Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
CHP İKTİDAR OLAMAZ MHP'NİN NİYETİ YOK

...

Okunma: 2343

27.09.2018 19:11

iyi parti, bartın iyi parti, mehmet kasapoğlu, kasapoğlu, il başkanı, iyi parti il başkanı, iyi parti bartın il başkanı, iyi parti mehmet kasapoğlu, hayrettin nuhoğlu, genel başkan yardımcısı, istanbul milletvekili
Facebook'ta Paylaş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in talimatlarıyla başlayan “İyilik Kervanı Yollarda” projesi kapsamında İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu Bartın’a gelerek partisinin Bartın İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu ve basın mensuplarıyla buluştu. Genel Başkan Yardımcısı Nuhoğlu gazetecilere çarpıcı açıklamalarda bulunurken İYİ Parti’nin yerel seçimlere ittifaksız tek başına gireceğini ve Türkiye’ye umut olabilecek tek partinin İYİ Parti olduğunu söyledi.

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in talimatlarıyla başlatılan “İyilik Kervanı Yollarda” projesinin duraklarından biri de Bartın oldu. Proje kapsamında İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu, Genel İdare Kurulu Üyeleri Bircan Akyıldız, Hakan Ünser ve Berat Yılmazel Bartın’a geldiler.

 

Bartın’da İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu ve çok sayıda parti mensubunca karşılanan heyet ilk olarak basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bartın’da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcilerine açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu Türkiye’ye umut olabilecek tek partinin İYİ Parti olduğunu söyledi.

 

Türkiye’de CHP kesinlikle iktidar olamaz

 

İYİ Parti’nin 24 Haziran seçimlerinden tüm manipilasyon ve engellemelere karşın iyi bir sonuçla ayrıldığını kaydeden Genel Başkan Yardımcısı Nuhoğlu, “CHP’de Muharrem İnce %30’u geçmesine rağmen oylarını 3 puan düşürerek seçimden çıktı. Biz kez daha görüldü ki Türkiye’de CHP kesinlikle iktidar olamaz. HDP seçimlerden kendine göre oylarını koruyarak çıktı ama Türkiye’nin partisi olamayacağını ve Türkiye’nin tamamını kucaklayamayacağını ve dolayısıyla iktidar olamayacağını bir kez daha gösterdi. MHP bütün tahminlerin ötesinde oylarını korudu ama bir şey daha ortaya çıktı ki MHP’nin Türkiye’de iktidar olma niyeti yoktur. Geriye kalan küçük partilerin dışında umut olabilecek tek parti İYİ Parti kaldı. Genel Başkanımızın ifadesiyle İYİ Parti Türkiye’de demokratik parlamenter sisteme yeniden dönüş için köprü başını tutmuştur. AK Parti’nin herhangi bir durumda tökezlemesi, sarsılması durumunda İYİ Parti vardır.” dedi.

 

Yapısal değişikliğe ihtiyaç vardı

 

Seçimlerin akabinde Türkiye’nin sorunlarının net olarak ortaya çıktığını ve bu sorunlardan üçünün öne çıktığını söyleyerek açıklamasını sürdüren Nuhoğlu, “Bunlardan bir tanesi rejim sorunudur. Bu adeta bir devlet sorununa dönüşmüştür. Ankara’da sarayda Bakanlık sayısını azalttık dense de Bakanların 60’a yakın bakan yardımcısı vardır. Eski Genel Müdürlüklerin yerine sarayda bir takım kurumlar oluşturulmakta bunların çoğu henüz hazır olmadığı için devlet adeta başsız durmaktadır.  Türkiye’de rejim değişti, ama Türkiye’nin kuruluş felsefesine ve kurucu iradeye tamamen aykırı bir yönetim başlamıştır. Ama bu yönetimle birlikte rejim krizinin daha da ötesinde bir ekonomik kriz baş göstermiştir. Bu kriz beklenen bir şeydi. Çünkü uzun yıllardır Türkiye inşaat sektörüne dayanan ithalat ağırlıklı ve tüketim ekonomisi modelini benimsemiş bir iktidar tarafından yönetildik. Halbuki bir yapısal değişikliğe ihtiyaç vardı. Bu yapısal değişiklikle Türkiye üreten ekonomi modeline geçmeliydi. Bu ekonomik kriz her ne kadar şu anda durgunlaşmış gibi görünse de bu modeli değiştirmedikçe çıkma imkanı yoktur. Türk ekonomisinin esas sorunu yapısaldır. Tüketen ekonomi modelinden üreten ekonomi modeline geçme mecburiyeti vardır. Bunun için de İYİ Parti bütün projelerini hazırlamıştır.” dedi.

