Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BÜYÜK BULUŞMA 15 TEMMUZ GECESİ CUMHURİYET MEYDANINDA

...

Okunma: 2659

13.07.2018 14:23

15 temmuz, demokrasi, demokrasi nöbeti, darbe, darbe girişimi, bartın, cumhuriyet meydanı, şehit, şehit ailesi,
Facebook'ta Paylaş

2016 yılında yaşanan hain darbe girişiminin ikinci yıldönümünde ülkemizin dört bir yanında demokrasi şehitleri anılacak ve demokrasi nöbetleri tutulacak. Bartın’da ise vatandaşlar 15 Temmuz gecesi Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelerek demokrasi nöbeti tutacak.

 

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin milli birlik ve beraberliğini hedef alan hain darbe girişimi gerçekleştirilmişti. Siyasi iradenin dik duruşu, milletin meydanlara inmesi, vatansever güvenlik güçleri ile sivillerin canları pahasına darbecilere karşı duruş göstermesi ve medyanın da desteği ile bertaraf edilen darbe girişimi Türk milletinin destansı zaferi ile sonuçlanırken Türkiye için yeni bir sayfa açılmıştı.

 

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) tarafından gerçekleştirilmek istenilen darbe girişimi nedeniyle nde 183’ü sivil, 62’si polis ve 5’i asker olmak üzere 250 kişi şehit olmuştu. Darbe girişimin ardından halk yaklaşık bir ay boyunca meydanlarda demokrasi nöbeti tutarken hain darbe girişiminin ikinci yıldönümünde de 15 Temmuz Şehitleri anılacak ve ülkemizin dört bir yanında demokrasi nöbetleri tutulacak. Bu kapsamda Bartın’da gerçekleşecek programda netleşti.

 

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Programı açıklandı. Bartın Valiliğince kamuoyuna duyurulan program dahilinde; 14 Temmuz Cumartesi günü saat 13:00'da 15 Temmuz Şehidi Mustafa Yaman’ın  kabrine ziyarette bulunulacak. Saat 19:00’da 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanında fidan dikimi gerçekleştirilecek. Akabinde Şehit Aileleri ve Gazileri ile yemek programı düzenlenecek.

 

15 Temmuz Pazar günü ise saat 10:00’da Merkez Şehitliği ziyaret edilecek. 

 

Saat 14:30’da Bartın Üniversitesi tarafından Kültür merkezinde “15 Temmuz İhaneti ve Milletin Zaferi” konulu konferans düzenlenecek. Saat 20:00’da ise Bartın Cumhuriyet Meydanında 15 Temmuz etkinlikleri gerçekleşecek. Gece 00:13’te de tüm camilerimizde sela okunacak ardından demokrasi nöbeti tutulacak.

 

11 Temmuz’da başlayan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü etkinlikleri ise 14 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Etkinlikler kapsamında masa tenisi, dart, bocce, badminton ve yüzme yarışları düzenlenecek.

 

Vali Dirim’den vatandaşlara davet

 

15 Temmuz gecesi düzenlenecek programa tüm Bartın halkını davet eden Bartın Valisi Nusret Dirim, “Demokrasi nöbetimiz Pazar günü akşam 20.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak. Sembolik bir nöbet tutacağız. Coşkulu bir program olacak. Tüm halkımızı burada ki programımıza bekliyoruz. Bu programlarımızın yanında Bartın Üniversitemizin ve İl Müftülüğümüzün etkinlikleri olacak. Şehit Mustafa Yaman’ın kabrini ziyaret edeceğiz. Bu hatıraların canlı bir şekilde tazelenmesi ve Tük milletin o gün yaşadığı acıları unutmamamız adına bu tür etkinlikler önemli. Tüm halkımızı etkinliklerimize ve demokrasi nöbetimize bekliyoruz” dedi.

Etiketler: 15 temmuz, demokrasi, demokrasi nöbeti, darbe, darbe girişimi, bartın, cumhuriyet meydanı, şehit, şehit ailesi,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.34692
0.34742020-02-28 08:34:29