Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BİRLİK HAREKETİ SANDIĞA GÖMÜLDÜ!

...

Okunma: 5502

10.09.2018 17:23

sağlık sen, delege, delege seçimi, naci durmuş, aydın kuloğlu, dursun koç, abdullah danışman, yeniden birlik hareketi,
Facebook'ta Paylaş

Sağlık Sen delege seçimlerinde, özellikle hastanedeki sorunları gündeme getirmesinin ardından hedef adam haline gelen mevcut Başkan Naci Durmuş ile İl Sağlık Müdürlüğü ve hastane yönetiminin desteklediği Aydın Kuloğlu’nun listesi yarıştı.

 

Seçimlerde 100 delegenin tamamını Naci Durmuş kazanırken, sonuçlar sağlıkta yaşanan sorunların tescili olarak yorumlandı.

 

Memur-Sen'e bağlı Sağlık Sen İl Başkanlığı 4'üncü Olağan Kongre öncesinde hastanede yaşanan sorunlarla ilgili olarak açıklama yapan Başkan Naci Durmuş ve yönetimine karşı İl Sağlık Müdürü Dursun Koç ile Devlet Hastanesi Başhekimi Abdullah Danışman'ın desteği ile 'Yeniden Birlik Hareketi' adı altında ortaya çıkan Aydın Kuloğlu önderliğindeki oluşum, yapılan delege seçimlerinden hüsranla ayrıldı. Mevcut Başkan Naci Durmuş, yapılan seçimlerde 100 delegenin tamamını kazandı. Seçimlerde 1050 üyesi bulunan sendikada 720 üye sandığa giderek oy kullandı.

 

100-0'lık sonuç

 

Mevcut Başkan Durmuş, İl Sağlık Müdürlüğünden 44, Bartın Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum Ek binadan 50, Ağız Diş Sağlığı Merkezinden 3, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğünden 3 olmak üzere toplam 100 delegenin tamamını kazandı. Seçim süresince sosyal medyada açılan sahte hesaplarla algı operasyonları yapanlarında hevesini kursağında bırakan seçim sonuçları, 'Hastanede ve sağlıkta yönetimsel sorunlar var' diyenlerin, 'Herşey güllük gülistanlık' diyenlere karşı zaferi olarak yorumlandı.

 

Gerçekler ortaya çıktı

 

Seçimlerin ardından değerlendirmede bulunan Sağlık Sen İl Başkanı Naci Durmuş, "Bu demek oluyor ki,  her ne kadar Bartın'da 2018 yılında yaşanan ve sıklıkla basının kamuoyuna duyurduğu sağlık hizmetlerindeki sorunlar ve sorunlara yaklaşımı ile sağlık çalışanlarının yaşadığı sorunlar ilin bürokrasisi tarafından görmezden gelinse de, sağlık hizmet alanında bir gerileme, huzursuzluk ve kaos ortamının hakim olduğu gerçeğini yansıtmıştır. Bürokrasi tarafından çalışanlara yapılan sendikal baskının sağlıkçıları korkutamadığı ve bundan sonrada korkutamayacağı, gerektiğinde tek yumruk olabileceklerini kendilerinin sistem içinde söz sahibi oldukları, baskı ve tehditle sendikal hareket yapmaya kalkanlara en güzel cevabı demokratik ortamda sandıkta vermişlerdir" dedi.  

 

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; İlimizin çok değerli basın mensupları; Hepinizin yakından takip ettiği üzere,  Bartın Sağlık-Sen 4. Olağan Kongre sürecinin startını 24 Haziran Genel Seçimlerinden sonra başlattık. Öncelikle; İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı sağlık tesislerimiz, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğünde  delege seçimine katılacak üye çalışanların delegelik başvurularını 29-31.08.2018 tarihleri arasında Bartın Sağlık-Sen şubesine müracaat etmeleri istendi. 31.08.2018 tarihine kadar yapılan başvurulardan sonra  İl Sağlık Müdürlüğünden 89, Bartın Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum Ek binadan 101, Ağız Diş Sağlığı Merkezinden 6,  Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğünden 5  olmak üzere toplam 201 delege başvuruda bulunmuştur.  

