Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BİR YANDA TEPKİ BİR YANDA DESTEK

...

Okunma: 3891

30.03.2018 19:28

sivil irade, sivil irade platformu, bartın sivil irade, platform, yaşar demir, milli eğitim, milli eğitim müdürü, bartın, bartın haber, bartın haberleri, bartın tv, bartın televizyonu
Facebook'ta Paylaş

Aralarında sendika ve derneklerin olduğu 35 sivil toplum örgütünden oluşan Bartın Sivil İdare Platformunca İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir'e destek açıklamasında bulunuldu.

 

Eski Belediye Binası önünde bir araya gelen aralarında eğitim sendikaları dernek ve veli derneklerinin de bulunduğu 35 sivil toplum kuruluşundan oluşan Bartın Sivil İdare Platformu, Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’e destek verdi.

 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz geçtiğimiz gün katıldığı bir televizyon programında Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir İçin hakkında soruşturma açılacağını ifade ederek “Gereken yapılacak” açıklamasında bulunmuştu.

 

Bartın Sivil İrade Platformu adına açıklamadan bulunun Aydın Kuloğlu ise Yaşar Demir’e destek açıklamasında, “Normali anormal, anormali normal gibi gösterme hokkabazlığının en güzel örneklerinin sergilendiği günümüzde, anlaşılan o ki gazete manşetleriyle toplumu dizayn etme alışkanlığı malum kesimlerde zaman zaman depreşmektedir. Halkın inanç ve değerleriyle savaşmayı görev bilen bu jakoben anlayış, kendi fikirlerini mutlak doğru kabul edip bunun dışındaki her düşünceyi yalan yanlış haber ve iddialarla suçlamakta hatta peşinen mahkum etmektedir.

 

Mahkum edilmek istenen kişi, çevre ya da anlayışlar; eğer elde delil yoksa klasik “kes-yapıştır-kopyala, olmazsa uydur” yöntemiyle topa tutulmakta ardından da yargısız infaza uğratılmaktadır. Şıracının şahidi bozacı misali önce karanlık bir mahfilde asılsız bir iddia ya da çarpıtılmış bir ifade ortaya atılmakta ardından koronun diğer üyeleri tarafından bu iddia mutlak doğruymuş gibi köpürtülmekte en son da infaz çetesinin kalemşöt ve ekran kabadayıları tarafından bu söylem kitleselleştirilerek itibar suikastı tamamlanmaktadır.

 

Biz bu taktiklere yabancı değiliz. 12 Eylül darbesinin, 28 Şubatın, Gezi olaylarının, 17-25 Aralık’ın ve en son da 115 Temmuz’un nasıl kotarıldığını, hangi manipülasyonlarla, hangi algı operasyonlarıyla paketlenip önümüze konduğunu çok iyi biliyoruz artık. O nedenle siz bundan sonra halkımız nazarında para etmeyecek defolu ürünlerinizi satacak başka pazarlar bulun kendinize. En son Zeytin Dalı Harekatında ve yakın geçmişte Gezi olaylarında bu kesimlerin, gerçeği ters yüz etmekte ne kadar mahir olduklarını bir kez daha gördük. Ancak birbirinin kötü kopyası olan desiselerine artık halkımız gibi bizler de itibar etmiyor, kendilerine sonu yalancı çobana çıkacak bu yoldan bir an önce dönmeyi salık veriyoruz.

 

İmam Hatip okullarındaki öğrencilerin başörtüsü kullanması kadar doğal bir durum yokken bunu dile getirmenin sanki anormal bir durummuş gibi lanse edilmesi, modern Firavunların sihirbazları aracılığıyla başvurdukları hokkabazlıktan başka bir şey değildir.

 

Bizler, gazete manşetleri ve televizyon haberciliği ile toplum mühendisliği yapan zihniyeti 28 Şubat’tan çok iyi hatırlıyoruz. Yalan, iftira ve çarpıtma üzerinden toplumun değerlerine, kültürüne ve inancına karşı savaş yürütme ve bu yolla toplumu sindirme tavrı, darbe kalıntısı değilse darbe heveslisi bir tutumun göstergesidir.

 

Halkımız bu tutum sahiplerine 15 Temmuz’da en güzel cevabı vermiş, eski Türkiye’nin geride kaldığını somut bir biçimde göstermiştir. Toplumun gündemini de enerjisini de bu tür gereksiz tartışmalarla meşgul etmenin insanımıza hiçbir fayda sağlamayacağını beyan ediyor, fıtrattan kaynaklanan ortak değerlerimizi önceleyerek birlikte, kardeşçe bir gelecek hayaliyle saygılarımızı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Etiketler: sivil irade, sivil irade platformu, bartın sivil irade, platform, yaşar demir, milli eğitim, milli eğitim müdürü, bartın, bartın haber, bartın haberleri, bartın tv, bartın televizyonu
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.59733
0.597882020-02-21 05:48:41