Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BTV BARTIN RADYO VE TELEVİZYONU 24 YAŞINDA

Onur ve gururla 24'üncü yıla...

Okunma: 1180

04.08.2018 18:10

bartın tv, btv, btv 24 yaşında, btv kuruluş yıldönümü, 4 ağustos, 1994, btv kuruluş, bartın tv kuruluş, bartın tv yayın, bartın tv haber, ercan aydın, hasan camcı, bülent bostancı, radyo b, bartın radyo, bartın televizyon, 74 haber, bartın haberleri, bart
Facebook'ta Paylaş

BTV BARTIN RADYO VE TELEVİZYONU 24 YAŞINDA

 

4 Ağustos 1994 yılında Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yayınlanan ilan ile yayın hayatına başlayan BTV Bartın Radyo ve Televizyon işletmesi 24’üncü kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

 

Bartın’ın ilk ve tek televizyon kanalı olarak 24 yıldır kesintisiz yayın hayatına devam eden BTV Bartın Radyo ve Televizyon İşletmesi 24’üncü kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Bünyesinde yer alan yerel TV kanalı, bölgesel radyo frekansı ve internet haber sitesi ile Bartın’da yayın hayatı boyunca tarafsızlık ilkesinden taviz vermeden; haber, siyaset, ekonomi, kültür-sanat, müzik-eğlence, tanıtım-belgesel, yarışma ve canlı açık oturum programları ile Bartın halkına hizmet veren Bartın Radyo ve Televizyonu 24’üncü kuruluş yıl dönümünde de yayın hayatına yeniliklerle devam ediyor.

 

Bartın’ı ve bölgeyi dünyaya tanıttık

 

BTV Bartın Radyo ve Televizyon İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Aydın kurumun kuruluş yıl dönümüne ilişkin yayınladığı mesajda, “Öncelikle 1994 yılında zor şartlar altında BTV Bartın Radyo ve Televizyonu İşletmesini Bartın’a ve bölgeye kazandıran kurucu ortaklara, işletmeyi devir aldığımız 2005 yılına kadar bu zorlu yolculukta bıkmadan usanmadan yayıncılık mücadelesine devam eden şirket ortaklarına, yöneticilerine ve çalışanlara teşekkür ediyoruz. 2005 yılında devir aldığımız BTV Bartın Radyo ve Televizyon İşletmesini daha güçlü ve daha verimli hale getirmek için o yıl içerisinde tüm teknik altyapıyı değiştirerek yayıncılık alanında ciddi yatırımlar yaptık. Yine aynı yıl içerisinde geçmişte faaliyette olmayan ve bölgesel yayın hakkı olan Radyo B’yi yayın hayatına başlattık. 2010 yılı Mayıs ayında ABA TV’yi uydu yayıncılığına başlatarak Bartın’ı ve bölgeyi dünyaya tanıttık. Ne yazık ki artan döviz kurları nedeniyle ABA TV uydu yayına 2012 Mayıs ayında ara vermek zorunda kaldık. Yine 2013 yılı nisan ayında SES ASTRA Uydusundan BTV Bartın Televizyonu olarak uydu yayınına başladık. TÜRKSAT A.Ş.’nin yerel televizyonlara sağladığı sabit döviz kuru desteği ile 2014 ağustos ayında BTV olarak TÜRKSAT uydusundan yayına başlayıp Bartın’ı yeniden dünya ile buluşturduk. Sabit kur uygulamasının kalkması nedeniyle yayınlarımıza 2015 yılı Kasım ayı ortalarında ara vermek zorunda kaldık. Normal bazda aylık 21.000 USD + KDV (aylık yaklaşık 125 bin TL) olan aylık uydu kirası ve artan döviz kurları nedeniyle tekrar uydu yayıncılığına başlamamız zor gözükse de ilk fırsatta halkımızdan aldığımız destek ile yeniden uydu yayıncılığına başlayıp Bartın’ı dünyaya açılan penceresi olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Hep birlikte nice 24 yıllara

 

Aydın, ekonomik olarak zorlayıcı şartlara karşın Bartın halkının ve Bartın’ın sesi olmaya devam ettiklerini de ifade ettiği açıklamasında, “Yayıncılık sürecinde 2011 yılında günlük yayın yapan Bartın 74 Haber Gazetesini bünyemize katarak yazılı medyada da Bartın’ın sesi olmaya devam ettik. Şu anda karasal yayın yapan BTV Bartın Televizyonu, Radyo B FM 106,00 Radyo İstasyonu, günlük yayın yapan Bartın 74 Haber Gazetesi ve bartintv.com.tr internet haber sitemiz ile 7 gün 24 saat Bartın’a ve Bartın halkına hizmet etmeye devam ediyoruz. ABA Medya Grubu Bartın Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı olarak Bartın Radyo ve Televizyon işletmesini devraldığımız 2005 yılından bugüne kadar 13 yıldır medya sektörünün içerisindeyim. Bu zorlu yolda bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ve yayınlarımızda devamlılığımızı sağlayan çok değerli izleyicilerimize, çok değerli reklam veren firma sahipleri ve iş adamlarına, bu zorlu yolda bizleri bir an olsun yalnız bırakmayan çalışanlarımıza, çok değerli siyasetçi ve belediye başkanlarımıza, çok değerli bürokrasi çalışanlarına teşekkürü bir borç biliriz. Sağlığımız el verdiğince ve imkanlarımız dahilinde yayıncılığa devam etmeyi ve Bartın halkını doğru şekilde bilgilendirmeye devam edeceğimizi tekrarlamak isterim. Hep birlikte nice 24 yıllara.” dedi.

Etiketler: bartın tv, btv, btv 24 yaşında, btv kuruluş yıldönümü, 4 ağustos, 1994, btv kuruluş, bartın tv kuruluş, bartın tv yayın, bartın tv haber, ercan aydın, hasan camcı, bülent bostancı, radyo b, bartın radyo, bartın televizyon, 74 haber, bartın haberleri, bart
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.32527
0.34182020-05-28 20:31:49