Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BUZLU YOLLAR İTFAİYE EKİPLERİNE KABUS OLDU

...

Okunma: 5569

05.01.2017 18:10

itfaiye, buzlu yol, özel idare, karayolları, bartın,
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın’ın Ulus ilçesine bağlı Kumluca beldesinin Dibektaş köyünde bir evin çatısında başlayan yangın binanın yanında ki samanlığa sıçradı. Olaya müdahale etmek için yola çıkan itfaiye ekipleri ise buzlu yollar nedeniyle yolda kaldı. Zincir takılarak yola devam edebilen itfaiye aracı 10 dakikalık mesafeye 25 dakikada ulaşabildi.

 

Çarşamba günü Kumluca beldesine bağlı Dibektaş Köyünde İbrahim Demirci’ye ait evin çatı kısmında yangın çıktı. Bir anda büyüyen yangında kıvılcımlar binanın yanında bulunan samanlığa sıçradı. Recep Demirci ve Hasan Demirci’ye ait ortak samanlık çıkan yangın nedeniyle küle döndü.

 

İtfaiye aracı zincir takarak yola devam etti

 

Dibektaş Köyü muhtarı Ramazan Camcı’nın ihbarı üzerine yangına müdahale için yola çıkan Kumluca Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri ise buzlu yolları aşmakta sıkıntı çekti. 10 dakikalık mesafeyi 25 dakikada alabilen itfaiye ekiplerinin yollardaki buz tabakaları nedeniyle zincir takarak yola devam edebildikleri öğrenildi.

 

Buzlu yolları zincir takarak aşabilen itfaiye ekipleri gecikmeli olarak müdahaleye başladıkları yangını uzun uğraşlar neticesinde kontrol altına alarak söndürdü.

 

Yangına müdahale ederken yaralandı

 

Yangında samanlık tamamen küle dönerken yangının çıktığı evin çatısında ise büyük çapta maddi hasar oluştu. Yangın sırasında alevlere müdahale etmek isteyen ev sahibi İbrahim Demirci elinden yaralandı. Demirci 112 ekiplerinin olay yerindeki ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Demirci’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Gerekli tedbirler alınmıyor

 

Bartın’da birçok noktada kazalara neden olan buzlu yolların itfaiye araçlarını bile yolda bırakması yeterli önlemlerin alınmadığını ve gerekli çalışmaların yapılmadığını ortaya koydu.

 

Geçtiğimiz gün Bartın’da buzlu yollar nedeniyle zincirleme trafik kazası gerçekleşmiş ve söz konusu kazada 19 araç birbirine girmişti. Şehrin farklı noktalarında da buzlanmalar nedeniyle kazalar yaşanmıştı. Son olarak Kumluca beldesine bağlı Dibektaş Köyünde yaşanan yangının ardından itfaiye ekiplerini bile zor durumda bırakan buzlanmalar konusunda gerek Karayollarının gerekse İl Özel İdaresinin gerekli tedbirleri almadığı gözler önüne serildi.

Etiketler: itfaiye, buzlu yol, özel idare, karayolları, bartın,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.01533
1.015752020-02-19 16:51:38