Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BU KARARDAN DÖNÜLMELİDİR

...

Okunma: 163

08.12.2017 18:52

ak parti, bartın, kudüs, kudüs hakkında, basın açıklaması, il başkanı, turhan kalaycı,
Facebook'ta Paylaş

 

AK Parti Bartın İl Başkanlığınca gerçekleştirilen basın açıklamasında İl Başkanı Kalaycı, “Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.” dedi.

 

AK Parti Bartın İl Başkanlığı tarafından Amerika’nın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması kararına tepki geldi. Yapılan basın açıklamasına İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın yanı sıra Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, teşkilat mensupları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

İl Başkanı Turhan Kalaycı açıklamasında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklamasının insanlık vicdanını yaraladığını ve bölgemizdeki sorunları derinleştirdiğini ifade etti.

 

Asla kabul edilemez

 

Kalaycı açıklamasının devamında, “Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.” dedi.

 

Sonuna kadar arkasındayız

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ortaya koyduğu tepkinin arkasında olduklarının altını çizen Kalaycı, “İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Türkiye’nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.” diye konuştu.

 

Bütünleşmesiyle engel olabiliriz

 

Kudüs davası için her türlü fedakarlığa da hazır olduklarını söyleyen Kalaycı, “Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.” dedi.

Etiketler: ak parti, bartın, kudüs, kudüs hakkında, basın açıklaması, il başkanı, turhan kalaycı,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.11614
0.116462020-05-26 06:35:12