 

Bu başvurulardan 100’ ü mevcut Sağlık-Sen Şube Başkanı Naci DURMUŞ’ un, diğer 101 aday ise Aydın KULOĞLU’nun listesinden aday olmuştur. 

 

08.09.2018 tarihinde yapılan  delege seçimine 1050 üyemizden 720 kişi katılmış, tarihinin en yüksek  katılımı gerçekleşmiştir. 

 

Seçim sonucunda ise tamamı Naci DURMUŞ’un  listesinden; İl Sağlık Müdürlüğünden 44, Bartın Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum Ek binadan 50, Ağız Diş Sağlığı Merkezinden 3, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğünden 3 olmak üzere toplam 100 delege  seçilirken, diğer aday  Aydın KULOĞLU’nun listesinden  seçilen delege olmamıştır.

 

Bu demek oluyor ki,  her ne kadar Bartın’da 2018 yılında yaşanan ve sıklıkla sizlerin kamuoyuna  duyurduğu sağlık hizmetlerindeki sorunlar  ve sorunlara yaklaşımı ile  sağlık çalışanlarının  yaşadığı sorunlar ilin bürokrasisi  tarafından görmezden gelinse de, sağlık hizmet alanında bir gerileme, huzursuzluk ve kaos ortamının hakim olduğu gerçeğini yansıtmıştır.

 

Bürokrasi tarafından çalışanlara yapılan sendikal baskının  sağlıkçıları korkutamadığı ve bundan sonrada korkutamayacağı, gerektiğinde tek yumruk olabileceklerini kendilerinin sistem içinde söz sahibi oldukları, baskı ve tehditle sendikal hareket yapmaya kalkanlara en güzel cevabı demokratik ortamda sandıkta vermişlerdir. 

 

Delege seçim sürecinde mevcut yönetimi destekleyerek yanımızda olan,  gece gündüz beraber çalıştığım yönetim kurulu arkadaşlarıma,  sağlık müdürlüğü,  devlet  hastanesi ve kadın doğum hastanesi,  ağız diş sağlığı merkezi,  aile ve çalışma sosyal politikalar il müdürlüğündeki ekip arkadaşlarıma, düğün, nişan ve bütün özel planlarını bozarak sandığa gelen tüm üye arkadaşlarıma sonsuz minnet ve teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Bu süreçte bizleri takip eden ve Bartın halkıyla buluşturan tem basın mensuplarına da ayrıca teşekkür ediyorum. Bu başarı hepimizin başarısıdır. Birlikteysek güçlüyüz. Bu emeklerinizi desteklerinizi boşa çıkartmayacağım ve Allah’ ın izniyle sizleri mahcup etmeyeceğim. 

 

Bizde bu seçimlerden herkes gibi kendi  payımıza düşeni aldık. Bundan sonra  da her türlü platformda çalışanlarımızı savunurken onurlu ve dik duruşumuzu bozmayacağız.  İlimizde Sağlık alanındaki politikaların uygulanmasında ve sağlıkçıların  yaşamış oldukları sorunların çözümü noktasında  İlimizin bürokratik kanallarını daha etkin kullanarak koordineli hareket edeceğiz. Çalışan personelin  ve hizmet alan vatandaşın memnuniyetini artırarak,  sağlık hizmetinin kalitesini de artırmada yetkili organlarla birlikte hareket edeceğiz. Hep birlikte Bartın’da Sağlığı daha yükseklere taşıyacağız.  Tüm sağlık çalışanlarına ve Bartın halkına saygıyla duyurulur.”

Etiketler: sağlık sen, delege, delege seçimi, naci durmuş, aydın kuloğlu, dursun koç, abdullah danışman, yeniden birlik hareketi,
Okuyucu Yorumları

05

11.09.2018

Seçim sonucu Seçmenin cevebı ‘’DEFOLUN GİDİN’’türkiyede böyle katılımlı bir seçim görülmemiştir. Demekki insanların canına bağrına tak demiş

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.05385
0.054212020-01-24 08:55:53