Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÇALIŞMALAR SON HIZ...

...

Okunma: 4557

25.07.2017 20:51

Facebook'ta Paylaş

MİLLETVEKİLİ TUNÇ KOZCAĞIZ BARAJ İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

 

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, inşaat çalışmaları hızla devam eden Kozcağız Barajı inşaatında, İl Başkanı Hüseyin Manav, İl Başkan Yardımcısı Uğur Yılmaz ile birlikte incelemelerde bulundu.

 

Kozcağız Beldesinde, Kozcağız çayı üzerine inşa edilen Bartın il merkezini ve Kozcağız beldesini taşkın zararlarından da koruyacak, Bartın’da toplam 24 bin 600 dekar zirai alanın sulanması için gereken suyun depolanmasını sağlayacak olan Kozcağız Barajı’nda çalışmalarını yerince inceleyen AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr.Veysel Eroğlu'nun iştiraki ile 9 Temmuz 2014 günü temeli atılarak yapımına başlanan inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.

 

Milletvekili Tunç Kozcağız Barajı ile ilgili yaptığı açıklamada, depolama hacmi 46 milyon m3 ve  kret uzunluğu 274 metre, talvegten yüksekliği 40 metre olacak olan  Kozcağız Barajı sulama ve taşkın koruma maksatlı olarak inşa ediliyor. Bartın Irmağı’nın kolu olan Kozcağız Çayı üzerinde inşa edilen barajın inşaat çalışmalarının önümüzdeki yıl tamamlanmasının planlandığını belirtti.

 

Milletvekili Tunç, “Derivasyon tünelinin tamamlandığı projede, su derivasyon tüneline çevrildi. Dolusavak betonu, menba ve mansap batardolarında imalatlar devam ediyor, gövde sıyırma kazıları ise tamamlandı. Barajın gövde inşaatına da yakın zamanda başlanıyor. dedi.

 

Bartın’da inşaat safhasında 3 adet baraj ve 1 gölet inşaatının olduğunu da belirten Milletvekili Tunç, Kozcağız, Kışla, Kirazlıköprü barajı ile Ulus Eldeş gölet inşaatlarının taahhüt edilen tarihlerde tamamlanması için çalışmaların titizlikle sürdüğünü, Bartın için çok önemli olan bu dev yatırımları Bartın'a kazandırmak için gerekli hassasiyeti gösterdiklerini söyledi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00414
0.004512020-09-25 09:40:23