Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BÖYLE DUYGULANMAMIŞTIM...

Okunma: 3064

17.02.2018 18:45

bartın, şehit, şehit aileleri, dernek, gazi, yardımlaşma, dayanışma, bartın tv, ekrem altunok, bartın haberleri, dernek haberleri
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Şehit Aileleri Ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altınok ülkemizin sıkıntılı günlerden geçtiğini ifade ederken, “Bir araya gelip bir bütün olmamız lazım. Bizi dünyanın bilmesi lazım. Çünkü başka Türkiye yok.” dedi.

 

Bartın Şehit Aileleri Ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altınok yaptığı basın açıklamasında ülke olarak birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuzu söyledi.

 

Dünyaya göstermemiz lazım

 

Başkan Altunok açıklamasında, “Türkiye’nin sıkıntılı ve bunalımlı günlerden geçtiğini hepimiz biliyoruz, duyuyoruz ve izliyoruz. Bizim Türkiye Cumhuriyeti olarak böyle günlerde tek yumruk olmamız gerekiyor. Ama maalesef böyle değil. Bazı değerlere sahip çıkılmadığına şahit oluyoruz. Halbuki böyle olmamalı. Böylesine zor günlerde hepimiz bir arada olup Türkün, Türkiye’ye ve cumhuriyete, vatana, bayrağa, namusuna sahip çıktığını tüm dünyaya göstermemiz lazım.” dedi.

 

Başka Türkiye yok

 

Bir olamayan ülkelerin durumlarını hep birlikte gördüğümüzü kaydeden Altunok, “Bizim bu birlikteliğimizi de bozmak isteyen dış güçlere bu fırsatı vermeyelim. Onların kirli oyunlarını her zaman olduğu gibi bugün de defedelim. Görüyoruz Ortadoğu aç susuz, sefil ayağında, başında yok, cebinde yok daha da kötüsü dağılmışlar. Vatanları yok. Çok şükür vatanımız var. Bunlardan ibret alıp hemen bir araya gelip bir bütün olmamız lazım. Bizi dünyanın bilmesi lazım. Çünkü başka Türkiye yok. Ben bir şehit abisi olarak şu anki içimizdeki karışıklığı asla kabullenemiyorum. Türkiye Cumhuriyeti’ni 81 vilayetteki Şehit aileleri benim düşündüğümden farklı düşünmezler. Şuan hemen bu dakikadan itibaren Türkiye’de yaşayan bayrağımızın altında olan herkesin bir ve beraber bütün olmasını istiyoruz. Bu çevremiz temizlenip bizi gıpta ile izleyip besmele ile adımızın anılması lazım. İnanın bir vatandaş olarak kendimi Afrin’de hissediyorum.” diye konuştu.

 

Böyle duygulanmamıştım

 

Bir öğrencinin biriktirdiği harçlıkları derneğe bağışladığını ve bu durumun kendisini çok duygulandırdığını da söyleyen Altunok, “Daha birkaç gün önce 14 yaşında bir evladımız harçlıklarından biriktirdiği parasını derneğe gelerek bağışladı. Tabii derneğe geldiğinde bu genç öğrenciye ‘Sen öğrencisin. Paranı eğitimine harca’ dediğimde ‘En Büyük Aşk Vatan Aşkıdır’ dedi. Tabii düşüncelerini söylerken ağlamaya başladı. Ben 63 yaşındayım. Böyle duygulanmamıştım. Bu genç öğrenciye ‘Hiç merak etme. Askerlerimiz bu işi bitirecek. Aynı zamanda biz de varız. Atalarımız bu vatanı savaşarak kazandılar. Biz de aynısını yaparız. Hiç merak etme’ diyerek düşüncelerimi ilettim. Bu yavrumuza ne diyeceğimi bilmedim.” dedi.

 

Bu derneğimize sahip çıkalım

 

Her fırsatta başkanlığını yürüttüğü Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine destek söylemlerini tekrar ettiğini dile getiren Altunok, “Açıklamalarımda sürekli gündeme getiriyorum. Hep söylüyorum. Ancak her seferinde de söylediğimizle kalıyoruz. Bartın’ın bir tane Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği var. Herkes tek çatı altında toplanmış vaziyette. Gelin Bartın olarak bu derneğimize sahip çıkalım. Tabii bizlerin yanında olan duyarlı esnaf ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Diğer esnaf ve vatandaşlarımıza da çağrıda bulunarak, duyarlılığa davet ediyoruz. Fahri üyelik için kayıtlarımız devam ediyor. Gelin bu derneğe sahip çıkın. Okul talebesi harçlığından 92 TL biriktirip bağış yapıyor. Gerisini sizler düşünün. Şu anda Mehmetçiklerimiz Zeytin Dalı Harekâtını başarıyla sürdürüyorlar. Dualarımız onlarla birlikte. Onlar bu vatan için orada mücadelelerini sürdürürken burada bize düşen görev bir olduğumuzu göstermektir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize Yüce Allah’tan acil şifalar niyaz ediyorum. Şu anda yürütülmekte olan operasyonlarda görev alan kahraman askerlerimize ve emniyet mensuplarımıza da kolaylıklar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Etiketler: bartın, şehit, şehit aileleri, dernek, gazi, yardımlaşma, dayanışma, bartın tv, ekrem altunok, bartın haberleri, dernek haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.49995
1.500382020-05-25 04:09:50