Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Binlerce insan şenliğe akın etti

Bartın Belediyesinin düzenlediği Hıdırellez ve Anneler Günü şenliğine binlerce vatandaş akın etti.

Okunma: 1125

09.05.2022 15:53

Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediyesi tarafından düzenlenen Hıdırellez ve Anneler Günü Şenliği vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Bartın Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Hıdırellez ve Anneler Günü şenliği bu sene Yalı Bölgesinde renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.  

 

Çevre ilçe, belde ve köylerden gelen on binin üzerinde vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen şenlikte, vatandaşlara ikramlarda bulunuldu. 

7’den 70’e tüm vatandaşlar güneşli havanın keyfini çıkartırken, çocuklar için oluşturulan oyun alanları, geleneksel çocuk oyunları, yarışmalar, tekne turları vatandaşların beğenisini topladı.  Şenlik Hasan Yılmaz konseriyle son buldu.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Hıdırellez ve Anneler Günü Şenliğinde yaptığı açıklamasında, “Belediyemizce geleneksel hale gelen Hıdırellez şenliğimiz, dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle yapılamamıştı. Bugün on binin üzerinde vatandaşımızın şenliğimize katılımı, çocuklarımızın şenliği tam anlamıyla yaşamış olmaları, genç yaşlı tüm vatandaşlarımızın şenlik alanını doldurması bizlere bir kez daha gösterdi ki özlemişiz güneşli havada dışarıya çıkıp gezmeyi, çocuklarımızla kentimizin sokaklarında vakit geçirmeyi.” dedi. Belediye Başkanı Cemal Akın, “Yalı Bölgemize şenlik kapsamında yerleştirdiğimiz oyun alanları çocuklarımızın kahkahalarıyla daha da şenlendi. Geleneksel sokak oyunlarımız arasında yer alan çuval yarışı, halat çekme yarışmasına katılan çocuklarımızla bizler de çocuk olduk. Tekne turumuzla vatandaşlarımız, doğanın bize büyük bir jesti olan Bartın Irmağı’nda manzaranın keyfini sürdüler. Geleneksel el sanatlarımızı üreten değerli hanımefendilerimizin yer aldığı el sanatları stantlarımız da büyük ilgi gördü. Hıdırellez ve Anneler Günü Şenliğimiz de değerli sanatçımız Hasan Yılmaz ve Bartın Belediyesi Özel Eğitim Ritim Grubumuz Hıdrellez ve Anneler Günü Şenliğimizde sahne alarak, birbirinden güzel eserleri seslendirdiler. Değerli kardeşlerimi tebrik ediyorum. Gençlerimize yıllardır emek veren Şamil Karakaş hocamıza şükranlarımı sunuyorum. Şenliğe katılım sağlayan tüm vatandaşlarımıza, organizasyonun gerçekleşmesinde büyük katkısı olan emniyet mensuplarımız başta olmak üzere emeği geçen tüm personellerimize teşekkür ediyorum.”dedi.


 

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00868
0.009862024-04-14 21:13:05