Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÇARŞI PAZAR BAYRAM

...

Okunma: 3282

20.08.2018 19:48

bartın, kurban bayramı, kurban, trafik, bartın haber, bartın haberleri
Facebook'ta Paylaş

Kurban Bayramı tatilini Bartın’da geçirmek isteyen gurbetçilerimiz bayram öncesinde Bartın’a akın ettiler. Bayramı memleketlerinde geçirmek isteyen on binlerce gurbetçi Cuma günü mesai saati bitiminden itibaren yollara düşerek Bartın’a ulaştı.

 

 İstanbul başta olmak üzere Ankara, Bursa, İzmir, Tekirdağ, Çorlu, Antalya gibi büyükşehirlerden otobüsler ve hususi araçlarıyla on binlerce kişi Bartın’a gelirken Kastamonu, Karabük, Zonguldak, Bolu ve Düzce gibi komşu illerde yaşayan gurbetçilerde Bartın’da bayram tatiline başladılar.

 

Yurdun dört bir yanından Bartın’a akın eden gurbetçilerimiz nedeniyle şehir, ilçe ve belde merkezlerinde olağanüstü kalabalıklar yaşandı. Gurbetçilerimizle birlikte özellikle kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın da bayram alışverişi için kent merkezine gelmeleri bayram öncesinde Bartın’da tarihi kalabalıklar oluşturdu. Arife Günü kurulan pazarlarda yoğunluk en üst seviyeye tırmandı.

 

Otobüs seferleri artırıldı

 

Bartın Şehirlerarası Terminalinde Cuma günü akşam saatlerinden itibaren büyük hareketlilik yaşanmaya başladı. Otobüs firmalarından günler önce rezervasyonlarını yapıp biletlerini alan gurbetçilerimiz memleketleri Bartın’a gelmenin sevincini yaşarken otobüs firmalarında yer bulamayan gurbetçilerimiz ise firmaların açtığı ek seferlerden yer bulmaya çalıştılar.

 

 Şehirlerarası otobüs firmaları yolcu talebini karşılayabilmek için ek seferler oluşturdular. Günlük ortalama 10 sefer yapan bir firmanın bayram geliş ve dönüşleri için ek seferlerle birlikte günlük sefer sayısını 30 ve üstüne çıkardığı öğrenildi.

 

 Trafik arttı

 

 Bayram tatili için binlerce gurbetçimizin de hususi araçlarıyla Bartın’a gelmeleri kent merkezi girişlerinde ki kavşak noktalarında ve şehir merkezi içinde uzun araç kuyruklarının oluşmasına neden oldu.

 

Trafiğin en yoğun hissedildiği bölgelerden biri Çatmaca-Kemer arası olurken çevre yollarında da yoğun trafik akışı gözlendi.

 

Şehir merkezinde trafiğin durma noktasına geldiği anlarda olurken sürücülerin araçlarını gelişi güzel şekilde uygunsuz yerlere park etmeleri de trafiğin bazı noktalarda tıkanmasına ve uzun araç kuyruklarının oluşmasına neden oldu.

 

Trafik ekipleri ise trafiğin normal şekilde seyretmesi için farklı noktalarda sabit ve gezici devriye ekipleriyle görev yaparak büyük çaba sarf ettiler.

 

Tüm noktalarda kontrol var

 

Şehrin giriş ve çıkış noktalarında trafik denetimleri artırıldı. Emniyet ve Jandarma ekiplerince gerçekleşen kontrollerde sürücüler seyir halindeyken kurallara uymaları ve dikkatli olmaları konularında uyarıldı.

 

Nüfus sayısı artan Bartın’da Emniyet ve Jandarma ekipleri trafik ve asayiş kontrollerini bayram boyunca sürdürecek.

 

Bayram alışverişi

 

Bayram alışverişleri için mağaza ve pazarlara akın eden binlerce vatandaş bir yandan bütçesine ve zevkine uygun şekilde alışveriş yapma uğraşı verirken bir yandan da kalabalıkla mücadele etmek zorunda kaldı.

 

Mağazalar ve Pazar yerleri tıklım tıklım dolunca alışveriş keyfi zaman zaman çileye dönüştü.

 

 ATM’lerde sıra

 

 Bayram öncesinde nakit para ihtiyacı olan yüzlerce kişi de banka ATM’lerinde de uzayan kuyruklarda sıra bekledi. Maaşlarını çekmek ya da kart ödemelerini yapmak isteyen vatandaşlar ATM’lerde yarım saati aşan sürelerde sıra beklemek durumunda kaldı.

 

Esnaf mutlu

 

 Bayram tatili için Bartın’a gelen gurbetçilerle birlikte kent nüfusu artınca esnaflarda bayram öncesinde bayram yaptılar. Yaz aylarında Almanya, Fransa ve diğer ülkelerde yaşayan gurbetçilerin Bartın’da yarattığı hareketliliğin dışında işlerinin olağanın altında gerçekleştiğini belirten esnaflar, bayram tatiliyle birlikte memleketlerine gelen gurbetçilerin kent ticaretine nefes aldırdığını belirttiler. 

Etiketler: bartın, kurban bayramı, kurban, trafik, bartın haber, bartın haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.09958
0.100032020-05-31 10:20:40