Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BENİM BİR TARAFIM KOZCAĞIZ

Gidip gitmememle ilgili söz söylemek kimsenin haddine değil...

Okunma: 4739

02.02.2018 14:17

kozcağız, ilçe, bartın, kozcağız ilçe, kumluca, hasankadı, yılmaz tunç, cemal akın, bartın belediyesi, seçim, 2019
Facebook'ta Paylaş

BAŞKAN AKIN: “BENİM BİR TARAFIM KOZCAĞIZ”

 

Milletvekili Tunç’un Kozcağız ziyareti üzerinden kendisine yönelik söylemlerine yanıt veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Benim bir tarafım Kozcağız” açıklamasında bulundu. Köylere gitmesiyle ilgili söz söylemenin kimsenin haddine olmadığını da kaydeden Başkan Akın Kozcağız’ın ilçe olması konusunda ise, “Keşke zamanından beri olabilseydi. Kısa zamana sıkıştırılmaya çalışılıyor. Ama bu yetki bizde değil.” şeklinde konuştu

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç İstanbul’da bir dernek ziyaretinde Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın  seçimleri kazanabilmek için Kozcağız’ın ilçe olmasını istediğini söylemiş ve Başkan Akın’ın Kozcağız’ın ilçe olmadan Bartın’la birleşmesi durumunda Kozcağız’dan gelecek oylarla seçimi AK Parti’nin kazanacağı şeklinde korkuları olduğuna yönelik ifadelerde bulunmuştu.

 

Köy köy gezen bir Belediye Başkanıyım

 

Basın mensuplarıyla bir araya gelen ve Milletvekili Tunç’un söylemleri hakkında ne düşündüğü sorulan Başkan Akın, Milletvekili Tunç’un açıklamalarından haberinin olmadığını ifade ederken, “Kozcağız ile ilgili bir çalışmamız yok. Ben köy köy gezen bir Belediye Başkanıyım. Bugüne kadar Bartın’ın ilçe ve beldelerinin hepsini gezdim. 62 köyüne kadar gittim. 62 tane köyde beş bin civarında vatandaşımızla da sohbet ettim. Benim İl Başkanlığımdan bu tarafa yüz sefer gittiğim köy de olmuştur. Benim köylere gidip gitmememle ilgili söz söylemek kimsenin haddine değil.” dedi.

 

Özel bir çalışmamız yok

 

 İnsanlarla haşır neşir olan bir kişilikten geldiğini de sözlerine ekleyen Başkan Akın, “Burada insanların sıkıntılarını ve dertlerini dinliyoruz. Bartın Belediyesi’ne herhangi bir ilçenin herhangi bir köyünden, herhangi bir beldenin herhangi bir köyünden veya merkez ilçenin köylerinden gelip bizimle sohbet eden dostlarımız var. Sıkıntıları olduğu zaman gelen dostlarımızda var. Ama bizim herhangi bir konuda özel bir çalışmamız yok. Biz sohbet insanıyız, sohbetlerimizi yapmaya devam ederiz.” diye konuştu.

 

Benim bir tarafım Kozcağız

 

Kozcağız’ın ilçe olmadan Bartın’a bağlanması durumunda Kozcağız’dan gelecek oylarla Başkan Akın’ın seçimi kaybedeceği yönünde endişesi olduğunu ve bu yüzden Kozcağız’la Bartın’ı ayırmak istediğine yönelik Milletvekili Tunç tarafından gündeme getirilen iddialara da yanıt veren Başkan Akın,  “Ben bunu duymadım. Daha seçimin nasıl olacağı belli değil. Böyle bir şey daha ne Meclisten çıktı ne de komisyonlara geldi. Böyle bir düşüncemiz yok. Ama dediğim gibi daha evvel Sayın Vekilin bulunduğu ortamda, Sayın Bakan Veysel Eroğlu’nun bulunduğu ortamda bana sorduğunda büyük olur, bütün olur, küçük olur… Allah nasip ederse, teşkilatım aday gösterirse ben belediye başkan adayıyım demiştim. O fikrime de devam ediyorum. Benim bir tarafım Kozcağız. Benim ne sıkıntım olacak.”dedi.

 

Kozcağız’ın ilçe olmasını desteklediğini de belirten Akın, “Keşke zamanından beri olabilseydi. Kısa zamana sıkıştırılmaya çalışılıyor. Ama bu yetki bizde değil.” şeklinde konuştu.

 

Yalı bölgesi sıkıştı

 

Kavaklı-İskele Caddesi ve Yukarı Çarşı istikametinde devam eden ters yol uygulaması konusunda bazı sıkıntıların oluştuğunu söyleyen Başkan Akın, “Oradaki 50 civarında esnaf bize gelerek dilekçe verdiler. Yine Trafik Komisyonuna dilekçe verdiler. Biz bu dilekçeleri Trafik Komisyonuna ilettik. Trafik Komisyonu trafiğin tersine dönmesiyle ilgili bunu görüşecektir. Biz bunu yaptıktan sonra başka aksaklık gördük orada. Yalı bölgesi sıkıştı. Bartın Lise’sinin olduğu bölge sıkıştı. O sıkışıklığı da orası kaldıramadı. Ama Emniyet Müdürümüz tarafından Bartın’da bir dizayn yapılacak. Nerede ne olursa nasıl gider şeklinde bir düzenleme yapılacak.”dedi.

