Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
CHP'Lİ ALTAY BARTIN'DA BİR KONUŞTU PİR KONUŞTU...

Cumhuriyet Halk Partisi Seçim Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

Okunma: 1028

27.02.2019 11:49

Facebook'ta Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi Seçim Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

 

Törene CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, CHP İl Başkanı Selim Karakaş, CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan, CHP il, ilçe ve belde örgütleri ile vatandaşlar katıldı.

 

Törenin açılışında konuşan CHP İl Başkanı Selim Karakaş, 31 Mart yerel seçimlerinin genel seçim havasında olduğunu ifade ederken halkın desteğini istedi.

 

Karakaş: “Termik santral istemiyoruz' dedik, AK Parti ve MHP 'hayır' dedi”

 

Ülkemizin krizle boğuştuğuna dikkat çeken Karakaş şöyle konuştu, "31 Mart 2019 yerel seçimlerine 34 günden az bir zaman kaldı. Ülkemiz yerel seçimleri aslında tam bir genel seçim havası içinde gitmektedir. Bir tarafta ülkemizi 17 yıldır yöneten AK Parti İktidarı ve onun koltuk değneği MHP, diğer tarafta ise ezilen yoksullaşan halkımızın demokrasiden, insan kaynaklarından, sosyal hukuk devletinden yana olan biz CHP'liler var. Öncelikle bu durum tespitinin yapılması gerekiyor. Ne iktidar partisi AK Parti'nin ne koltuk değneği MHP'nin birbirinden farkının olmadığını son dönemde birlikte yaptıkları icraatlardan net bir şekilde gördük. Biz 'okullarda andımız yeniden okunsun' dedik, AK Parti ve MHP ortaklığı 'hayır' dedi.  Biz 'TC ibaresi yeniden konulsun' dedik, AK Parti ve MHP 'hayır' dedi. Biz 'emeklilikte yaşa takılanların problemi çözülsün' dedik onlar 'hayır' dedi. Biz 'termik santral istemiyoruz' dedik, AK Parti ve MHP 'hayır' dedi. Böylelikle bütün teklifler Meclis'te reddedildi. Şimdi bu siyasal anlayışın genelde ülkemizin, yerelde de Bartın'ı, ilçelerimizi ve beldelerimizi yönetmelerine son vermemiz gerekiyor. Bunu yapabilmek için halkımızın desteğine ihtiyacımız var.” dedi.

 

 “AK Parti ve koltuk değneği MHP…”

 

Karakaş konuşmasının devamında, “Eğer yerelde AK Parti ve MHP iktidarına dur demek istiyorsak 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde sandık önümüzde oy verin. Bu yönetim anlayışını birlikte sandığa gömelim. Oy verin Bartın'ı sizlerle birlikte yönetelim. 1970'li yıllardan beri yaşanan bütün krizlere birlikte şahit oldu. Yağ kuyruğu, tüp kuyruğu, mazot, benzin kuyruğu, demir, çimento kuyruğu bunların hepsini gördük ve yaşadık. Ama 17 yıldır ülkemizi yöneten AK Parti ve koltuk değneği MHP döneminde büyükşehirlerde insanlarımız domates, biber, patlıcan kuyruğuna girdi. Bunu da gördük. Bu güzel ülkemiz krizle boğuşuyor. Bu krizden ancak yeniden üreterek çok çalışarak, hukukun üstünlüğüne inanarak, bilgi çağını yakalayarak,sosyal devleti yeniden inşa ederek işsizliği yok ederek sonuç olarak hakça paylaşarak çıkabiliriz. Bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz. Biz bu güzel ülkemizi satanlarla değil ülkemize ve yöremize değer katanlarla yürümek istiyoruz. Yolumuz açık ve aydınlık olsun." diye konuştu.

 

Bankoğlu: “Bartın'a da bahar gelecek”

 

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan'la birlikte güzel bir Bartın hayali olduğunu söyleyerek "Kendi için kenti için çalışacak olan Belediye Başkan Adayımız Mehmet Arslan'la birlikte güzel bir Bartın hayalimiz var. Halkımızın neler beklediğini biliyorum. Gençlerin, çocukların, kadınların, yaşlıların huzur içinde yaşayacağı, gülümseyeceği bir Bartın için geliyoruz. Mart'ın sonu bahar, Bartın'a da bahar gelecek, Bartın gülümseyecek." dedi.

