Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
CHP AMASRA İLÇE YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ...

CHP AMASRA İLÇE YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ.

Okunma: 325

06.02.2019 15:18

Facebook'ta Paylaş

CHP’de sular durulmak bilmiyor. Bartın’da Merkez İlçe Başkanının görevden alınması ve akabinde İl Yönetiminin İstifası ile devam eden süreç bu defa Amasra’ya sıçradı. CHP Amasra İlçe Başkanı Mehmet Ali Koçer yaptığı basın açıklamasıyla CHP Amasra İlçe Yönetimi olarak istifa ettiklerini duyurdu. Koçer, CHP Genel Merkezinin ve CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun aday belirleme sürecindeki etik ve adil olmayan kararlarından dolayı istifa ettiklerini ifade etti.

 

CHP Amasra İlçe Yönetimi istifa ettiğini duyurdu. Yerel seçim öncesinde şok etkisi yaratan istifa haberini CHP Amasra İlçe Başkanı Mehmet Ali Koçer açıkladı.

 

11 seçim geçirdik

 

Koçer yaptığı basın toplantısında Amasra ilçe örgütü olarak geride kalan tüm seçimlerde milletvekilliği kazanılmasında Amasra’nın büyük rol oynadığını ifade edip şu cümleleri kullandı; “Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü olarak yaklaşık 20 yıldır görev yapmaktayız. Bu süreç içerisinde örgütümüzle birlikte genel seçim, yerel seçim, cumhurbaşkanlığı ve referandum olmak üzere 11 seçim geçirdik. Örgütümüzün planlı ve programlı çalışmaları sayesinde bütün seçimlerden ilçemizde birinci parti olarak çıktık. Her seçimde milletvekilliğinin kazanılmasında Amasra büyük rol oynadı. Üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdi.

 

Raporuna yazdı, Genel Merkez MYK’ya sundu

 

Arkadaşlar, her zaman olduğu gibi 2019 yerel seçimlerine de büyük bir heyecan ile hazırlanmaya başladık. Bu süreçte belediye başkanlığı aday adaylığına 5 arkadaşımız müracaat etti. Bizler demokrasiye inanan kişiler olarak birlik, beraberlik içerisinde sürecin işlemesi için çalışmalarımızı başlattık. İlçe örgütü olarak en demokratik olanın, eğilim yoklaması olduğu görüşünü benimsedik. Ve bu görüşümüzü, İl Başkanlığına ilettik. İl Başkanlığı da düşüncemizi diğer ilçeler ve Bartın merkezi de değerlendirerek Genel Merkeze yazı ile iletti. Genel Merkez süreci daha iyi değerlendirmek amacıyla Genel Başkan Yardımcısı Sn. Yunus Emre’yi ilimize görevlendirdi.  Yunus Emre bütün adayların ve örgütlerin görüşünü aldı. Amasra ile ilgili en uygun aday saptama yönteminin eğilim yoklaması olacağı görüşünü raporuna yazdı ve Genel Merkez MYK’ya sundu. Ayrıca parti binamıza sandık konulup, CHP’li üyelerin oy kullanarak eğilim yoklaması için 500 aileyi temsilen Amasra halkı tarafından imzalar toplandı. Bu imzalar Genel Merkeze gönderildi.

 

Amasra halkının tercihine rağmen Işıkal aday gösterilmedi

 

 Maalesef, CHP Genel Merkezi ilçe örgütü ve Amasra halkının görüşlerini dikkate almadı. Daha sonra Genel Merkez anket yapılması kararını aldı. Genel Merkez tarafından yapılan ankette 5 aday adayı Amasra halkının değerlendirilmesine sunuldu. Amasra halkı, yüzde 71 oranıyla Bora Ömer Işıkal’ı tercih etti. Amasra halkının tercihine rağmen Bora Ömer Işıkal Belediye Başkan Adayı gösterilmedi.

 

Bankoğlu’nun Işıkal’ın aday olmasını istemediğini öğrendik

 

Nedeni öğrenmek için Genel Merkez yöneticileri ve Parti Meclisi üyeleriyle yaptığımız istişare sonucunda Bartın Milletvekili  Sayın Aysu Bankoğlu’nun Bora Ömer Işıkal’ın aday olmasını istemediğini öğrendik. Halkın istediği aday ile ilgili tüm olumlu kararları vekilliğini kullanarak Genel Merkeze iletmeyip, taraflı bir tutum sergileyip, Amasra CHP İlçe Örgütünü tanımayıp, hiçbir uyarını dikkate almayarak etik ve adil davranmayıp eğilim yoklaması dahil tüm adaletli seçenekleri hiçe sayarak partimize yakışmayacak şekil ve üslupla kendi kararlarını parti örgütümüze ve ilçemize dayatmışlardır.

 

İlçe Yönetiminden istifa ediyoruz

 

Bununla birlikte birilerini bireysel çıkarları için hareket eden kişilerin baskılarıyla değil, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışır, demokrasi kuralları içinde Genel Merkez Yönetimi ve Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun etik ve adil olmayan kararlarına karşı Amasra Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Yönetiminden istifa ediyoruz.”

 

 
  •  

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.09927
0.099762019-09-23 09:52:32