Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÇALIŞANLARA KUR ZAMMI VERİLMELİ

...

Okunma: 2981

06.09.2018 18:04

saadet partisi, mücahit mekeç, kur zamı, kur zammı, kur farkı, kur, zam
Facebook'ta Paylaş

Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Mücahit Mekeç, ülkemizde kur artışı ve borca dayalı para sisteminin tercih edilmesinden dolayı ekonomide derin yaralar oluşmaya başladığını ifade ederek, “Acil olarak kur artışından dolayı kaybolan alım gücünü telafi etmek gerekiyor. Bunun için devlet her ay bütün çalışanlara kur farkı zammı vermelidir. Bu şekilde kur farkı zamı, artan fiyatları karşılayacak satın alma gücünü korumuş olacak.” dedi.

 

Ülkemizde kur artışı ve borca dayalı para sisteminin tercih edilmesi ekonomide derin yaralar oluşturmaya başladığını söyleyen Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Mücahit Mekeç, “Ekonomide oluşan yaraların etkisi tüm kesimlerde görülmeye başlandı. Genel olarak baktığımızda ekonomideki kriz sistemden kaynaklanan bir sorundur. Sistemin borca dayalı üretime dönük olması bugün ki ekonomik krizin oluşmasına sebebiyet vermiştir. Finans piyasasına odaklanmış bir yönetim anlayışı bankalara ve rantiyecilere hizmet eder. Bunun soncunda bankaları, rantiyecileri, holdingleri koruyan borca dayalı para sistemiyle kriz derinleşerek devam ederse, satın alma gücü düşer ve mal satılamaz hale gelir. Tezgahlar iş yerleri kapanır. İşsizlik artarak işsizler ve mutsuzlar ordusu oluşur. Saadet Partisi olarak diyoruz ki; real üretim sektörüne odaklanmış tedbir anlayışıyla hareket edilir ise devlet kişilere, tezgahlara, iş verene kısaca milyonlara hizmet etmiş olur.” dedi.

 

Mekeç açıklamasının devamında, “Bu süreçte hiçbir tezgahın kapanmasına ve hiçbir işletmenin batmasına müsaade edilmemelidir. Acil olarak kur artışından dolayı kaybolan alım gücünü telafi etmek gerekiyor. Bunun için devlet her ay bütün çalışanlara kur farkı zammı vermelidir. Bu şekilde kur farkı zammı, artan fiyatları karşılayacak satın alma gücünü korumuş olacak. Yine milyonları ilgilendiren gıda ürünleri başta olmak üzere, temel gıda maddelerine sübvansiyon uygulanmalıdır. Daha önce bayramlarda emeklilere verilen paranın, piyasaya ve üretime etkisini hepimiz gördük. Eğer krizden çıkmak istiyorsak devlet var olan paranın yönünü millete, üretime ve milyonlara doğru yöneltmelidir.” ifadelerinde bulundu.

Etiketler: saadet partisi, mücahit mekeç, kur zamı, kur zammı, kur farkı, kur, zam
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.07033
0.070772020-01-24 07:54:19