Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BU SÖZLER MİLLETVEKİLİ TUNÇ'A...

...

Okunma: 4284

07.05.2018 19:54

savaş buyurman, mhp, milletvekili, aday, bartın, seçim, 24 haziran, bartın haberleri, kozcağız, kozcağız haberleri, kozcağız belde, kozcağız ilçe, önerge, yılmaz tunç, bartın haberler
Facebook'ta Paylaş

ÖNERGELER SAYIN VEKİLİN MASASININ ALTINDA KALIYOR

 

MHP Bartın 2. Sıra Milletvekili Adayı Savaş Buyurman Ankara’nın veya İstanbul’un değil Bartın’ın milletvekili olacaklarını söylerken Kozcağız beldesinin ilçelik sürecine ilişkinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Buyurman konuşmasında, “Sayın Belediye Başkanı Ankara’ya gidip Kozcağız’ın ilçe olmasıyla ilgili önergeleri vermesine rağmen, önergeler Sayın Vekilin masasının altında kalıyor.” dedi.

 

Bartın’ın milletvekili olacağız

 

Öncelikle basın mensubu arkadaşlarımıza davetimize katıldıkları için çok teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi Bartın’da İl Genel Meclisi seçimlerinde 2.sıradan aday oldum. Bartın halkının teveccühüyle bu göreve seçildim. Tabii teşkilatımızın beni milletvekili adaylığına uygun görmesiyle birlikte bu görevimden istifa ettim. Bartın gerçekten çok sıcak bir yer. Dışarıdaki insanların Bartın’a bakış açısı oldukça iyi. Herkesin birbirini tanıması da oldukça iyi. Biz Ankara’nın veya İstanbul’un değil Bartın’ın milletvekili olacağız. Halkımız bize bu görevi layık görürlerse elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışacağız” diye konuştu.

 

“Önergeyi iletmesi gerekiyordu”

 

Buyurman; “Bartın’da yapılması gerekenler belli. Sorunlar ortada. Çimento fabrikası Bartın’dan gitmek üzereyken Sayın Belediye Başkanımız Gaziantep’e kadar giderek buraya ek bir bina daha yaptırdı. İstihdamın artırılması şart. Biz Bartın’da 40 yaş üstü veteranlar takımı kurduk. Veteranların milli takımını Bartın’a getirdik. 60 ilin yöneticisini Bartın’da ağırladık. Bartın’ın tanıtımıyla ilgili bir şeyler yapalım diye uğraşıyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Cemal Akın ve İl Genel Meclis Başkanı Sayın Kenan Dursun dışında destek veren olmadı. Bu kadar önemli bir etkinlikte biz milletvekillerimizi göremedik. Yani biz Bartın’ın vekili olacağız diye boşuna demiyorum. Bir de Kozcağız beldemizin ilçe olmakla alakalı talebi var. Kozcağız için elimizi taşın altına soktuk. Kozcağız’ın Belediye Başkanı da dahil uğraşıyor. Biliyorsunuz Belediye Başkanı Ak Parti’den. Sayın Vekilin Kozcağız’ın elinden tutup kaldırması gerekiyordu. Sayın Belediye Başkanı Ankara’ya gidip, Kozcağız’ın ilçe olmasıyla ilgili önergeleri vermesine rağmen, önergeler Sayın Vekilin masasının altında kalıyor. Bizim isteğimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza önergenin iletilmesi. Sayın Vekilin bu önergeyi iletmesi gerekiyordu. Bu önergeyi iletsin. Varsın olmasın. Ancak iletilmedi. Biz Kozcağız’ın ilçe olması için elimizden gelen mücadeleyi gösteriyoruz” dedi.

 

Etiketler: savaş buyurman, mhp, milletvekili, aday, bartın, seçim, 24 haziran, bartın haberleri, kozcağız, kozcağız haberleri, kozcağız belde, kozcağız ilçe, önerge, yılmaz tunç, bartın haberler
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.75453
6.275712020-02-18 12:17:27