Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÇEVRE ŞEHİRCİLİK YALANLADI AMA GERÇEK BELGELENDİ

Videolar eski tarihli değil 17/07/2021 tarihine ait... İşte belgeleri...

Okunma: 95

26.07.2021 15:20

Facebook'ta Paylaş

Bartın’ın Ulus ilçesinde Pir köyü mevkiindeki çevre felaketi vatandaşlar tarafından görüntülenirken bu görüntülere ABA Medya internet sitesinde “ULUS ÇAYINDA ÇEVRE FELAKETİ” başlığı ile yer verildi.

Haberin içeriğinde, Ulus ilçesinde aynı noktada sıklıkla yaşanan duruma karşı ilgili birimlerin gerekli çalışmaları yapmaları istenilmişti.

Çevre Şehircilik İnceleme Yaptı

Haberimizin ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince bölgede inceleme yapıldı.

Yapılan incelemelerde hiçbir ize rastlanılamayınca vatandaşlar tarafından çekilen video ve fotoğrafların eski tarihli olduğu iddia edildi.

Ancak video ve fotoğrafların çekim tarihi ve saatinin gösteren belge niteliğindeki fotoğraflar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün “Eski Tarihli Video” açıklamasını çürüttü.

Duyarlılığa Davet Ediyoruz

Ulus ilçemizin eşsiz doğal güzellikleri arasında yer alan Ulus çayının korunması adına yaptığımız haberin ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün hiçbir belge ve somut delile dayanmaksınız, “Eski Tarihli Video” açıklaması yaparak haberimizi yalanlamasını kınıyor, konuyu kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz.

Söz konusu video ve fotoğrafların haberin yayınlandığı gün olan 17/07/2021 tarihinde çekildiğini saati ve konum bilgileriyle birlikte belgeleyen her türlü dokümanı buradan paylaşacağımız gibi, ilgili birimlere talep etmeleri halinde teslim etmeye hazır olduğumuzun da bilinmesini istiyoruz.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00427
0.004962021-09-25 15:42:43