Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BEBEĞİ YOĞUN BAKIMA ALINAN ANNEDEN ŞOK İDDİALAR...

Bartın’da annesi tarafından emzirilirken boğazına süt kaçan 37 günlük bebek Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde tedavi altına alındı.

Okunma: 711

20.02.2019 11:42

Facebook'ta Paylaş

Bartın’da annesi tarafından emzirilirken boğazına süt kaçan 37 günlük bebek Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde tedavi altına alındı.

 

Hırıltı ve nefes alma güçlüğü çeken bebeğin hastanedeki tedavisi devam ederken bu defa boğazına şurup kaçtı. Anne Nazlı K. acil durum butonuna basarak görevli hemşireden yardım istedi.

 

Anne Nazlı K.’nın iddiasına göre durumu ciddiye almayan hemşire “bir şey olmaz” diyerek bebekle ilgilenmedi.

 

Durumu daha da fenalaşan bebeğin nefes alma güçlüğü arttı. Bunun üzerine anne Nazlı K. Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesinden çıkış alıp bebeğini Karabük Medikar Hastanesine götürdü.

 

Burada yoğun bakım servisine alınan 37 günlük bebeğin yaşam savaşı verdiği öğrenildi.

 

Anne Nazlı K.’nın verdiği bilgilere göre olay şu şekilde gelişti:

 

Geçtiğimiz Cuma günü bebeğini emziren anne Nazlı K. bebeğinin boğazına süt kaçtığını fark etti. Bebeğinin nefes almakta zorlandığını ve hırıltılı bir şekilde nefes aldığını gören anne Nazlı K. Bartın’da özel bir sağlık polikliniğine gitti. Özel sağlık polikliniğinde gerekli tetkiklerin yapılmasının ardından poliklinik DR.’u bebeğin durumunun ciddi olabileceğini ve tam teşekküllü bir hastanede tedavi altına alınması gerektiğini söyledi.

 

Bunun üzerine anne Nazlı K.  bebeğini Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine götürdü. Burada Dr. tarafından muayene edilen, özel sağlık polikliniğinde çekilen film ve diğer raporları da incelenen bebeğe yatış verildi.

 

Hastanede tedavisi devam eden bebeğin ağız yoluyla aldığı şurupta boğazına kaçtı. Pazar günü gerçekleşen bu olayın hemen akabinde anne Nazlı K. acil durum butonuna basıp görevli hemşireden yardım istedi.

 

Anne Nazlı K.’nın iddiasına göre acil durum butonuna basılmasının ardından odaya gelen hemşire durumu ciddiye almadı ve anneye bir şey olmayacağını, telaş yapmasına gerek olmadığını söyledi.

İlerleyen saatlerde bebeğin nefes almakta daha da zorlandığını ve hırıltılarının arttığını fark eden anne Nazlı K. hemşirelerin ilgisizliğinden ve bebeğinin durumunun daha da ciddileşeceğinden korkarak Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinden çıkış alıp bebeğini Karabük Medikar hastanesine götürdü.

 

Karabük’te 37 günlük bebeğin boğazına kaçan şurubun ciğerlerini etkilediği ve sağlık durumunun ciddi olduğu anlaşılınca yoğun bakımda tedavi altına alındı.

 

Bebeklerinin sağlığına kavuşması ve sürdürdüğü yaşam mücadelesini kazanmasını bekleyen anne Nazlı K. ve baba Muhammet K. bebeklerinin durumunu ciddiye almayan ve yeterli ilgiyi göstermeyen Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde görevli hemşireden şikayetçi oldular.

 

Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi üzerinden şikayette bulunan anne baba Bartın’da ki yetkililerin de harekete geçmesini, olayın üstü kapatılmadan gerekli incelemelerin başlatılmasını beklediklerini ifade ettiler.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

4.22108
4.22162020-02-24 14:16:24