Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BU İŞE KİM DUR DİYECEK?

VİDEO HABER - VİDEO HABER - VİDEO HABER

Okunma: 8437

19.07.2017 18:29

bartın, beton, mikser, harç, yol
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da inşaat beton harcı taşıyan mikserlerden dökülen harçlar vatandaşları çileden çıkarıyor.

 

Bartın’da beton mikserlerinin yollara verdiği zarar gün geçtikçe artıyor. İnşaat sektörünün son yıllarda ivme kazanmasıyla birlikte mahalle aralarından çevre yollarına, sokaklardan şehir merkezindeki birçok alanda beton mikserleri ile karşılaşmak sıradan bir duruma dönüştü.

 

Beton mikserleri tarafından taşınan beton harçlarının yollara dökülüyor olması ise vatandaşları isyan ettiriyor. Konuya ilişkin birçok vatandaş haber merkezimize şikayette bulunurken yollara dökülen harçlar kuruduktan sonra hem asfaltlarda bozulmalara hem de sürücüler için tehlike oluşturmaya başlıyor.

 

Hazır beton firmalarının kontrolsüz ve bakımsız araçlarından yollara dökülen beton harçları ise bölgenin yetki idaresine sahip idarece temizleniyor. Bartın İmam Hatip Kavşağı olarak bilinen bölgede bir hazır beton firmasına ait mikserden yola dökülen harç vatandaşlar tarafından an ve an görüntülendi.

 

Video görüntülerde kırmızı ışıklarda duran ve ardından yeşil ışıkla birlikte kavşaktan geçiş yapan beton mikserinden yola sürekli harç döküldüğü görülüyor. Yolda bozulmalar ve araç sürücüleri için tehlike yaratan bu durumun ardından bölgede Karayollarına bağlı ekiplerce temizlik yapıldı. Ancak Bartın’da hemen hemen her gün benzer tablolar yaşanıyor. Vatandaşlar yetkililerin bu konuda daha duyarlı davranması, mikserlerinden harç dökülen kamyon sahibi firmaların cezalandırılması ve gerekirse bu kamyonların trafikten men edilmesi gerektiği görüşünde.

Etiketler: bartın, beton, mikser, harç, yol
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00289
0.003292020-09-25 09:51:20