Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BÖLGENİN DEV PROJESİNDE ÇALIŞMALAR HIZLA SÜRÜYOR...

BÖLGENİN DEV PROJESİNDE ÇALIŞMALAR HIZLA SÜRÜYOR.

Okunma: 895

09.01.2019 13:26

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın-Zonguldak-Karabük başta olmak üzere ülkemiz ekonomisine çok büyük bir değer katacak,  Filyos endüstri bölgesi projesi çalışmalarını hızla ilerlediğini açıkladı.

 

Bölgemizin kalkınmasında önemli bir rol üstlenecek

 

Milletvekili Tunç yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin 3. büyük limanı olacak Filyos Limanı Projesi ile Batı Karadeniz’de Kuzey-Güney aksında kombine taşımacılık hizmeti verilecek bir tesise kavuşacağız. 1 Haziran 2015 tarihinde Endüstri Bölgesi ilan edilen Filyos Projesi'nde yaklaşık 1.5 milyar dolarlık yatırım yapılacak ve 12 bin kişiye istihdam sağlayacak. Filyos Endüstri Bölgesinin önemli bir unsuru olan Filyos Limanı, demiryolu, havalimanı ve karayolu ile desteklenen bir konumda Türkiye'nin Karadeniz'e açılan kapısı olacak. Filyos Limanı ve Filyos Endüstri Bölgesi, Bartın, Zonguldak ve Karabük başta olmak üzere bölgemizin kalkınmasında önemli bir rol üstlenecek ve ülkemiz ekonomisine değer katacak.”Dedi.

 

Milletvekili Tunç bu büyük projenin hayata geçmesini sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlarımıza, bölge milletvekillerimize emeği herkese geçenlere teşekkür etti.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.05785
0.058172020-06-04 23:32:32