Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BELEDİYE ARAÇ MAKİNE PARKINI GÜÇLENDİRDİ

...

Okunma: 4704

02.01.2018 16:16

bartın, bartın belediyesi, tören, eski belediye, araç, yeni araçlar, cemal akın, başkan akın, belediye başkanı cemal akın
Facebook'ta Paylaş

BARTIN BELEDİYESİ ARAÇ MAKİNE PARKINI GÜÇLENDİRDİ

 

Bartın Belediyesi kentte hizmetlerin aksamadan sürdürülmesi için araç makine parkın güçlendirmeye devam ediyor. Son olarak belediye araç parkına 3 kamyon, 1 vidanjör, 1 otomobil, 1 kanal görüntüleme aracı ve 1 kanal temizleme kamyonu olmak üzere toplam 7 araç daha eklendi. Başkan Akın yeni araçlar için düzenlenen törende ki konuşmasında, “Helal paranızı helal yere harcıyoruz” dedi.

Bartın Belediyesi araç makine parkına 3 kamyon, 1 vidanjör, 1 otomobil, 1 kanal görüntüleme aracı, 1 kanal temizleme kamyonu olmak üzere toplam 7 araç daha ekledi. Yeni araçlar için Eski Belediye Binası önünde tören düzenlendi. Yeni araçlarında görücüye çıktığı törende konuşan Başkan Akın Bartın halkının helal parasını helal yere harcadıklarını ve hizmetlerin aksamadan sürdürülmeye devam edeceğini söyledi.

 

Törene vatandaşlarda ilgi gösterdi

 

Eski Belediye Binası önünde düzenlenen törene Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Bartın Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Maliyetleri 2 milyon 700 bin TL

 

Belediye Başkanı Cemal Akın törende yaptığı konuşmada araç makine parkına dahil edilen araçların ve malzemelerin toplam maliyetinin 2 Milyon 700 Bin TL olduğunun altını çizerek Bartın Belediyesi’nin tamamladığı ve sürdürdüğü hizmetler hakkında da bilgiler verdi.

 

Bartın’ın ilklerinden olacak

 

Başkan Akın konuşmasında Bartın Belediyesi’nin Bartın’da yapması gereken hizmetleri daha iyi yapabilmesi ile ilgili yeni araçların hizmete alındığını ifade ettiği konuşmasında, “Ben bundan evvel devam eden hizmetlerimizi ve 2018 yılında da bitirmemiz gereken hizmetleri de ifade etmek istiyorum. Bartın Belediyesi Kent Müzesi’nde son rötuşlar yapılıyor. İnşallah bu ayın sonuna doğru açacağız. Ufak tefek şeyler kaldı. 4 Milyon TL’lik bir proje burası. Biz buradan da ödül aldık Bartın olarak. Yine Bartın Belediyesi Kaynarca Spor ve Yaşam Parkı 20 bin metrekarelik bir alanı da Allah nasip ederse Nisan sonu Mayıs başı gibi hizmete açacağız. Burası da yine Bartın’ın bir ilklerinden olacak. Yine eski itfaiye binamızı biliyorsunuz restorasyon yaptık. Orada 2-3 tane iş olacak. Bir tanesi 65 yaş ve üstü yaşlı ve engelli vatandaşlarımızı evinde temizliğinin yapılması evinde bakımlarının yapılması bir sağlıkçı tarafından haftada bir kontrollerinin yapılması yine arzu ederlerse hafta da iki kez evde yemeklerinin yapılmasına kadar her şeyi yapmak istiyoruz. Yine Park ve Bahçeler Müdürlüğü’müzü şu anda yeni öğretmenevinin oradan kaldırıyoruz. Yeni binamızda bitmek üzere. 1 milyonluk bir projeyle modern bir park ve bahçeler binası kazandırıyoruz. İnşallah orayı da yakında açacağız. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nü taşıdığımız yere de bir büfe, kamelyalar, ırmağın kenarına yürüyüş yolları, aydınlatmalar yapacağız. Cumhuriyet Mahallesi’ne avallar Yaşam Merkezi ve modern bir park yapıyoruz. Bu sene onunda açılışını yapacağız. Kanlıırmak Yürüyüş Yolu düzenlemesi bitmek üzere 3 kilometrelik bir alan artık yürüyüşe açılmış olacak ırmağın kenarında. Yine İnkumu İskele Mahallesi dediğimiz sağ taraftaki alanda yürüyüş yolu, büfeler, bisiklet yolu, aydınlatmalar, yer altı çöp konteynırları şeklinde çalışmalarımız var onları da bu sene inşallah hizmete açacağız.” dedi.

