Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
CHP ADAYI ARSLAN: YAPILAMAYANLARI YAPMAYA HAZIRIZ...

CHP ADAYI ARSLAN: YAPILAMAYANLARI YAPMAYA HAZIRIZ.

Okunma: 641

05.04.2019 13:51

Facebook'ta Paylaş

Bartın’da bugüne dek yapılmamışları yapmaya hazır olduklarını söyleyen CHP Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan, “Kentimizi geliştirip planlı bir şekilde büyütürken bugüne dek yapılamayanları da yapmaya hazırız. Her alanda gelişen ve büyüyen bir Bartın inşa ederken halkımızı da göz ardı etmeyeceğiz. Bir elimiz hizmetlere bir elimizde halkımıza dokunacak.” Dedi.

 

Halkımızı göz ardı etmeyeceğiz

 

Bartın’da halkını düşünen sosyal belediyecilik kavramını kazandırabilecek tek partinin CHP olduğunu söyleyen CHP Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan konuşmasında şunları söyledi; “Biz Bartın’da kendini değil halkını düşünen belediyecilik başlatacağız. Kentimizi geliştirip planlı bir şekilde büyütürken bugüne dek yapılamayanları da yapmaya hazırız. Her alanda gelişen ve büyüyen bir Bartın inşa ederken halkımızı da göz ardı etmeyeceğiz. Bir elimiz hizmetlere bir elimizde halkımıza dokunacak.

 

Vatandaşımız seçimden seçime hatırlandı

 

CHP ile birlikte insanlarımız belediyeciliğin sadece yol ve park yapımından ibaret olmadığını görecekler. Bugüne kadar Bartın’da sosyal belediyecilik alanında neler yapıldı? Maalesef hiçbir şey? Bugüne kadar Bartın’da hangi vatandaşımızın derdine derman olundu? Maalesef hiçbir vatandaşımızın derdine derman olunmadığı gibi dertlerinin üzerine dert eklendi. Vatandaşlarımız ancak ve ancak seçimden seçime hatırlandı. Biz ise öncelikle halkımızın derdine derman olmaya geliyoruz.

 

Bartın, halkının söz sahibi olduğu bir şehir olacak

 

Bartın’ın tarihine hep birlikte bakalım. Bartın geçmişte bir ticaret merkeziydi. Bugün ise göç veren bir şehir. İnsanlarımızın nefes alacak alanları olmayan bir şehir. Her şeyden öte halkın söz sahibi olamadığı bir şehir. Biz halkımızdan görev isterken Bartın’ı birlikte, el ele ve gönül gönüle yönetmeye talibiz. Bartın, halkının söz sahibi olduğu bir şehir olacak. Ayrıştırma, ötekileştirme son bulacak. Siyasi görüşlerin çarpışması son bulacak. Çünkü biz halkımızın görüşleri kadar farklı siyasi görüşlere de değer vereceğiz. Bartın’da birlikteliği, beraberliği sağlamak bize nasip olacak. Birlik ve beraberlik içindeki Bartın’da halkımız geleceğe umutla bakacak.

 

Su, musluklardan içilebilir ve yüzde 40 indirimli akacak

 

Bartın’da bugüne dek yapılmamışları yapmaya hazırız dedik. Halkımızın derdine derman olacağız dedik. İlk işimiz vatandaşımızın cebini, ekonomisini düşünmek olacak. Su fiyatlarında yüzde 40 indirim uygulayacağımızın sözünü verdik. İlk işimiz bu olacak. Halkımızın musluklarından içilebilir su akmasını da en kısa sürede sağlayacağız. Bartın’da yaşayan vatandaşlarımızın musluklarından içilebilir su akacak. Halkımız hem içilebilir su kullanacak hem de suya yüzde 40 indirimli kavuşacak.

 

Belediyenin halkına derman olabilecek gücü var

 

Belediyelerin görevi sadece yol ve park yapmaktan ibaret değildir. Belediyeler halkını da düşünmelidir. Biz halkımızı da, halkımızın ekonomisini de düşüneceğiz. Bunu mutlaka yapacağız. Bunu yapmak zorundayız çünkü insanlarımız ekonomik dar boğazda. Çünkü insanlarımız ayın sonunu değil ortasını bile getiremez durumda. Bartın’da kirada oturan dar gelirli emekli vatandaşlarımızı tek tek tespit edeceğiz ve onlara aylık 150 TL olmak üzere yıllık 1.800 TL market desteğinde bulunacağız. Emeklilerimiz gibi dar gelirli ailelerimizin de dertlerine derman olacağız. Dar gelirli ailelerimizin okuyan çocukları için her yıl 500 TL kırtasiye ve giyim yardımında bulunacağız. Böylece dar gelirli vatandaşlarımıza da okul öncesi nefes aldırmış olacağız. Bartın Belediyesinin halkına derman olabilecek gücü var. Biz bu gücü israf etmeden halkımız için kullanacağız.

 

Bartın halkı CHP diyecek

 

Bartın’ın geleceği ve yarınları için de çok önemli adımlar atacağız. Üreten, tarımda, sanayide ve turizmde söz sahibi olan bir Bartın hayal ediyoruz. Doğası ile tarihi ile turizme kazandırılmış ve turizm kenti bir Bartın hayal ediyoruz. Yöresel ürünlerimizi ön plana çıkartarak Bartın Fındığı, Bartın Kestanesi, Bartın Kestane Balı gibi ekolojik ve organik tarım ile katma değeri yüksek ürünler üreten, Bartın markasını yaratan ve tarım üretiminde ön plana çıkan bir Bartın hayal ediyoruz. Sanayi üreticisinin tercih edeceği, altyapısı hazırlanmış sanayi bölgeleri oluşturarak yatırımcının önünü açan, üreticiye, sanayiciye, yatırım fırsatı veren ve sanayi üretiminde de öne çıkan bir Bartın hayal ediyoruz. Hayalimizdeki Bartın’ı hep birlikte yaratacağız. Eğer bunu başaramazsak gelecekte çocuklarımızın yaşamak isteyeceği bir Bartın olmayacak. Bugün binlerce gencimiz gurbette iş ve aş peşinde. Eğer biz bir şeyler yapmaz, yapamazsak çocuklarımızda aynı kaderi yaşayacak. İşte bunun önüne geçecek olan Bartın halkı ve CHP’dir. Halkımız sandığa giderken çocuklarımızın yarınlarını düşünerek gidecek ve bu seçimde ‘CHP’ diyecek.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04079
0.04122020-05-28 14:41:58