Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BAYRAMA ÖZEL TEDBİRLER ALINDI

...

Okunma: 1906

14.06.2018 19:22

emniyet, tedbir, trafik, bayram, ramazan bayramı, bartın, bartın haber
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü kentimizde Ramazan Bayramı boyunca vatandaşların huzur ve güvenliği için gerekli tedbirlerin alındığını duyurdu.

 

Bartın’da bayram heyecanı yaşanmaya başlarken hareketlilik cadde, sokak ve meydanlara yansımaya başladı. Mağazalar, berberler, marketler ve pazar noktalarında da yoğunluk yaşanırken trafikte de yoğunluk hissedilmeye başlandı.

 

Tedbirler üst seviyede

 

Bartın Emniyet Müdürlüğü de kentte yaşanan bayram yoğunluğu sürecinde vatandaşların huzur ve güvenliği için gerekli tedbirlerin alındığını duyurdu.

 

Bartın İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan açıklamada, “Bartınlı hemşerilerimizin bayramı huzur ve güven içinde geçirmelerini sağlamak amacıyla bayram öncesi, bayram günleri ve bayram sonrası ilimizin giriş ve çıkış noktalarında, halkın yoğun olduğu alışveriş merkezleri, cadde ve sokaklarda, mezarlık ve camilerde genel güvenlik ve asayişin temin edilmesi, trafik akışının sağlanarak halkımızın sevdikleriyle mutlu bir bayram geçirebilmesi için en üst seviyede gerekli tedbirler alınmıştır.” denildi.

 

Sürücülere lokumlu uyarı
 

Açıklamada trafik kazalarının önüne geçilmesi amacıyla da çalışmalar yapılacağı kaydedilirken, “Bu bağlamda, alınan tüm tedbirlere rağmen bilhassa trafik yoğunluğunun bayram tatili sürecinde aşırı artması, bayram sevincinin acıya dönüşmemesi için trafikte daha dikkatli olunması ve sürücülerin trafik kurallarına uymaları yönünde uyarılarda bulunmak ve sürücülere Ramazan Bayramının 1. günü  13:00 ile 14:00 saatleri arasında ilimiz Bartın ili giriş uygulama noktasında, sürücülere lokum ikramı ile bayramlarının kutlanacağı,  trafikte daha dikkatli olunması ve sürücülerin trafik kurallarına uymaları yönünde uyarılarda bulunulacağı bildirilmiştir.” ifadeleri yer verildi.

 

Bayram boyunca alınacak tedbirler ise şu şekilde sıralandı
 

            1-Emniyet Müdürlüğümüzce trafik birimlerine şehiriçi ve şehirdışı karayolu güzergahlarında alınan tedbirler geçen yıllara göre artırılarak diğer Şube Müdürlükleri ile birlikte karma ekipler oluşturulmuştur.
 

            2-Şehir içi ve şehirdışı karayolu güzergahlarında bilet alınmak suretiyle şehirlerarası otobüslerde yolcu olarak görevlendirilen sivil personel tarafından otobüs sürücülerinin denetimleri yapılacaktır.
 

            3-Radar ekiplerimiz tarafından güzergahlarda sabit ve seyir halinde çevirme ekipli ve çevirme ekipsiz olmak üzere 24 saat esasına göre hız denetimi yapılacaktır.
 

            4-Yolcu otobüslerinin karışmış olduğu ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının günün 02:00-08:00 saatleri arasında yoğun olarak meydana geldiğinden, özellikle sabaha karşı saat: 05:00-07:00 arasında ve trafiğin yoğun olduğu 16:00-20:00 saatleri arasında uykusuzluk, yorgunluk,dikkatsizlik ve dalgınlığa bağlı trafik kazalarının önlenebilmesi amacıyla sabah ve akşam saatlerinde özellikle uzak mesafeli seyahat eden sürücüler denetim noktalarında veya uygun alanlarda hareket etmeleri el ve yüzlerini yıkamaları veya araçlarını kontrol etmek amacıyla araç dışına çıkmaları sağlanacaktır.
 

            5-Denetimlerde, yol kullanıcılarına bilgilendirme ve bilinçlerdirmeye yönelik el broşürü dağıtılacaktır.
 

            6-Terminale giriş-çıkış yapan bütün otobüs ve şoförleri ile takograflar denetlenecektir.
 

            7-Ağır tonajlı taşıtlar ile traktörlerde bulundurulması zorunlu malzeme ve gereçler kasa ve römorkların arkasındaki reflektörler ile koruma çerçeveleri kontrol edilecektir.
 

            8-Motorlu bisiklet ve motosiklet kullanıcıları üzerinde koruma başlığı ve gözlüğü diğer araçlarda ise emniyet kemeri ve çocuk bağlama sistemleri kullanımı ile ilgili denetimlere önem verilecektir. Emniyet kemeri kullanmanın , trafik kazalarında hayat kurtarmadaki önemine ilişkin inanç ve farkındalığı artırmak amacıyla eğitim ve denetim faaliyetleri bir arada yürütülecektir.
 

            9-Tescil plakalarının mevzuatta belirtilen standartlarda olmaları ve araç üzerindeki yerinin uygunluğu kontrol edilecektir.

           

           10-Gece denetimlerinde alkol ve uyuşturucu etkisinde araç kullananlara yönelik denetimlere 24:00-02:00 saatleri arasında ağırlık verilecektir.

 

Etiketler: emniyet, tedbir, trafik, bayram, ramazan bayramı, bartın, bartın haber
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.06239
0.062722020-01-24 08:22:51