Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
CHP'DE ADAY TANITIM TOPLANTISI

Kalabalık salona sığmadı...

Okunma: 3797

23.05.2018 19:14

chp, aysu bankoğlu, fahri özsoy, milletvekili adayları, 24 haziran seçimleri, aday tanıtım toplantısı, bartın, bartın adaylar, bartın chp, chp milletvekili aday
Facebook'ta Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi Bartın İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantı ile CHP Bartın Milletvekili Adaylarını tanıttı. CHP Bartın 1. Sıra Milletvekili Adayı Aysu Bankoğlu aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, “Barınmanın, beslenmenin, sağlığın, eğitimin, adaletin lüks olmaktan çıkacağı, üreten ve kazanan bir Türkiye için çalışacağız.” dedi. CHP Bartın 2. Sıra Milletvekili Adayı Fahri Özsoy ise, “Bizim buradaki görevimiz Bartın’da partimizi 1’inci parti yapmak ve 2 milletvekili çıkarmaktır. Hedefimiz budur.” diyerek iddialı konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Bartın İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantı ile CHP Bartın Milletvekili Adaylarını tanıttı. CHP Bartın 1. Sıra Milletvekili Adayı Aysu Bankoğlu ile CHP Bartın 2. Sıra Milletvekili Adayı Fahri Özsoy parti mensupları ve basın mensuplarıyla bir araya geldiler.

 

Parti binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısında eşi benzeri görülmemiş bir kalabalık adaylara eşlik etti. Salona sığmayan partililerden bir kısmı konuşmaları salon dışından takip ederken toplantıya CHP Bartın İl Başkanı İlknur Erkan, Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, ilçe ve belde teşkilat başkanları, partililer ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Adaylardan önce bir konuşma gerçekleştiren CHP Bartın İl Başkanı İlknur Erkan’ın hem milletvekili adaylarına hem de Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye başarı dileklerinde bulundu.

 

Bankoğlu: “Memleket meselesi”

 

Daha sonra partililere seslenen CHP Bartın 1. Sıra Milletvekili Adayı Aysu Bankoğlu, “Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu tarafından Bartın'dan ilk sırada görevlendirildiğimi öğrenmiş bulunuyorum. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor ve çok önemli günlerde hem Sayın Kılıçdaroğlu’nun hem Sayın İnce'nin hem de vekil ve vekil adaylarımızın konuyu sadece "memleket meselesi" olarak değerlendirdiğini sizlerle paylaşmak isterim. Tüm partililer çalışma azmini ve deneyimlerini eski-yeni demeden Türkiye Cumhuriyeti'nin kalıcılığı için fedakarca ortaya koymaktadır. Bu seçim ne benim daha önce katıldığım iki seçime benziyor, ne de daha öncekilere. Bu yüzden bu seçim Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, her yaştan her kentten her mezhepten yurttaşımızı ilgilendiriyor. Hukukun üstünlüğünü yitirdiği, güçler ayrılığının yok olduğu bir ülkenin can damarının kesilmek istendiği bir dönemdeyiz. Tarihimizde görülmemiş keyfi uygulamalarla ekonominin, eğitimin, dış ilişkilerin, refah ve huzuru örseleyişini birlikte yaşıyoruz.” diye konuştu.

 

“Önce bunlar için çalışacağım”

 

Üreten ve kazanan bir Türkiye icin çalışacaklarını ifade ederek konuşmasını sürdüren Bankoğlu, “Genç bir hukukçu olarak genç bir kadın yurttaş olarak, Bartınlı hemşehriniz olarak "daha güzel bir Türkiye" dışında hiç bir hedefim yok. Daha güzel Türkiye; hukukun üstünlüğü, şeffaflık, eşitlikçi politikalar ve en önemlisi saygı ile yeniden tesis edilecek.95 yıldır dalgalanan şanlı bayrağımız altında yine tüm yurttaşlarımız birlik olacağız. Ötekileştirmeye, dışlamaya, insanlığa sığmayan üsluplara "hoşçakal" diyeceğiz. Gene bir kadın olarak; tüm yurttaşlarımıza umut olurken gene arkadaşlarıma örnek olacak, siyasetin hep gördükleri gibi olmadığını anlatacağım. Önce bunlar için çalışacağım. Bartınlı bir hemşehrimiz ile Ardahanlı bir yurttaşımızın gereksinimlerinin ortak olduğunu yani "önce insanca yaşamak" olduğunu göz ardı etmeyeceğiz. Barınmanın, beslenmenin, sağlığın, eğitimin, adaletin lüks olmaktan çıkacağı, üreten ve kazanan bir Türkiye için çalışacağız. Kendimiz için değil şehrimiz ve ülkemiz için çalışacağız.” dedi.

