Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BOĞAZ KÖPRÜSÜ YIKILACAK MI?

Konu İl Koordinasyon Kurulu toplantısında gündeme geldi...

Okunma: 7826

25.01.2017 19:10

bartın boğaz köprüsü, çevre yolu, geçiş yolu, koordinasyon kurulu,
Facebook'ta Paylaş


Bartın Valisi Nusret Dirim başkanlığında 2017’nin ilk İl Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Bartın’da tamamlanan ve devam eden yatırımlar konuşulurken Bartın halkının uzun yıllardır beklediği Çatmaca Kavşağı ile Bartın Devlet Hastanesi kavşağı arasında kalan Bartın Şehir Geçişi yolunun kamulaştırma çalışmaları için mülk sahipleriyle görüşmelerin Mart ayında başlayacağı ayrıca boğaz mevkiindeki açılır köprünün de yeniden yapılmasına yönelik çalışmalar olduğu belirtildi.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bartın Valisi Nusret Dirim, 2016 yılı içerisinde yatırım planı yapılan 385 projenin 242 tanesinin tamamlandığını 96 projede faaliyetlerin devam ettiğini, 12 projenin ise ihale aşamasında olduğunu söyledi.

 

Toplantıda Karayolları 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi kurumun Bartın’da yürüttüğü projelerle ilgili bilgi vererek açıklamalarda bulundu.

 

Ortak projeler dahil karayollarının yürüttüğü 14 proje olduğunu ve bu projeler için 2016 yılında 108 milyon 507 Bin TL harcandığını kaydeden Karayolları 15. Bölge Müdürü Özendi, Bartın Boğaz yolu ve açılır kapanır köprü hakkında, “Boğaz’da bulunan açılır –kapanır köprü artık bize görev süresini doldurmuştur. Bununla ilgili bir toplantı yaptık. Köprünün bizce artık yıkılıp yerine yenisinin yapılması gerekiyor. Bu kararımızı Genel Müdürlüğümüzde onayladığı takdirde ya yeni teknolojiye uygun yüksek bir köprü ya da yine açılır-kapanır köprü yapacağız.” Dedi.

 

Bartın halkının uzun süredir beklediği çalışmalardan biri olan Çatmaca Kavşağı ile Bartın Devlet Hastanesi kavşağı arasında kalan Bartın Şehir Geçişi hakkında da açıklamalar yapan Özendi, “Çalışma yapılacak güzergahtaki elektrik ve su hatları deplase işlemleri devam etmektedir. Bu yola havaların düzelmesiyle birlikte başlayacağız. Mart ayı gibi de kamulaştırma için mülk sahipleriyle görüşmelere başlayacağız. Tabi kamulaştırma başladığı zaman burada arsa sahibi vatandaşlarımızın ikna edilmesi çok önemli. Kamulaştırmayla ilgili bir sorun yaşamak istemiyoruz. Böyle bir sorun yaşadığımız takdirde 3-4 ayda bitecek bir işin 1 ya da 2 yıla uzaması da söz konusu olabilir. O zaman Bartın şehir trafiğe de bundan olumsuz etkilenecektir.” Dedi.

 

Bartın çevre yolu

 

Bartın için büyük önem taşıyan çevre yolu konusunun ise proje ihale aşamasının sürdüğünü belirten Özendi, “Bartın çevre yolunun yeni güzergahtaki uzunluğu 20,58 kilometredir. Proje kapsamında 2 bin 400 metre uzunluğunda 1 çift tüp tünel 10 adet köprü 5 adet farklı seviyeli ve 1 adet hemzemin kavşak öngörülmektedir. Projenin kılavuz planı onaylı olup Genel Müdürlüğümüzce proje ihale aşaması halen devam etmektedir. Bu ihale sonlandığında uygulama projeleri yapılacak ve onun ardından da yapım ihalesine gelinecek.” Diye konuştu. 

Etiketler: bartın boğaz köprüsü, çevre yolu, geçiş yolu, koordinasyon kurulu,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.06139
0.061752020-02-19 15:53:28