Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BU VATANI SOKAKTA BULMADIK

Türkiye Emekliler Derneği Bartın Şube Başkanı Ali Kalaycı terör odaklarının hain saldırılarından korkmadıklarını belirterek, “Ne görev verilirse verilsin, biz hazırız” dedi.

Okunma: 4557

16.12.2016 18:27

ali kalaycı, bartın, emekliler derneği,
Facebook'ta Paylaş

Türkiye Emekliler Derneği Bartın Şube Başkanı Ali Kalaycı teröre karşı birlikte mücadele edilmesi gerekliliğine vurgu yaptığı açıklamasında, “Kuzularımız birer birer toprağa düşerken, yüreklerimiz kan ağlıyor. Gencecik fidanlarımız, ülkemizin geleceği olan pırıl pırıl çocuklarımız, terör bataklığında kayboluyor. Türkiye’miz yine zor bir dönemden geçiyor. Ülkemizin ilk imtihanı değil bu hain saldırı. Ancak son olmasını ve bu terör bataklığının artık kurutulmasını istiyoruz. Hain saldırıda şehit düşen evlatlarımızın tertemiz alınlarından öpüyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Yüce milletimizin başı sağ olsun. Milletimiz artık hunhar terör saldırılarını lanetlemekten, arkasındaki odaklara beddualar etmekten yoruldu. Bu şer odaklarının beslendiği bataklıkların kurutulması, ülkemize ve insanımıza karşı yürütülen lanet saldırıların durdurulması için hep birlikte mücadele etmeliyiz.” Dedi.

 

Yaşı 70, işi bitmiş insanlar değiliz

 

Kalaycı terör hainliğine karşı emekliler olarak üzerlerine ne görev düşerse düşsün yapamaya da hazır olduklarını ifade edip, “Bizler bu ülkenin imarına ve inşasına ömürlerimizi verdik. Evlatlarımız, torunlarımız bizim yaşadığımız sıkıntıları yaşamasın, müreffeh bir Türkiye de, geleceğe umutla bakarak yaşasınlar diye yıllarca çalıştık, çabaladık. Şimdi ise evlatlarımız evlerine sağ salim gelebilsinler diye dua ediyoruz. Yüce milletimize ve şehitler emaneti vatanımıza dayatılan bu hainliklerin son bulması için üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Bizler; yaşı 70, işi bitmiş insanlar değiliz. Ülkemiz için, milletimiz için nerede ve hangi vazifeyle mücadele etmemiz gerekiyorsa yapmaya hazırız. Biz bu vatanı da, bu evlatları da, torunlarımızı da sokakta bulmadık. Bütün kutsal değerlerimizi; Cumhuriyetimizi, milletimizi, evlatlarımızı, vatanımızı, demokrasimizi, devletimizi korumak için daha ilkokul sıralarında ant içtik. Ve bu andın yerine getirilmesi için ne gerekiyorsa, canımız pahasına yapmaya hazırız. Korkmuyoruz, yılmayacağız, başaramayacaklar.” Dedi.

 

Emekliye 5 Yıldızlı Otel Gibi Misafirhane

 

Başkent Ankara’da yapımı tamamlanan misafirhane hakkında da bilgiler veren Kalaycı, "Son 5 yıl içerisinde büyük hizmetleri emeklilerimize sunduk. Türkiye Emeklilerine yakışan Genel Merkez Binamızı yapmanın gururunu yaşarken Erdek'te Emeklilerimize 122 yataklı bir sosyal tesis sunmayı da başardık. Şimdi de Başkent Ankara'nın en merkezi yerinde, Kızılay Dr. Mediha Eldem Sokak’ta emeklilerimize 110 yatak kapasiteli konukevini hizmete sunmaktan ayrıca gururluyuz. Bu hizmetleri emeklilerimize sunabilmek için yola çıkmıştık ve 46 yıllık kuruluşumuzun, kuruluş hedefleri arasında yer alan ancak onlarca yıl yapılamayanları son 5-6 yıla sığdırabildik. 110 yatak kapasitesiyle hizmet veren misafirhane, Başkent'e yolu düşen emeklilerin ikinci evi oldu.” diye konuştu.

 

Gece gündüz demeden çalışıyoruz

 

TÜED üyeleri ve yakınlarının Başkent Misafirhanesinden tek kişi (oda kahvaltı) 40TL, iki kişi (oda kahvaltı) 70 TL ödeyerek yararlanabileceklerini de belirten Kalyacı, “Üyelerimizden aldığımız 2 Liralık aidatlarla bütün bu hizmetleri sunmaya çabalıyoruz. 107 Şubemiz yurt çapında bütün emeklilerimize hizmet verebilmek için büyük bir gayret sarf ediyorlar. Emeklinin konut edindirme fonundaki alacaklarını ortaya çıkaran, intibak alacağını yıllarca gündemde tutarak ödenmesini sağlayan, vergi iadesinin aylıklara direkt olarak yansıtılmasını sağlayan derneğimiz, yaptığı binalarla da ilgi odağı olmuştur. Biz bu hizmetleri üretmeye devam edeceğiz. Hiç durmadan yolumuza devam edeceğiz. Çünkü kutsal bir görev için yola çıktık. Üyelerimize hizmet üretmeye çabalıyoruz ve bunun için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bundan da büyük mutluluk ve onur duyuyoruz.” Dedi.

 

 

 

Etiketler: ali kalaycı, bartın, emekliler derneği,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.57995
0.58042020-07-07 05:24:48