 

Göstere göstere bu kriz geldi

 

Türkiye’nin en önemli sorunlarından bir diğerinin ise Suriye krizi olduğuna değinen Nuhoğlu, “4 milyona yakın Suriyeli göçmen ülkemizde yaşamaktadır. Göstere göstere bu kriz geldi ve Türkiye’nin başına adeta bela oldu. 4 milyona yakın mülteciye ifade edildiği gibi 35 milyar dolar civarında bir harcama yapılmıştır. Son günlerde ise İdlib merkezli bir krizin de başlama ihtimali vardır. İnşallah patlamaz. Ama Suriye kriz olmaya devam edecektir. Çünkü artık güneyde bizim komşumuz Suriye değil Rusya’dır, ABD’dir. Biraz İran’dır, Çin’dir, Fransa’dır.” şeklinde konuştu.

 

Karar İyilik Kervanı Yollarda kararıdır

 

Rejim, ekonomi ve Suriye gibi ana sorunların yanında eğitimde de birçok sorunun yaşandığını kaydeden Nuhoğlu, “Biz bu sorunları milletimize aktarabilme sıkıntısı yaşıyoruz. Medya gereği gibi bizim görüşlerimizi aksettirmiyor. Başkanlık Divanımız bu sorunları, seçim sonuçlarını halkımıza iletmek, ekonomik kriz sonunda halkımızın neler yaşadığını görmek, teşkilatlarımızla meselelerimizi konuşmak ve mahalli seçimlerin nasıl geçmesi gerektiği hususunda teşkilatlarımızla fikir alışverişinde bulunmak için bir karar alındı ve o karar İyilik Kervanı Yollarda kararıdır. O karar doğrultusunda yollara çıktık. Genel Başkan Yardımcılarının başkanlığında milletvekillerimizden, genel idare kurulu üyelerimizden ve kurucularımızdan oluşan heyetler bütün Türkiye’yi dolaşmaya başladı. Bütün bu turları Başkanlık Divanlarında değerlendireceğiz.”dedi. 

 

Hazine yardımı alacağız

 

Basın mensuplarının sorularına da yanıt veren Nuhoğlu yerel seçimler öncesinde İYİ Parti’nin hedeflerine yönelik soruya, “Mahalli seçimler 6 ay sonra yapılacak ve bizim için çok önemli. Daha önce bu konuda köprü başını tuttuğumuzu ifade ettik. Bu mahalli seçimlerde bütün yörelerde seçime katılıyoruz. Her yörede en çok oyu alabilecek, seçim kazanabilecek adayları tespit etmek için herkesten önce yollara düştük. Teşkilatlarımızla birlikte yöre halkının da görüşlerini almaya çalışacağız. Bu iyi adaylarla da mahalli seçimlerde genel seçimlerde aldığımız oyun çok üzerinde oy alacağımızı düşünüyoruz ve o doğrultuda bütün hazırlıklarımızı yapıyoruz. Çünkü eksiğimiz olan hazine yardımını ocak ayı itibariyle alacağız.”şeklinde yanıt verdi.

 

O ihtimal ortadan kalkmıştır

 

Seçimlerin erkene alınma ihtimaline yönelik soruya da yanıt veren ve seçimlerin artık erkene alınma ihtimalinin kalmadığını söyleyen Nuhoğlu, “Mahalli seçimlerin tarihi Anayasamıza göre belirlenmiştir. Anayasamızda her 5 yılda bir mart ayının son Pazar günü mahalli seçimler yapılır ifadesi yazılı. Dolayısıyla 31 Mart 2019 mahalli seçimlerin yapılacağı gündür. Erkene alınma ihtimali artık kalmamıştır. Çünkü anayasa değişikliği gerekir. Anayasayı değiştirecek referanduma gitmeden önce değiştirecek çoğunluk AKP ve MHP’de yoktur. Cumhuriyet Halk Partisi çok önce buna katılmadığını açıklamıştır. Halkların Demokrasi Partisi de buna benzer bir açıklama yapmıştır. Dolayısıyla o ihtimal ortadan kalkmıştır. Teyit edilmesi meselesine gelince, seçimlerin nasıl teyit edileceği yasalarda bellidir. Öyle bir ihtimalde gözükmüyor. Bu da ancak savaş ihtimalinde Meclis kararıyla olur. Seçimler 31 Mart 2019 Pazar Günü yapılacaktır.”dedi.

