Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BORDO BERELİLER SURİYE SİNEMALARDA

Yapımcısı aslen Bartınlı Erdoğan Yaprak ve Bartınlı Emrullah Zor'da oyuncu kadrosunda...

Okunma: 13338

12.04.2017 19:57

borde bereliler suriye,
Facebook'ta Paylaş

Özel Kuvvetlere bağlı Bordo Berelilerin terör örgütlerine yönelik Suriye'de yaptıkları operasyonu konu alan "Bordo Bereliler, Suriye" isimli sinema filminde Bartınlı Oyuncularda yer aldı.

 

Yapımcılığını aslen Bartınlı olan Erdoğan Yaprak ve Ali Ertem’in, Yönetmenliğini  Erhan Baytimur’un, senaryosunu ise Coşkun Gündoğdu’nun üstlendiği filmde Cenk Ertan, Tolga Güleç, Arda Esen, Açelya Elmas, Feyza Çıpa, Sinan Albayrak, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Tuğba Özay, Yaşar Uzer, Burak Arslan, Erdoğan Yaprak, Ali Ertem, Oğuz Yağcı, Taner Bahadır, Turgay Atalay, Tayfun Sav, Alper Atak, Kübra Dilara Çelen, Kahraman Sivri, Kadir Turan ve Anıl Öksü gibi isimlerin yanında yine oyuncu kadrosunda Bartınlı Emrullah Zor’da yer aldı.

Film, 2015’in Eylül ayında Hakkari Dağlıca’da 16 askeri şehit eden PKK’lıları yakalamak için bölgeye getirilen ve ‘dön’ emri almamak için telsizlerini kapatan bordo berelilerin yaptığı operasyonla birlikte başlıyor.

 

Ekip, daha sonra Yüzbaşı Mehmet ve komutasındaki askerlerle birlikte Suriye’de, Türk sınır güvenliğini tehdit eden bir terör örgütünün başındaki “Çöl İmamı” lakaplı Ebu Salim’i yok etmeye çalışıyor. Bu terör örgütüne destek olan yapının FETÖ olduğu anlaşılıyor ve filmde bu kişilere karşı amansız bir mücadeleye girişiliyor.

 

Filmle ilgili bilgilerini aldığımız Erdoğan Yaprak filme ekip olarak çok emek harcandığını anlatırken, “Bordo Bereliler Suriye filmi şanlı askerimizin binlerce başarı öyküsünden sadece bir tanesi. Askerlerimizin psikolojisini, ne kadar zorlu durumlarda görev yaptığını, yeri geldiği zaman vazifelerini ailelerinden bile önde tuttuklarını, arkadaşları İçin ölümü göze alarak canlarını hiçe saydıklarını görmek için kahraman Türk askerinin hayatlarını bir nebzede olsa hissedebilmek için tüm herkesin özellikle hemşerilerimizin izlemelilerini tavsiye ediyorum.” Dedi.

Bordo Bereliler, Suriye  filmi geçtiğimiz hafta Cuma günü sinemalarda gösterime girdi.

Etiketler: borde bereliler suriye,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.08226
0.082662019-09-23 10:44:28