Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BURCU DİRİM TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

...

Okunma: 2213

05.01.2018 18:06

burcu dirim, vali dirim, bartın
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Valisi Nusret Dirim’in eşi Burcu Dirim Toplum Ruh Sağlığı Merkezini (TRSM) ziyaret ederek merkezde ki çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

 

Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezinde danışanlarla bir süre sohbet eden Burcu Dirim el sanatları atölyesini gezerek eğitimler sonrasında danışanlar tarafından üretilen el emeği ürünleri inceledi.

 

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Psikiyatri Uzm. Dr. Didem Ekmen ziyarette merkezle ilgili bilgiler vererek; Bartın Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin  2012 tarihinden itibaren hizmet vermeye başladığı, kronik ruhsal hastalığı olan bireylere tedavi ve rehabilitasyon hizmeti verildiği, Merkeze kayıtlı danışanlara ve ailelerine hastalık, tedavi süreci ve karşılaşılan sorunlarla ilgili bilgi ve rehberlik hizmeti verildiği, ilaç tedavisi ve psikoterapi seansları düzenlendiği, aynı zamanda danışanların sosyal beceri kazanmaları, toplum içinde ve mümkünse iş yaşamında aktif rol alabilmelerini sağlamak amacıyla çeşitli psikososyal eğitimler ve iş-uğraş terapilerinin verildiğini söyledi.

 

Halk Eğitim kurumundan gelen eğitmenler tarafından Merkezde el-işi, müzik, tiyatro, ahşap boyama, resim dersleri verildiği, 2018 yılında yapılacak engelli KPSS sınavına hazırlıklarında yapıldığı söyleyen Dr. Ekmen ziyaretlerinden dolayı Dirim’e teşekkür etti.

 

Etiketler: burcu dirim, vali dirim, bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.10164
1.101952020-02-22 10:44:28