 

Altay: “Bartın için en isabetli aday”

 

CHP TBMM Grup Başkan Vekili Engin Altay da AK Parti hükümetinin tahribatlarını düzeltmek için 31 Mart’ın bir vesile olacağını kaydedip, “Mehmet Arslan önceden tanıdığım, çalışkanlığına, dürüstlüğüne, içindeki Bartın ve insan sevgisini bilen birisi olarak ona kefil olmaya, bu güzel çorbada bir nebze bizim de tuzumuz olur diye sizlerle birlikte olmaya geldik. Biz buraya hem Bartın için hem Mehmet Arslan kardeşimiz için geldik. Elbette bütün partiler seçimleri kazanmak ister ve adaylarını belirlerken de seçmen ilgisine, teveccühüne mazhar olabilecek adayları seçmenlerin, toplumun önüne koymak ister. Bizim bütün yaptığımız araştırmalar Bartın için en isabetli, en doğru, namuslu, ahlaklı, faziletli adayın Mehmet Arslan olduğu konusunda hem Bartın'da hem de Genel Merkezde tam bir mutabakat oluştu. Mehmet Arslan'ı tebrik ediyorum.” dedi.

 

“Bartın siyasi rengini göstermiştir”

 

Altay konuşmasında Bartın merkez ilçenin son genel seçimlerde siyasi rengini gösterdiğine de değinip, “Bartın'ın trafik sorunu başta olmak üzere birikmiş sorunlarını hak ettiği hizmetlerin alınması noktasında geri kalındığını, Bartın halkının daha yüksek standartlara kavuşmasını Bartınlıların hak ettiğini biz biliyoruz. Bartın merkez ilçe son genel seçimlerde siyasi rengini göstermiştir. Bartın merkezde partimiz birinci parti olarak son seçimlerde rüştünü ispatladı. Bartın'ın bu yerel seçimlerde siyasi rengini değiştirmeyeceğine yürekten inanıyorum. Bartın'ın siyasi tavrının 31 Mart seçimlerine Millet İttifakıyla birlikte daha güçlü bir şekilde yansıyacağına biz yürekten inanıyoruz.  Belediye başkanlarının seçildikten sonra elbette partilerini reddetmeleri mümkün değil. Ama Bartın'da yaşayan AK Partili, MHP'li, Saadet Partili, İyi Partili kardeşlerimiz bilmeli ki Mehmet Arslan seçildikten sonra bütün Bartın'ın sevgili başkanı olacak, Bartın'ın dertlerine derman olmak için Cumhuriyet Halk Partisi rozeti değil de Bartın rozetiyle, sevgisiyle ve aşkıyla hizmet verecektir. Buna da yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

 

“Bunun takdiri ülkücü camianındır”

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 50 yıllık davasını bir kenara koyup  Erdoğan'ın bekçiliğine soyunduğunu da sözlerine ekleyen Altay, “Siyasi düşüncelerimiz, farklı olabilir ama hepimiz aynı bayrağın altında aynı gemideyiz. Asıl olan farklılıklarımız değil, milletin ta kendisidir. Bunun için de biz İyi Parti'yle Millet İttifakını kurduk. Gerçi bize Sayın Bahçeli'yle Sayın Erdoğan birisi illet, birisi zillet diyor. Laf bize değil, laf bütün Bartın'adır. Millete illet ve zillet diyen bir zihniyetin milletle arasında sorun vardır. Bu sorunun çözmenin yolu da 31 Mart'ta millete hakaret edilmemesi gerektiğini sandıkta göstermektir. Ama madem bu ittifaklara bir isim takılıyor biz hakaret etmeyelim ama bunların adına Cumhur dedikleri bu ittifak için de Bartın'dan 2 benzetme yapalım. Sayın Bahçeli 50 yıllık davasını bir kenara koymuş Tayyip Erdoğan'ın bekçiliğine soyunmuş. Bunun takdiri ülkücü camianındır. Ama davanı paketleyip sandığa koyuyorsan sen dumura uğramışsındır. Senin içinde bulunduğun ittifakının adı da olsa olsa dumur ittifakıdır, körelme ittifakıdır. Aynı şekilde Erdoğan için söylenecek çok şey var ama bir şeyi çok garipsedim. Bizim ahlakımıza insan evladına "türedi" denmez. Yaratıklara, "türedi" denir. İnsan evladına "türedi" demek insanlıktan nasibini almamış olmaktır. Türkiye'de saray sosyetesi türedi, onu da türeten Erdoğan'dır. Erdoğan artık bu milletin sırtında bir kamburdur, Erdoğan'ın içinde olduğu ittifakın adı da olsa olsa kambur ittifakı olur.  Ama ben biliyorum hem Bartın'da hem de Türkiye'de 31 Mart günü millet şöyle bir doğrulup sırtındaki kamburdan kurtulacak.” dedi.

