Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
CAM TAVANLARI YIKALIM PANELİ

Panele TSO Kadın girişimciler Yönetim Kurulu Başkanı Nurten Şahiner konuşmacı olarak katıldı...

Okunma: 3473

09.03.2017 20:00

Facebook'ta Paylaş

Bartın Üniversitesinde gerçekleştirilen konferansta konuşan Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Şahiner, cinsiyet eşitliğinde görülmez engellerin aşılarak kadın istihdamının desteklenmesi gerektiğini söyledi. 

 

Bartın TSO Kadın girişimciler Yönetim Kurulu Başkanı Nurten Şahiner Bartın Üniversitesi İktisadi Düşünce Kulübü tarafından organize edilen “Cam Tavanları Yıkalım” konulu panele konuşmacı olarak katıldı.

 

Kadınların toplumdaki yeri ve iş hayatındaki başarılarının arttırılmasına destek olunması yönünde bir konuşma gerçekleştiren Şahiner TSO Kadın Girişimciler Yönetim Kurulu Üyeleriyle yaptıkları faaliyetler hakkında da bilgi verdi.

 

TSO Kadın Girişimciler Yönetim Kurulu’nun 13 üyeden oluştuğunu ve 7 yıldır aktif olarak çeşitli faaliyetlerle imza attıklarını belirten Şahiner, sosyal sorumluluk projeleriyle de hizmet verdiklerini söyledi.

 

 Bartın Üniversitesi ile işbirliğinde Bartın Üniversitesi öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen “Projem Bartın” yarışması, Bartın Yöresel El Sanatları Yarışması ve Paneli,  BAKKA desteği ile “Hayallerimizi Paylaşalım” projesi ve “Bartın Misafirlerini Bekliyor” projelerini hayata geçirdiklerini anlatan Şahiner tüm projelerde önceliklerinin genç kızlar ve kadınlar olduğunu söyledi.

 

Şahiner konuşmasının devamında kadının toplumumuzdaki önemine dikkat çekerek, “Kadın hayatın her anında her daim varlık sürdürüyor.  Topluma kazandırılan bir bireyin ilk okuludur kadın. Kadın eğitimcidir, kadın öğreticidir.  Günümüzde artık kadın, sosyal hayat içinde aktif olarak yer almaya başladı.  Eğitimlere katılıyorlar, kendilerini geliştiriyorlar, toplumda var olduklarını, neler yapabileceklerini gösteriyorlar.  Çalışan, üreten kadınların sayısı hızla artıyor. Sadece Türkiye’de değil, dünya’nın pek çok ülkesinde her alanda başarılı kadınlarımız var.  Ben inanıyorum ki, kadınlar her meslek dalında başarılı olabilirler, oluyorlar da.” Dedi.

 

Son zamanlarda yapılan girişimlerle kadın istihdamının önündeki engellerin kaldırılmakta  olduğunu ve istihdam teşviklerine yönelik taleplerin arttırılmak istendiğine de değinen Şahiner, “Bartın’da birçok Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenlendi ve bu eğitimlere katılımlar oldukça fazlaydı. Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olarak Ocak ve Şubat aylarında verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile birlikte 48 Kadın Girişimcimiz eğitimlere katılarak belgelerini aldılar.   Kadının toplumdaki yeri kadın girişimcilerin artmasıyla, kadın istihdamının arttırılmasıyla gözler önüne serilecektir.  Mustafa Kemal Atatürk, 'Bir toplum aynı amaca bütün kadınları ve erkekleri ile beraber yürümez ise ilerlemesine teknik olarak imkan ve bilimsel olarak ihtimal yoktur' demektedir.” Şeklinde konuştu.

 

Şahiner konuşmasının sonunda İktisadi Düşünce Kulübü ve Bartın Üniversitesi’ne teşekkür etti.

 

Etkinlik, Şahiner’e İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Said Ceyhan’ın teşekkürlerinin ardından son buldu. 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04524
0.045562020-01-24 07:29:43