Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BAŞSAVCIDAN KARARLILIK MESAJI

FETÖ'NÜN EN KORKTUĞU SAVCILARDAN BİRİ...

Okunma: 12575

12.09.2017 15:59

başsavcı, başsavcı adnan tosun, cumhuriyet başsavcısı adnan tosun, bartın başsavcı adnan tosun, nevşehir başsavcı adnan tosun, adliye imamı, adliye imamı yakalandı, fetö, fetö ile mücadele, fetö adliye imamı, bilal ünsal, soruşturma, fetö soruşturma
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun gazetecileri makamında ağırladı. Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı iken FETÖ Terör Örgütünün Adliye İmamını deşifre eden ve yakalatan Başsavcı Tosun, Bartın’da ki görev süresi boyunca da FETÖ ile mücadeleye kararlılıkla devam edeceğini söyledi.

 

Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun gazetecileri makamında ağırladı. Bartın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Güngör Yavuzaslan, Bartın Gazetesi Sahibi Esen Aliş, Bartın Barış Gazetesi Sahibi Hikmet Sönmez, Bartın TV Genel Müdürü Hasan Camcı, Bartın 74 Haber Sorumlu Müdürü Bülent Bostancı, Ajans Bartın İnternet Sitesi sahibi ve Bartın Pusula Gazetesi Muhabiri Sercan Engin’in yer aldığı ziyarette gazeteciler Başsavcı Tosun’a Bartın’da ki görevi için hayırlı olsun dileklerinde bulunarak başarı dileklerini ilettiler.

 

Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı  görevini yürütürken HSYK Kararnamesi ile Bartın Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Başsavcı Adnan Tosun gazetecilerle yaklaşık bir saat boyunca sohbet etti.

 

Karşılıklı fikir alışverişlerinde de bulunulan ziyarette Başsavcı Tosun, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yaparken FETÖ/PDY Terör Örgütü’nün adliye imamını Bartın’da yakaladıklarını söylerken daha sonra Bartın’a atanmasının da ilginç bir tesadüf olduğunu kaydetti.

 

Başsavcı Tosun Nevşehir’de ki görevi sırasında, tüm illerdeki adliyelerin FETÖ yapılanmasını sıfırdan kurup, omurgasını oluşturan ve örgüt adına uygulattıran, FETÖ'nün adliye yapılanmasındaki en üst düzey isimlerden biri olan Bilal Ünsal’ın tespit edilmesi ve yakalanmasında önemli bir rol üstlenmişti.

 

Başsavcı Tosun’un yoğun çalışmaları sonrasında tespiti gerçekleşen ve hakkında yakalama kararı çıkarılan FETÖ’nün adliyeden sorumlu imamı Bilal Ünsal, Bartın İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yol kontrol çalışmalarında yakalanmış ve akabinde Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Nevşehir'e götürülmüştü.

 

İç Anadolu Bölge imamlığı yapan Bilal Ünsal'ın 24 ildeki adliyelerden sorumlu olduğu öğrenilirken FETÖ'nün adliyelerdeki omurgasını oluşturan Ünsal'ın, Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde bir camide imamlık yaptığı, erkek katiplere "Zekayi", bayan katiplere "Zekiye", infaz koruma memurlarına da kod isim verdiği belirlenmişti.

 

FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik operasyonlardaki kararlılığı ve örgütün üst düzey yöneticilerinin tespit edilip yakalanmasına bağlı olarak birçok örgüt üyesinin de adalet önüne çıkarılmasını sağlayan Başsavcı Tosun, örgüte yönelik kararlı çalışmaları ve elde ettiği başarılarından dolayı örgüt tarafından karalama kampanyasına da uğramış isimler arasında.

 

FETÖ/PDY Terör Örgütü, özellikle sosyal medya hesapları aracılığıyla Başsavcı Tosun’u karalama ve linç kampanyası yürütmüş, bazı terör örgütü yandaşı haber sitelerine de asılsız haberler konu olmuştu.

 

Türkiye’de derin bir yapılanma içine giren ve 15 Temmuz’da darbe girişimine yeltenen FETÖ/PDY Terör Örgütü mensupları, Başsavcı Tosun’un emirleri ile gerçekleşen operasyonlarda deşifre olmaları, örgütün çözülmeye başlaması, üst düzey yöneticilerinin adalet önüne çıkarılmaları ve örgütün giderek zayıflaması üzerine Ergenekon’dan yargılandığı şeklinde asılsız iddialarda bulunarak Başsavcı Tosun’u “Nevşehir’in Zalim Başsavcısı” ilan edip kamuoyu önünde linç kampanyası oluşturmayı amaçlamışlardı.

 

Hakkındaki asılsız iddialar ve karalama kampanyalarına karşı dik bir duruş sergileyen ve FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik çalışmalarını kararlılıkla sürdüren Başsavcı Tosun, Bartın’da ki görev sürecinde de örgüte yönelik kararlılıkla mücadele edileceğini söyledi.

 

Başsavcı Tosun, kanunlar çerçevesinde olmak üzere basın aracılığı ile kamuoyunun şeffaf bir şekilde bilgilendirilmesini de önemsediklerini ifade ettiği konuşmasında gerek FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik operasyonlar gerekse farklı konularda kamuoyunun bilgilendirilmesi ve aydınlatılmasına özen göstereceklerini ifade etti.

 

Yaklaşık bir saat süren ziyaretin sonunda Bartın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve ziyarete katılan gazeteciler Başsavcı Tosun’a, ahşap bir zemin üzerine çakılmış çiviler arasından teller geçirilerek ve belli örgü teknikleri kullanılarak oluşturulan Filografi sanatı ürünü Türk Bayrağı hediye ettiler.

Etiketler: başsavcı, başsavcı adnan tosun, cumhuriyet başsavcısı adnan tosun, bartın başsavcı adnan tosun, nevşehir başsavcı adnan tosun, adliye imamı, adliye imamı yakalandı, fetö, fetö ile mücadele, fetö adliye imamı, bilal ünsal, soruşturma, fetö soruşturma
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.15736
0.157732020-05-25 04:23:49