 

Asıl mesele alt yapılardı

 

Yeni projelerle ilgili soruyu da yanıtlayan Başkan Akın Bartın’ın güzelleştiğini ve değiştiğini söyleyerek, “Biz gerçekten Bartın Belediyesi olarak üretken bir belediyecilik yapıyoruz. Sizlerde bunun farkındasınız. Müze anlamında 4 tane müze çalışmamız var. Bunlardan biri Mustafa Kemal Atatürk, Çanakkale ve Şehitler Müzesi çalışmamız var. Tabi bu çalışmalar uzun zaman alıyor. Çiftlik Projemizde var. TOKİ’nin alt tarafındaki bir alanda. Orada bir Oyuncak Müzesi çalışmamız da olacak. Belki bir Tel Kırma işleri de koyacağız. Yine bir resim müzesi projemiz var. Ayrıca Türkiye’de şu anda konsepti yok, bir konsept çalışması yaptırıyoruz. Su Müzesi kuracağız. Bartın Belediyesi olarak biz alt yapı çalışmalarının yüzde 90’ını bitirdik. Asıl mesele alt yapılardı. Kanalizasyon, arıtmaydı. Doğalgazla ilgili çalışmalarda artık 1-2 km yer kaldı. Su meselemizin yüzde 90’ını çözdük artık. Şimdi Bartın’ın kültürel ve sanatsal varlıklarını ortaya çıkarmakla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Bartın’a turist nasıl gelebilir onlarla ilgili çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

 

Polemiklere girmeye gerek yok

 

Polemiklerin kimseye bir şey kazandırmayacağına da vurgu yapan Başkan Akın, “Bu saatten sonra polemiklere girmeye gerek yok. Anlamı da yok. Kimseye bir şey kazandırmaz. Biz birlik ve beraberlik üzerinden siyasi çalışma yaparız. Artı olarak bu dönemde Türkiye’nin gerçekten yedi düvelle mücadele ettiği bir dönemde siyasi mücadele etmek abesle iştigaldir. Bunu yapanlar yanlış yaparlar. Biz siyasi mücadele değil birlik ve beraberlik mücadelesi yapacağız. İlk önce Bartın’dan başlamak üzere bütün Türkiye’de bu birlik ve beraberliği devam ettirmeliyiz. Herkes ne konuştuğuna iyi bakmalı. Öyle konuşarak bu işler olmaz. Birlik ve beraberliği bozmak kimsenin hakkı değil haddi de değildir. Onun için biz Bartın’da birlik ve beraberlikten yanayız.” dedi.

 

Çevre yolu yaparken geniş düşünmek lazım

 

Başkan Akın yeni çevre yolunun Bartın Limanı ile ilgili bağlantısının olmaması sorusuna üzerine, “Bana göre bağlantısının yapılması lazım. O bağlantı yapılmazsa Çatmaca mevkiindeki o yükü gideremeyiz. Bartın büyüyecek 200 bin olacak. Bu iki yüz bin olduğunda bunu nasıl kaldıracağız. Çevre yolu yaparken biraz geniş düşünmek lazım.” dedi.

 

En iyi suyu içiyoruz

 

Bartın’da su kalitesinin de en kaliteli olduğunu söyleyen Başkan Akın, “En iyi kalitede sağlanıyor. Türkiye’nin en iyi kalitesinde sağlanıyor. İnsani tüketime uygun olduğunu biz yapılan tahlillerde belediyenin yaptığı bir yıllık 34 tahlil, 65 tanede Halk Sağlığı Laboratuvarı tarafından yapılmıştır. Türkiye’nin en iyi suyunu içiyoruz şu anda. Herhangi bir sıkıntıda söz konusu değil.” diye konuştu.

 

Bunlar yapılacak

 

Son olarak yol çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Akın, “Bartın’da ki çevre yolları Karayollarına ait. Bizim asfalt çalışmamız doğalgazdan dolayı bozulan sonra tamir yaptığımız Bülent Ecevit Bulvarından başlamak üzere Kemer Köprüye kadar olan bölümü muhakkak yapacağız ve kaldırımlarıyla beraber bunlar yapılacak.  Orduyeri bölgesinde elektrik hatları yerin altına alınacak ve o bölgede ve Kaynarca bölgesinde yeni bir çalışma yapacağız. Bizim ekiplerimiz mahalle mahalle girdiler. Bir mahalleye girip ne kadar çalışma gerekliyse bunu  yapıyorlar. Tek tek onarım gerçekleşiyor şu anda. Tuna Mahallesi komple tarandı. Okulak Mahallesi 10 güne kadar tamamlanacak. Kaldırım çalışmaları vardı. Demirciler Mahallesine giriliyor. Birebir her yer en küçüğünden en büyüğüne kadar taranıyor. Hata belediyeden kaynaklanmıyor. Belediye gereğini yapıyor. Yeni binalar yapılıyor ve yeni binalar yapılırken maalesef bir mikser geliyor ayaklarını yere koyuyor sonra bakıyorsunuz orası çökmüş. Tırlar giriyor yolları parçalıyor. Paletli indiriyorlar, indirmek yasak oraları parçalıyor. Bunları tek tek tespit ediyoruz ve cezai işlem uyguluyoruz.” diyerek açıklamalarını noktaladı.

 

Bartın TV

Etiketler: kozcağız, ilçe, bartın, kozcağız ilçe, kumluca, hasankadı, yılmaz tunç, cemal akın, bartın belediyesi, seçim, 2019
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.52205
1.522362020-01-22 05:21:15