Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
CANLI YAYIN CANLI YAYIN CANLI YAYIN

...

Okunma: 7484

31.01.2018 14:59

bartınspor, mehmet bulut, canlı yayın, bülent bostancı, köşe yazısı, hüseyin taner çetin, bartın, bartın haber, haber bartın, bartın haberleri
Facebook'ta Paylaş

Bartınspor 2-0 öne geçtiği ve 2-3 yenik duruma düştüğü Ereğli maçında son saniyelerde bulduğu golle sahadan 3-3 berabere ayrıldı. Böylece şampiyonluk yarışı içerisinde yer alan rakiplerinden birini yenemedi ve derbi sayılabilecek bir maçı daha kazanamamış oldu.

 

Olsun, kaybedilmiş hiçbir şey yok! Ve daha önümüzde uzun bir yol var.

 

Maç sırasında Almanya’da olan Başkan Bulut maçın hemen ardından radikal kararlar alarak teknik heyetin görevine son verdi. Teknik heyetle birlikte bir futbolcuda takımdan gönderildi. Ve tüm bunlar sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen bir canlı yayınla aktarıldı.

 

Sezon başından bu yana alınan tüm kararlarının neredeyse tamamının sosyal medyada canlı yayınlarla kamuoyuna aktarılması belki alışkın olmadığımız için biraz garip geliyor. Teknik heyette, futbolcuda kovulduğunu canlı yayınla öğreniyor. Üstelik bu canlı yayınlar bazen yanlış ifadelere ve tabi ki yanlış algılara dönüşüyor.

 

Yıllarca televizyon programcılığı yapmış ve canlı yayınlarda birçok siyasi ismi ağırlamış bir basın mensubu olarak biliyorum ki canlı yayın demek risk demek!

 

Bartınspor Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, yönetimin olağanüstü toplantısının ardından takımın yeni teknik hocasını da sosyal medyadan canlı yayınla kamuoyuna duyurdu. Orada bir sürpriz yaşandı ve Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin’de söz alarak canlı yayında açıklamalarda bulundu.

 

Başkan Yardımcısı Çetin canlı yayında aslında çok iyi niyetli olmasına karşın  “Bu haftaki Kırıkkale maçında, yavru Kırıkkale diyorum ben onlara biliyorsunuz. Yavru Kırıkkale’yi haşat edeceğiz.” gibi cümleler kulandı.

 

Yakıştı mı? Hiç yakışmadı!

 

Nitekim Sn. Çetin’de hatasının farkına varır varmaz yine bir canlı yayınla özür diledi.

 

Katılırsınız! Katılmazsınız!

 

Bana göre bu canlı yayınlar Bartınspor’un kurumsal kimliğine zarar vermeye başladı.

 

Köklü, tarihli ve şehrin kimliği niteliğinde bir kulüpten bahsediyoruz ancak ortaya çıkan canlı yayın manzaralarını görünce kulübün kurumsal kimliğinin zayıflamaya ve itibar yitirmeye başladığını düşünüyorum.

 

Başkan Bulut ve diğer yöneticilerin sosyal medya paylaşımları ve yorumlarıyla taraftarlarla polemiğe girmesi ve hatta bu polemiklerin restlere dönüşmesi de can sıkıcı. Sosyal medyada eleştirilere kayıtsız kalamayan yöneticilerin de cevap hakkını kullanması seviyesi düşen tartışmalara dönüşüyor. Yorumlar, eleştiriler başını alıp gidiyor. Bartınspor sevgisi kişisel hesaplara, tartışmalara, nefret söylemlerine, restlere dönüşüyor. Ve Bartınspor sevdalıları sokaklarda dahi dilden dile dolaşan bu durumdan rahatsızlık duyuyor.

 

İşte bu nedenle yönetimdeki Başkan ve değerli büyüklerimden daha dikkatli olunması hususunu bir gazeteci ve bir Bartınspor sevdalısı olarak rica ediyorum.

 

Kurumsal yapıya zarar verecek her açıklama, her yorum ve her polemikten kaçınılması gerektiğini düşünüyorum.

 

Sevdası Bartınspor olan her yüreğin başarıya odaklanmasını ve başarı yolunda kenetlenmesini diliyorum.

 

Tek derdimiz Bartınspor olsun.

 

Tek derdimiz hedeflenen başarı olsun.

 

Tek derdimiz kulübe, yönetime ve takıma destek olmak olsun.

 

Sn. Başkandan son bir ricamda kamuoyunda ısrarla dile gelen ve akıllarda soru işaretleri oluşturan “Kulüp Borçlandırma” konusunu açıklığa kavuşturacak yazılı bir açıklamada bulunması.

 

Hakkı olan herkes bu konu neyin nesidir..?

 

Doğru mudur..?

 

Yanlış mıdır..?

 

Bilsin.

 

Bülent BOSTANCI

Etiketler: bartınspor, mehmet bulut, canlı yayın, bülent bostancı, köşe yazısı, hüseyin taner çetin, bartın, bartın haber, haber bartın, bartın haberleri
Okuyucu Yorumları

XXL

31.01.2018

Ağzına kalemine sağlık.Süreçle ilgili ne kadar güzel ve seviyeli bir yorum yapmışsın...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

3.7003
3.700672020-07-07 06:05:30