Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BAYKAL’IN KONUŞMASINA MANAV’DAN YANIT

VİDEO HABER - VİDEO HABER- VİDEO HABER

Okunma: 4018

22.03.2017 20:25

hüseyin manav, ak parti, deniz baykala cevap,
Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın İl Başkanlığı tarafından Yaşlılar Haftası dolayısıyla düzenlenen “Büyüklere hürmet, kararımız evet” etkinliğinde AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav, CHP Eski Genel Başkanı Baykal’ın Bartın programında, “Cumhurbaşkanı ve Başbakan milletin yarısına küfrediyor. Nasıl küfrediyor terörist diyerek.” sözlerine karşılık verdi Manav, “Hayır diyen de bizim vatandaşımız, evet diyen de bizim vatandaşımız. Biz sadece evet diyen kim? Hayır diyen kim? Buna bakın diyoruz. Her hayır verecek olan vatandaşa terörist demiyoruz. Buna hakkımız da yok.” Dedi.

AK Parti Bartın İl Başkanlığı tarafından Yaşlılar Haftası dolayısıyla düzenlenen “Büyüklere hürmet, kararımız evet” etkinliği Bartın Öğretmen Evi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav ve AK Parti İl Başkanlığı Sosyal Politikalar Birim Başkanı Uğur Yılmaz başta olmak üzere bazı teşkilat mensupları ve 30 kadar yaşlı katıldı.

 

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan AK Parti Yaşlılar Koordinasyon Merkezi (YKM) Üyesi Remzi Akça, AK Parti döneminde yaşlılar için yapılan sosyal politikalara değinirken AK Parti İl Başkanlığı Sosyal Politikalar Birim Başkanı Uğur Yılmaz da Türkiye’nin 81 ilinde Yaşlılar Koordinasyon Merkezi kurduklarını ifade etti.

 

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav ise yaşlıların gençliğinde harcadıkları emekler ve çabalarla ülkenin bugünkü durumuna ulaştığını kaydedip, “Sizlere sahip çıkmak, beraber olmak, oturup sohbet etmek, geçmişle geleceğe köprü kurmak, yaşadığınız tecrübelerden ders alarak geleceğimizi daha iyi şekillendirmek gerekiyor. Bugünde bu amaç doğrultusunda sizlerle bir araya geldik. Yaşlılar Haftanız kutlu olsun. Bu seneki katılımımız daha geniş oldu. İlimizde yaşayan en yaşlı üç üyemizi ziyaret etmiştik. Birisi 106 yaşında, diğer ikisi de 105 yaşındaydı. 3 yaşlımızda bayandı. İnsana değer verilmesi gerekiyor. Bebekte olsa, gençte olsa, yaşlıda olsa mutlaka karşılığını gülümseme veya tebessümle alınıyor. Sizler, bizlerin geçtiği yoldan geçtiniz. Bizlerde, Allah ömür verirse sizlerin geldiği noktaya varacağız. Kendimizi sizlere çok anlatmamıza gerek yok. Çünkü, bizim geçtiğimiz yoldan siz geçtiğiniz için bizden daha tecrübelisiniz. Biz her zaman AK Parti olarak, millet olarak yaşlılarımız bizim geçmişimiz ve hafızamız. Türk toplumu olarak belki yeni yeni okumaya başlıyoruz. Ama tecrübeleri dinleyerek geldik bugünlere... İnsanlarımız sıkıntılarını sizin tecrübelerinizi dinleye dinleye aştı. Bu ülke, sizlerin genç yaşlarda verdiği emek, harcadığı çaba ile bugünlere geldi. Artık bugün bu çalışma yükünü biz üstümüze aldık. Sizleri bu ülkeyi bugünlere getirirken harcadığınız emeklere saygı sunma durumundayız. Hastaneye gittiğinizde 65 yaş üstü olanlara öncellik veriliyor. Bu bile yaşlılara duyduğumuz önemi gösteriyor.” Dedi.