 

Arslan: “Kendi ideolojilerini unutan bir MHP var”

 

CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan ise MHP’nin kendi ideolojilerini unuttuğunu ifade ederek, “Ülkemiz yangın yeri. Bütün fabrikalar, işyerleri kapanıyor. İşsizlerimizi sayısı sürekli artıyor. Burada iş sadece vizyon açıklamak değildir. Üreten bir Bartın olsun istiyoruz. Şirketlerimiz konkordato ilan ediyor. Vatandaşlarımız mutlu değil, mutluluğumuzu çaldılar. Vatandaşlarımız gülemiyor, gülüşümüzü çaldılar. 17 yıldır uyarıyoruz, duymuyor, umursamıyorlar. Bir de AKP'nin yaptıklarını destekleyen, kendi ideolojilerini unutan bir MHP var. Bu Cumhur ittifakının iki ortağı bu kötü gidişin mimarlarıdır. Vatandaşlarımız evine ekmek götürme derdindeyken, vizyon proje açıklama derdindeler. Vatandaşlarımız yokluk içinde. Evdeki tencerelerden artık ses gelmiyor. Bartın'da tencerelerin kaynamadığı evler var. Ama bu arkadaşlarda geçim sıkıntısı yok. Seçilme sıkıntısı var. 10 yıldır Bartın'ı yöneten MHP, 17 yıldır ülkeyi yöneten AKP hangi derde derman oldu? Bunlar gelmeden önce aç insanımız yoktu. 28 yıl önce il olan Bartın'da hala evdeki suyu içemiyoruz. 10 yıldır söz verdikleri TOKİ köprüsünü hala yapamadılar. Çöp deseniz hala sorun. 10 yıl önce limana RO-RO iskelesi söyledik, bugün konuşmaya başladılar. “ dedi.

 

“Bize inanın ve güvenin”

 

Bartın’ın komşu illerinin aksine turizmden pay alamadığını da söyleyen Arslan, “Hala marka şehir olamadık. Bartın dendiği zaman Batman anlıyorlar. Bartın ırmağı kaderine terk edilmiş durumda. 13 kilometre yolunda bir turizm ve ticaret yoludur. Üzerinde 13 kilometre ulaşım yapılabilen tek ırmak. Ama hala çare olamadılar. Sanki Bartın'ı onlar yönetmiyor gibi hala vizyon proje açıklıyorlar. Biz Bartın olarak gerekli zenginliklere sahibiz ama komşu illerimiz gibi turizmden pay alamıyoruz. Sürekli göç veriyoruz. Eğer aklımızı başımıza almazsak, Bartın'ı kalkındırıp, yaşanabilir bir kent yapamazsak, çocuklarımız için gelecekte Bartın olmayacak. Bizimde yapacağımız vizyon projelerimiz var. Ama önce insan diyoruz. Evlatlarımızın Bartın'da yaşadığı, turizmde, sanayide hak ettiği payı alan, insanların güldüğü, geleceğe umutla bakan bir Bartın için geliyoruz. Bize inanın ve güvenin. Bizden desteğinizi esirgemeyin. Güzel günler uzak değil. Bartın'ı hak ettiği yere birlikte taşıyalım. Sizler gibi bizlerde Bartın'ı çok seviyoruz. Sizlere andımız olsun. Bartın'ı yaşanabilir bir kent yapmak için geliyoruz.

 

https://www.facebook.com/bartintv/videos/1162916987209365/

 

 

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04094
0.04142020-05-28 06:37:37