 

Gündemimizde ittifak yok

 

İYİ Parti’nin seçimlerde başka bir partiyle ittifaka girip girmeyeceği sorusunu da yanıtlayan Nuhoğlu, “Hayır gündemimize böyle bir şey yok. Sahaya çıkma sebebimiz bu. Tek başımıza hazırlanıyoruz. Zaten ittifak olabilmesi için yasal düzenleme gerekiyor. Evvelki gün MHP Mahalli İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıyla AKP Mahalli İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı bir araya geldi. Ama AKP Genel Başkan Vekili dün akşam bunun resmi görüşme olmadığını söyledi. Bunun bir zemine oturmadığını ifade etti. Yasal düzenleme olmadan zaten bir ittifak olmaz. Genel seçimlerdeki ittifak o seçimlere özel olarak çıkarılmış bir ittifaktır. Burada uygulanma ihtimalide yoktur. Böyle bir yasal düzenleme yapılırsa şayet elbet o yasal düzenlemeye bakılır. Türkiye şartlarında ne gerekiyorsa o zaman karar verilir. İyi Parti mahalli seçimlere tek başına ve çok iddialı bir şekilde hazırlanan bir partidir.” dedi.

 

Şikayetleri Bartın’da da tespit etmeye çalışacağız

 

Türkiye’de belediyelerin birçoğunda beceriksiz ve partizanlık yapan yönetimlerin olduğunu belirten Nuhoğlu, “Gezdiğim yörelerde edindiğim izlenimleri özetlemem gerekirse belediyelerin birçoğunda beceriksiz yönetimler var. Gene birçoğunda ortak çok ciddi partizan yönetim vardır. Ve bazıları da yönetimi değiştirmelerine rağmen çok başarısız oldukları için halk tarafından tepki almaktadırlar. Sakarya Karasu AKP’li belediye başkanı tarafından yönetiliyor. Bayram sonrasında Vali Beyi ziyaret ettiğimizde söyledik. Kendisi de itiraf etti ve tedbir alacağını söyledi. Karasu’da 6 bin 500 kişi salgın hastalık yüzünden hastanelere başvurdu. Türkiye bunu duymadı bile ama orada yaşayan insanlar bunu yaşadı. İçme suyuna karışan bir takım mikroplar yüzünden yaşandı bu olay. Karasu yeniden bir AKP’li belediye başkanı istemiyor izlenimi var. Ama asıl mesele SASKİ Genel Müdürlüğünden kaynaklanıyor dediler. SASKİ Genel Müdürlüğü de Sakarya Büyükşehir Belediyesine bağlı bir kuruluştur. Değiştirmemekte ısrar ediyorlar. Sakarya’da en uzak köyler bile artık mahalle. Ve o mahallelere su parası, elektrik parası gibi bir sürü para ödüyorlar ancak asla hizmet alamıyorlar. Bu şikayetler o kadar çok artmış ki. İşte biz bu tür şikayetleri Bartın’da da tespit etmeye çalışacağız. Yörede kim seviliyorsa o adayı çıkardığımız takdirde iyi sonuçlar alacağımıza eminiz. Bunun için başka bir arayış içerisinde de olmayacağız.”şeklinde konuştu.

 

Etiketler: iyi parti, bartın iyi parti, mehmet kasapoğlu, kasapoğlu, il başkanı, iyi parti il başkanı, iyi parti bartın il başkanı, iyi parti mehmet kasapoğlu, hayrettin nuhoğlu, genel başkan yardımcısı, istanbul milletvekili
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.08164
0.081952020-05-25 03:56:05