 

“Mücadele etme isteği, doğamızda mevcut”

 

Bankoğlu konuşmasının son bölümünde ise kendisine duyulan güvene kaylık olmak için elinden gelen gayreti göstereceğini belirtip, “Genç bir siyasetçi olarak partimin ve sizlerin bana duyduğunuz güveni kaybetmemek için bu fırsatımızı en iyi şekilde değerlendireceğimden emin olun. Daha iyi yaşamayı hak eden ve bunu gönülden isteyen tüm yurttaşlarımız için, Cumhuriyet Halk Partisi'nin adına yaraşır bir kucaklamayla, yurttaşlarımızın tümü için saygı ve sevgiyle çalışacağız. Biz gençlerin enerji ve umudu hep var! Mücadele etme isteği, doğamızda mevcut. Hangi partiden olursa olsun, tüm genç arkadaşlarım aynı şeyleri istiyor. Özgürce düşünmek, düşündüklerini paylaşmak, iyi bir eğitim almak, şeffaflık, adalet, tarafsız yargı ve daha pek çok şey istiyoruz. Aynı şey çalışanlarımız, emekli büyüklerimiz için de geçerli. İnsani koşulların sağlanmasına engel olan ne sorun varsa, gençlik enerjim, eşitlikçi, kucaklayıcı ve Atatürkçü kimliğimle bu işlerin peşini bırakmayacağım. Çünkü insanca yaşamanın partisi olmaz.  Son olarak şunu söylemek istiyorum. Doğup büyüdüğüm Bartın'da sevgiyi, saygıyı ve herkese yardım etmeyi bana öğreten aileme, Anadolu'nun içtenliğini barındıran her görüşten hemşehrime, bana iyi dileklerini ileten herkese teşekkür ederim. Bu sürecin vatanımız ve milletimiz için hayırlı olmasını diler, saygılarımı sunarım.” dedi.

 

Özsoy: “Elimizden geleni yapacağız”

 

CHP Bartın 2’inci sıra Milletvekili Adayı Fahri Özsoy ise konuşmasında üzerlerine düşen sorumluluğun farkında olduklarını ve gece gündüz çalışıp Bartın’dan 2 milletvekili çıkaracaklarını kaydedip, “Aysu Bankoğlu arkadaşımla birlikte  Cumhuriyet Halk Partisi Bartın milletvekili aday olarak gösterildik. Partimizin bize vermiş olduğu sorumluluğun bilincindeyiz. Ülkemizin içinden geçmiş olduğu ekonomik ve dış koşullar ortada. Bu iflas etmiş politikaları düzeltecek olan ise CHP kadrolarıdır. Sn. Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’nin kuracağı hükümet ile ülkemiz nefes alacaktır. Bizim buradaki görevimiz Bartın’da partimizi 1’inci parti yapmak ve 2 milletvekili çıkarmaktır. Hedefimiz budur. Bunun için kısa bir zaman var. Gece gündüz uyumadan ve çalışarak en üst seviyede başarıyı yakalamak için elimizden geleni yapacağız. Millet ittifakı ile kutuplaşma ve ayrışma bitmiştir. Millet ittifakında beraber olan partilerden milletvekili adayı olan arkadaşlarımıza da şimdiden teşekkür ederim. Bizlere bundan sonra yapacağımız çalışmalarda başta parti örgütümüz olmak üzere ve tüm arkadaşlarımızın desteklerine ihtiyacımız var. Bugün burada olarak bizlere desteklerini gösteren tüm partililere ve misafirlerimize ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

Etiketler: chp, aysu bankoğlu, fahri özsoy, milletvekili adayları, 24 haziran seçimleri, aday tanıtım toplantısı, bartın, bartın adaylar, bartın chp, chp milletvekili aday
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

3.42278
3.423212020-05-30 16:46:34