Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
CADDE ESNAFINDAN RAMAZAN İFTARI

VİDEO HABER - VİDEO HABER - VİDEO HABER

Okunma: 6730

02.06.2017 18:07

bartın iftar, cadde esnafı iftar, bartın kemer esnafı, davut fırıncıoğlu caddesi iftarBartın’da Kemerköprü Mahallesi Davut Fırıncıoğlu Caddesi’nde geçtiğimiz yıllarda esnaflar tarafından başlatılan iftar geleneği sürdürülüyor. Her Ramazan ayında onlarca e
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da Kemerköprü Mahallesi Davut Fırıncıoğlu Caddesi’nde geçtiğimiz yıllarda esnaflar tarafından başlatılan iftar geleneği sürdürülüyor.

 

Her Ramazan ayında onlarca esnafı ve yüzlerce vatandaşı bir araya getiren iftar programı bu yılda geniş katılımla gerçekleşti.

 

İftar programı için sabah saatlerinde başlayan hazırlıklar kapsamında Davut Fırıncıoğlu Caddesi’nin bir bölümüne masalar kuruldu. İftar saatine kadar süren hazırlıklarda esnaf ve çalışanlar masaların kurulması ve yiyeceklerin hazırlanıp servis edilmesine yardımcı oldular. Onlarca esnafın yanı sıra yüzlerce vatandaşında katılımıyla yaklaşık bin kişinin katıldığı iftar programı caddede renkli görüntüler oluşturdu.

 

İftara katılanlar arasında Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 22. Dönem Bartın Milletvekili Asım Kulak, AK Parti Bartın İl Başkan Yardımcıları Murat Yıldırım, Yusuf Aldatmaz, Regaip Bayraktar, Mustafa Zengin, MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Demir’de yer aldı.

 

Akşam ezanının okunmasıyla birlikte yüzlerce kişi dualar eşliğinde oruçlarını açtılar.

 

Bu yıl 4’üncüsü gerçekleşen iftar geleneğini yaşatmak istediklerini belirten esnaflar, “Esnaf arkadaşlarımızla 11 ayın sultanı Ramazan ayı vesilesi ile aynı sofralarda bir araya gelme imkanı buluyoruz. İftar programımıza esnaf arkadaşlarımızın yanı sıra vatandaşlarımızda katılıyorlar. İftar programlarımızda oldukça güzel bir  tablo oluşuyor. Bu güzel tablonun oluşmasında emeği ve katkısı olan tüm arkadaşlarımıza ve davetimize katılarak sofralarımızı onurlandıran tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah bu gelenek önümüzdeki yıllarda da sürecek. Biz bu geleneği çok daha uzun yıllar sürdürmek için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerinde bulundular.

Etiketler: bartın iftar, cadde esnafı iftar, bartın kemer esnafı, davut fırıncıoğlu caddesi iftarBartın’da Kemerköprü Mahallesi Davut Fırıncıoğlu Caddesi’nde geçtiğimiz yıllarda esnaflar tarafından başlatılan iftar geleneği sürdürülüyor. Her Ramazan ayında onlarca e
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.24386
0.244322020-05-28 03:40:16