Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BELEDİYE ÖNÜNDE GERGİN ANLAR

Minibüsçüler araçları ile geldiler yaşadıklarına adeta isyan ettiler...

Okunma: 20164

23.02.2018 19:30

esenyurt, minibüs, bartın, bartın belediyesi, özel halk otobüsü, hüseyin tanet çetin, belediye başkan yardımcısı, bartın haber, bartın haberleri, bartın tv
Facebook'ta Paylaş

Esenyurtlu Minibüsçüler Terminal-Şehir Merkezi arasında yolcu indirme-bindirmeden dolayı sürekli cezai işleme tabi tutuldukları gerekçesiyle şikayetlerini dile getirmek üzere minibüsleri ile Belediye önünde toplandılar.

 

Minibüsçüler, son günlerde Terminal-Şehir Merkezi arasında yolcu indirme-bindirmeden dolayı cezai işlem ve bir dizi yaptırıma maruz kaldıklarını söylerken Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin de minibüsçülerin söylem ve iddialarına yanıt verdi.

 

Çok sayıda minibüsçü ve Belediye Başkan Yardımcısı Çetin arasındaki konuşmalar bazen tartışma boyutuna geçti.

 

Bir minibüsçü aracını belediye binası girişine park ederken minibüsün ön camında “50 yıldır çalıştığımız durakta elimizden haklarımız alındı. Hüseyin Çetin Başkan “Bittiniz arabalarınızı tavuk kümesi yapacaksınız” diyordu. Dediği oldu. Bizim evin önü dar yer. Hüseyin Başkana teslim ediyoruz 21 arabayı. Eğer gariban minibüsçünün ekmeği ile oynamak onu tatmin edecekse olsun. Biz kabadayı değiliz. Allah işini bilir. Cemal Başkana teşekkür ederiz.” yazılı olduğu görüldü.

 

Yine aynı aracın ön camında araca kesilmiş bir adet trafik ceza makbuzunun yer aldığı görüldü.

 

Minibüsçüler Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüslerini kollamak maksadıyla Belediye Meclisinden kendilerini mağdur eden kararın alındığını ifade ederlerken aynı kararın Kozcağız gibi hatlarda geçerli olmadığını ve söz konusu hatta sadece kendilerinin mağduriyet yaşadıklarını iddia ettiler.

 

Uzun süre minibüsçülerle konuşan Başkan Yardımcısı Çetin ise kanunsuz hiçbir şeyin olmadığını, Esenyurtlu minibüsçülerin gerektiği takdirde mahkemeye başvurarak haklarını arayabileceklerini söyledi.

 

Belediye Binası önünde gerçekleşen olayda Başkan Yardımcısı Çetin minibüsçülerle yaptığı konuşmanın ardından Belediye Binasına girdi.

 

Bazı minibüs sahipleri kontak kapatmak zorunda kaldıklarını ve araçlarını bu şartlar altında çalıştıramayacaklarını ifade ederken diğer minibüsçülerde adaletsiz bir şekilde geçim kaynağı olan haklarının ellerinden alındığı iddiasına bulundular.

 

Minibüsçüler bir süre daha belediye önünde bekledikten sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Çok sayıda sivil ve resmi polis ekibinin de yaşananlar sırasında güvenlik önlemi amaçlı hazır beklediği görüldü.

 

Etiketler: esenyurt, minibüs, bartın, bartın belediyesi, özel halk otobüsü, hüseyin tanet çetin, belediye başkan yardımcısı, bartın haber, bartın haberleri, bartın tv
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04103
0.041342020-05-30 18:35:31