Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BİR YIL İÇİNDE TAMAMLANACAK...

Çok sayıda kişiye iş aş kapısı olacak...

Okunma: 22360

07.09.2017 17:24

bartın, aktıp, aktıp tıp merkezi, aktıp çatmaca, aktıp özel hastane, hastane, bartın hastane, bartın hastane inşaatı, bartın aktıp hastane, bartın aktıp hastane inşaatı
Facebook'ta Paylaş

AKTIP Sağlık Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Refik Akmaz ve Yapıcı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Yapıcı ortaklığında inşa edilecek olan Özel Aktıp Hastanesi’nin temeli atıldı. 1 yıl içerisinde tamamlanıp hizmete açılması planlanan hastane 128 yatak kapasitesi ile Bartın’ın en büyük Özel Hastanesi olma özelliğini taşıyacak.

 

AKTIP Sağlık Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Refik Akmaz ve Yapıcı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Yapıcı ortaklığında inşa edilecek olan Özel Aktıp Hastanesi’nin temeli atıldı. Karaköy Mahallesi Kadıoğlu Caddesi’ne inşaatına başlanan ve temel betonu atılan hastanenin bir yıl içerisinde hizmete girmesi planlanıyor. Toplamda 128 yatak kapasitesine sahip olacak olan hastane tamamlandığında Bartın’ın yanı sıra çevre illere de hizmet verecek.

 

Toplam da 11 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilecek hastane 8 kat olarak inşa edilecek. Çift yatak kapasiteli 40 odasında 80 yatak, VIP özellikli 8 hasta odası ve acil servis bölümündeki yataklarla toplamda 128 yatak kapasitesine sahip olacak hastanede yoğu bakım, ameliyathane, doğumhane ile acil merkezinin yanı sıra poliklinikler yer alacak.

 

100 araçlık otopark alanı ve çatısında helikopter pisti de olacak hastanede 10 dahili, 10 cerrahi olmak üzere toplam 20 yetişkin yoğun bakım yatağı yer alacak. 10 yenidoğan yoğun bakım yatağı, 5 ameliyathane salonu ve 2 doğumhanesi olacak hastanenin Bartın, Cide, Çaycuma, Filyos ve Devrek bölgelerinde 270 bin civarında nüfusa hizmet vermesi bekleniyor.

 

Temel atma çalışmalarını yerinde takip eden AKTIP Sağlık Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Refik Akmaz ve Yapıcı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Yapıcı hastanenin sadece Bartın değil aynı zamanda bölgeye hizmet veren bir kurum olacağını söylediler.

 

AKTIP Sağlık Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Refik Akmaz açıklamalarında 1994 yılında sağlıkla ilgili ilk adımı AKTOM görüntüleme merkezini hizmete açarak attıklarını belirtirken 2004 yılında poliklinikler ve 2007 yılında tıp merkezi kurduklarını ifade etti.

 

2004 yılında kurulan tıp merkezinin sağlık alanında ki hizmetine temeli atılarak inşa çalışmasına başlanan ve tamamlandığında bölgeye hizmet verecek özel hastane şeklinde devam edeceğini de kaydeden Akmaz,  “Hastane ile ilgili 2012 yılından itibaren yapmış olduğumuz çalışmalar doğrultusunda Sağlık Bakanlığı’ndan mevcut tıp merkezimizin hastaneye dönüşmesi doğrultusunda ön izin almıştık. Daha sonra projemizin çizilmesi ve ruhsat aşaması tamamlandı. Şu anda inşaat çalışmalarına başladık. 1 yılda tamamlamayı düşünüyoruz. Böyle bir hedef koyduk. Bunu gerçekleştirmek için çalışacağız. Çalışmalar tamamlandığında Çatmaca’da bulunan binamız buraya taşınacak. Özel Aktıp Hastanesi bölgeye hizmet edecek ” dedi.

 

Mevcut tıp merkezine göre özel hastane inşaatı tamamlanıp hizmete başlandığında branşlarında artacağını söyleyen Akmaz, Özellikle kalp ve damar bölümünün cerrahi kısmını açtığımızda bölge hastaneleriyle farkımız kalmayacak. Bartın'a Kalp ve Damar Cerrahisini açmak için Sağlık Bakanlığı ile gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Hastanenin yapımında Ekonomi Bakanlığı’nın sağladığı Bölgesel Teşvik Programı ve Sektörel Teşvik Programlarından faydalanıyoruz. İnşaat tamamlanıp hizmete girdiğinde bu hastane bölgeye hizmet verecek.” diye konuştu.

Etiketler: bartın, aktıp, aktıp tıp merkezi, aktıp çatmaca, aktıp özel hastane, hastane, bartın hastane, bartın hastane inşaatı, bartın aktıp hastane, bartın aktıp hastane inşaatı
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.23578
0.236082020-05-25 04:13:56