Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BU FIRSAT KAÇMAZ KAÇIRILMAZ...

...

Okunma: 8464

08.02.2017 18:25

Facebook'ta Paylaş

Bartın'da gayrimenkulün sektörünün lider kuruluşu Yıldırım Emlak sahibi Murat Yıldırım, 2016 yılında olduğu gibi 2017 yılında da gayrimenkule yatırım yapanların karlı çıkacaklarını söyledi. Önümüzdeki üç ayın sonunda konut fiyatlarında yüzde 20 artış beklendiğini kaydeden Yıldırım daire almayı düşünenler için, “Bu fırsat dönemi kaçmaz ve kaçırılmaz.” Dedi.

 

Yatırım yapmak ya da ev sahibi olmak isteyenler için gayrimenkul almanın tam zamanı olduğunu ifade eden Yıldırım Emlak sahibi Murat Yıldırım, Nisan ayı itibariyle mevcut fiyatların yükselişe geçeceğini, bu nedenle yatırım yapmak ya da ev sahibi olmak isteyenlerin elini hızlı tutması gerektiğini belirtti. Bartın'da yüksek talep gören ve hızlı değer artışı yaşanan bölgelerin başında Çatmaca ve Kavallar’ın yer aldığını kaydeden Murat Yıldırım, gayrimenkul yatırımının en güvenli yatırım aracı olduğunu ve yatırımcısına kazandırmaya devam edeceğini söylerken konut almayı düşünenleri sevindirecek açıklamalarda bulundu.

 

Konutta rekor kırıldı

 

Türkiye genelinde olduğu gibi Bartın'da da gayrimenkul sektörünün en güvenli liman ve en çok kazandıran yatırımların başında yer aldığını sözlerine ekleyen Yıldırım, “Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de 2016 yılı gayrimenkul sektöründe oldukça hızlı geçti. Özellikle ikinci 6 aya baktığımızda bu hızı açıkça görüyoruz. Bartın ili genelinde 3 bin 650 konut ve arsa el değiştirdi ve bu Bartın için bir rekor. Alım-satımdaki bu hareketlilik 2017’nin ilk aylarında da devam ediyor. Geçmiş yıllara kıyasla oldukça hızlı bir Ocak ayı geçirdik. Geride bıraktığımız Şubat ayının ilk haftası da önümüzdeki haftalar ve aylar için olumlu sinyaller verdi.” Diye konuştu.

Bu fırsat kaçırılmaz

 

Yıldırım açıklamasının devamında, “Ülke genelinde konut fiyatlarında yükseliş yaşanırken Bartın'da bitmiş ve satılmamış konut sayısının normalden fazla olması nedeniyle ilimizdeki konut fiyatlarına henüz fiyat artışları yansımadı. Bu durum yatırımcı için büyük avantaj teşkil ediyor ve satış hızı düşüş göstermiyor. Ev almak isteyenlerin bu fırsatı kaçırmaması gerekiyor. Nisan ayının ilk haftalarından itibaren gerçekleşecek fiyat artışlarının yüzde 20’leri bulması bekleniyor.” Dedi.

 

KDV indirimi ile yüzde 10'u buluyor

 

Hükümet tarafından Nisan sonuna kadar geçerli olmak kaydıyla sağlanan KDV indiriminin de konut alımı yapacaklar açısından ekstra indirim sağladığını kaydeden Yıldırım, “Bu durum konut alımı düşünenlere bir cazibe yaratıyor. Yüzde 8’lik indirim oranı daire fiyatları göz önüne alındığında gerçekten ciddi bir fırsat. Müteahhitler ya da ev sahipleri de biraz yardım edince bu fırsat yüzde 10'u bile buluyor. Biz de Yıldırım Emlak olarak, müşterilerimize tapuda yani tapu harçlarında yardımcı oluyoruz. Bu da evine göre aşağı yukarı 5 bin TL'yi buluyor.” Dedi.

 

Yatırımcı yüzde 20 kar edecek

 

Her yıl dönemsel olarak Mayıs ayından itibaren gayrimenkul sektörünün hareketlendiğini ve bunun fiyatlara da yansıdığını hatırlatan Yıldırım, “İlimizdeki gurbetçi vatandaşlarımızın yarattığı ekonomik hareketlilik emlak sektöründe de kendisini gösteriyor ve etkisi büyük oluyor. Şunu net bir şekilde ifade etmek gerekir ki Bartın dışından özellikle İstanbul'da oturup Bartın’dan sırf yatırım amacıyla daire alanlar var. Nisan itibariyle yüzde 20 artış beklenen sektörde şu an ev alanlar sadece iki ay içinde yüzde 20 kar etmiş olacaklar.” Dedi.

 

Hiçbir yatırım enstrümanın da yok

 

Bartın’da emlak sektörünü bölgesel olarakta değerlendiren Yıldırım, Çatmaca, üniversite güzergahı ve Kavallar bölgesi prim yapan bölgelerin başında geliyor. Yeni Devlet Hastanesi'nin inşaatı da inşallah yakın bir süre zarfından Şiremirçavuş Köyü'nde başlayacak. O bölge de önümüzdeki dönemde güzel prim yapması beklenen yerler arasında. Son 5 yıl içinde yüzde 50'nin üzerinde getiri sağlayan mevkiler ve daireler var. Böyle bir getiri hiçbir yatırım enstrümanında yok. Bartın'ın şu an için en yüksek getiri sağlayan bölgesi Çatmaca mevkiindeki Valiliğin de bulunduğu Cumhuriyet Mahallesi diyebiliriz.” Şeklinde konuştu.

 

Gönül rahatlığı ile tavsiye ediyoruz

 

Bartın'da konuta doygunluk diye bir şeyin de söz konusu olmadığını vurgulayan Yıldırım, “İlimizde öyle büyük konut projeleri yok. En fazla 70-80 konutluk projeler görüyoruz. Çoğunluğu da tek bina bazında. O yüzde piyasanın uzun yıllar daha hareketli gitmesini bekliyoruz. Bu arada Hastane yapılacak, Filyos Projesi başladı, üniversite her yıl yeni bölümler açıyor ve büyüyor? Bunların hepsi sektörü tetikleyecek. Yani Bartın büyümesini sürdürdükçe inşaat sektörü de büyüyecek. Bu yüzden gayrimenkule yatırım yapılmasını gönül rahatlığı ile tavsiye edebiliyoruz.” Dedi.

 

500 konutluk projemiz geliyor

 

Bartın'da özellikle dükkan fiyatlarının çok yüksek olduğuna da vurgu yapan Yıldırım, “Bunun nedeni Bartın'ın sıkıştığı merkezden bir türlü kopamaması, yeni cazibe alanları yaratıp bunların cazip hale getirilememesi. Bartın’da yeni cazibe merkezlerinin yaratılması şart. Kent büyüyor, nüfus artıyor. Artık çarşı dediğimiz merkezdeki alan yetmiyor. Yeni cazibe merkezi olmaya en fazla aday olan yer de Bartın Üniversitesi'nin yeni kampüsünün karşısındaki alan. Çünkü yeni cazibe merkezinin yaratılması kentimizin en önemli sorunlarından biri olan trafik sorunun belki tamamen çözülmesi değil ama rahatlamasına da katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum. Bizim orada 500 konutluk bir projemiz olacak. Çok yakında inşallah hayata geçireceğiz projeyi. 1+1'den 4+1'e kadar değişik metrekarelere sahip 500 konutluk büyük bir proje olacak. Hazırlıkları sürüyor ve bu yılsonuna kadar hayata geçirilecek.” Dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04133
0.041712020-06-07 12:50:33