 

Sizlere olan saygımız sonsuz

 

Ülkenin ve ekonominin daha güçlü olması durumunda yaşlılara sağlanan hizmet ve imkanların daha da fazla olacağını ifade ederek konuşmasına devam eden Manav, “Onun için 16 Nisan’da vereceğimiz kararla olacaktır. Bir evet diyenler, birde hayır diyenler var. Evet diyenler diyor ki, ülkenin geleceği hızlı güçlenmesi ve büyümesi için, bu değişikliğe evet demek gerekiyor diyor. Güçlü bir hükümet sistemi kurulması gerekiyor. Koalisyonlarda kurtulmak, krizlerden kurtulmak için artık sistemimiz bu yönde olması gerekiyor. Sizlere olan saygımız sonsuz. Ülkemiz daha güçlü olursa başta büyüklerimiz olan sizlere vereceğimiz hizmetler daha fazla olacaktır. Ama bunun için 16 Nisan’da vereceğimiz bir karar var. Bu işin partiyle alakası yok. Güçlü bir hükümet sistemi için, ülkemizin daha da kalkınması için bu sistem şart. Cumhuriyete kimse laf etmiyor. Laf ettirmeyiz zaten. CHP’den daha fazla sahip çıkıyoruz. Ancak bugünkü sistemin bazı sıkıntıları var. Bu sıkıntıları aşmak için bizim hükümet sistemimizi değiştirmemiz gerekiyor.” Dedi.

 

Hayır diyen de bizim vatandaşımız

 

Farklı siyasi düşüncelerden insanların olabileceğini ve bütün insanları aynı muhabbetle selamladıklarını söyleyen Manav CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Bartın programındaki konuşmasına da değinerek, “Biz hayır diyenlere terörist de demiyoruz. Deniz Baykal Bartın’a gelmiş. Sayın Cumhurbaşkanımıza diyor ki ‘Bana terörist diyecek olan adamın anlını karışlarım’ sana kim terörist diyor. Biz öyle bir şey demedik. Hayır diyen de bizim vatandaşımız, evet diyen de bizim vatandaşımız. Biz sadece evet diyen kim? Hayır diyen kim? Buna bakın diyoruz. Evet diyen tarafta Adalet ve Kalkınma Partisi var. Milliyetçi Hareket Partisi var. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun Büyük Birlik Partisi var. Hayır diyen tarafta Cumhuriyet Halk Partisi, HDP, PKK, FETO ve diğer terör örgütleri hayır diyor diye ifade ediyoruz. Her hayır verecek olan vatandaşa terörist demiyoruz. Buna hakkımız da yok.” Şeklinde konuştu.

 

Mondros ruhu Avrupa’da yeniden hortlamış

 

16 Nisan’da ülkenin kaderini değiştirecek bir seçim yapılacağını ifade ederek konuşmasını sürdüren Manav, “16 Nisan’da evet ya da hayır oyu kullanacağız. İçimizdeki hayırcıları anlayabiliriz de kavga bizim kavgamız. Seçim bizim seçimimiz. Avrupa’ya ne oluyor. Almanya, İngiltere, Hollanda’ya ne oluyor? Bizim derdimiz bunları niye ilgilendiriyor? Çünkü Türkiye artık ayağa kalktı, sirkelendi. AK Parti olsa da olmasa da bu saatten sonra diz çökmezse daha iyiye gidecek. Ama hala daha birileri bize diz çöktürmek istiyor. 3. Gün önce 18 Mart’tı. Çanakkale Savaşının 102. Yıldönümü. 250 bin şehit vererek geçirmediğimiz yedi düvel 3 sene sonra 1918’de elini kolunu sallaya sallaya Mondros Antlaşmasını imzaladığımız için geçti. İstanbul’u işgal etti. Tarih tekerrür etmesin diyoruz. 15 Temmuz’da genç, yaşlı devletine milletine bağlı bütün insanlarımız caddelerde, sokaklarda, meydanlarda b8u ülkeyi işgal etmek isteyen darbecilere dur dediler. Bir zafer kazandılar. İşte bunu taçlandırmanın zamanı da 16 Nisan’da sandıkta ‘evet’ demek. 102 sene önceki Mondros ruhu Avrupa’da yeniden hortlamış.  103 sene geçemedikleri Çanakkale’nin intikamını bize dik çöktürerek almak istedikleri için hayırcıları destekliyorlar.” Dedi.

 

Manav’ın konuşmasının ardından etkinlikte Başbakan Binali Yıldırım’ın “Büyüklere hürmet, kararımız evet” sinevizyonu izlenirken etkinliğe katılan yaşlılara teşekkür belgesi de verildi. 

Etiketler: hüseyin manav, ak parti, deniz baykala cevap,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.99451
1.994882020-02-19 13:15:21