 

Temiz iller arasına sokmuş olduk

 

Doğalgaz çalışmalarının da artık son noktaya geldiğine değinen Başkan Akın, “Belki 2-3 km’lik yerlerimiz kaldı. 29 Aralık 2010 tarihinde Belediye Meclisinde karar almıştık. 2011 yılında ihalesi oldu. 2012 yılının 28 Haziran’ında kazmayı vurduk ve bugün itibariyle Bartın’da 300 km civarında bir hat yapılmış oldu. 22 bin 387 abone var. Bunun 20 bin 400’ü Bartın’da gaz kullanıyor. Bu şu demektir artık Bartın’da insanlara dokunacak bir hava kirliliği yok. Bartın’ın artık havası çok temiz. Özellikle astım, akciğer, kalp belli yaştan sonra insanlarımızı rahatsız edecek çocuklarımızı hasta edecek bir hava yok. Bartın’ı da hava anlamında temiz iller arasına sokmuş olduk Allah’ın izniyle. Yine göreve geldiğimizden bu tarafa cenaze hizmetlerimiz devam ediyor. 9 yılda 1 milyon kilometre il içi il dışında yol yapılarak cenazeleri ücretsiz taşıdık. Asla ne mazot alıyoruz ne de herhangi bir ücret aldırıyoruz. Bu Belediyemizin halkımızı hizmetidir. Belediye demek halk demektir. Tabi tabureler, ikramlar ayrıca 14 tane mezarlığın her şeyiyle temizliği ile birebir ilgileniyoruz. İnşallah bu hizmetler devam edecek.” diye konuştu.

 

300-500 metre yol kazmak zorunda kalıyoruz

 

Törenle hizmete alınan araçlar hakkında da bilgiler veren Başkan Akın, “Bugün burada 3 kamyon, bir otomobil, bir kanal görüntüleme aracı, bir vidanjör, bir kanal temizleme kamyonu, su kayı kaçak tespit malzemeleri olmak üzere 2 Milyon 700 Bin TL’ye mal olan araçları hizmete sokuyoruz. Kanal temizleme aracı çok önemli. Biz yılda 300 bin TL sadece kiraladığımız yere para veriyoruz. Elimizde var ama küçük geliyor. Bu 2 tonu kendisi çekebiliyor. Kanal görüntüleme bir yerde tıkanıklık olduğunda biz 300-500 metre yol kazmak zorunda kalıyoruz. Bu araçla röntgeni çekilecek ve hangi noktada tıkanmış yüzde kaç tıkanmış bunu göreceğiz. Ayrıca su kayıp kaçağı bulmakla ilgili cihazlarımız var. Elimizde bir cihazımız vardı ama yeterli değildi. Şimdi bu elimizdeki son teknoloji olan cihazlarla beraber kayıp kaçağı önleyeceğiz. Böylece kaçağı tespit ederek sadece o noktayı kazacağız ve yollar tahrip olamayacak.” dedi.

 

9 yılda 8 milyon 500 bin TL’lik yatırım

 

Başkan Akın göreve geldiği 2009 yılından itibaren belediye araç makine parkına dahil edilen araçlardan da söz ederek “Bugüne kadar 8 otomobil, 9 kamyonet, 1 tuzlama ve kar küreme aparatlı kamyon, 1 kanal görüntüleme kamyonu, 1 kanal temizleme kamyonu, 1 vidanjör kamyonu, 1 asfalt distribitörü kamyonu, 1 itfaiye aracı, 1 arama kurtarma ekipmanlı itfaiye aracı, 3 motosiklet, 3 kepçe, 1ekskavatör paletli kazıcı, 1 silindir, 2 cenaze nakil aracı morglu, yine 1 morglu cenaze yıkama aracı, 3 cankurtaran bot, 1 jetski, 727 kilovat gücünde jenaratör, su kayıp kaçak tespit ekipmanları, 3 kar bıçağını bugünün değeriyle 8 Milyon 500 Bin TL vererek sizin paralarınızla Bartın Belediyesinin araç makine parkına kazandırdık. Bunların hepsi Bartın’a hizmet veriyor. Bunlar olmazsa hizmet vermek zor oluyor. Göreve geldiğimizde sadece iki tane kepçemiz vardı. Şu anda 7 taneye yükseldi o da yetmeyince zaman zaman ekskavatör kiralıyoruz. Kepçe kiralıyoruz. Bu yıl sadece bu yollarda 16 ekip çalıştık. En az 100 kişi sadece yollarda çalıştı. Hızlı gitmek gerekiyor. Böyleyken bile zaman zaman ben yavaş gidildi diye kızıyorum. Allaha şükürler olsun kar yağmadan da inşallah yol anlamında hizmetlerimizi sonlandıracağız. Tamirat tadilat yapılacak ama seneye tekrar bir kaç tane tespit edilen yerlerde çalışmalar yapacağız.

 

Helal paranızı helal yere harcıyoruz

 

Başkan Akın konuşmasının son bölümünde ise, “Ben hizmeti geçen herkese ve Bartın halkına teşekkür ediyorum. Bu hizmetler nihayetinde bizim memleketimize, Bartın’ımıza yapılan hizmetlerdir. Paramızı çarçur etmeden böyle hizmetlere harcıyoruz. Allah hayırlı uğurlu etsin. Hizmetlere devam diyorum. Helal paranızı helal yere harcıyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Daha sonra törende dualar eşliğinde kurban kesimi gerçekleştirildi. 

 

Etiketler: bartın, bartın belediyesi, tören, eski belediye, araç, yeni araçlar, cemal akın, başkan akın, belediye başkanı cemal akın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.25265
0.253052020-02-22 10:13:42