Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI BANKOĞLU PEDALDAŞ OLDU

...

Okunma: 1502

04.06.2018 18:32

chp, aysu bankoğlu, milletvekili adayı, 24 haziran seçimleri, aday tanıtım toplantısı, bartın, bartın adaylar, bartın chp, chp milletvekili aday, pedaldaşlar, termik santral, amasra, bartın haber
Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Milletvekili 1. Sıra Adayı Av. Aysu Bankoğlu da pedaldaş oldu. Bartın’da ilk kez kutlanan 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü etkinliklerine katılan Milletvekili Adayı Bankoğlu, “. Bartın ve çevresi tüm köy ve akarsularıyla, dağlarıyla, kanyonlarıyla eşsiz turistik değerlere ve ekonomik gelir elde edeceği fırsatlara sahip. Sadece Küre Dağları Milli Parkı’nın iyi bir tanıtımı ile kentimizin kaderini değiştirmek mümkün.” diye konuştu.

 

CHP Milletvekili Adayı Av. Aysu Bankoğlu, Bartın’da ilk kez kutlanan 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü etkinliklerine katılırken yaptığı açıklamada “Bisiklet özgürlüktür, çevreye duyarlılıktır ve çok insanîdir” dedi.

 

Termik Santral projesi ile 8 yıldır savaşıyoruz

 

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği, Bisiklet Federasyonu Bartın İl Temsilciliği ve Bartın Belediyesi’nin ortaklığında yapılan etkinliklere katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Bankoğlu “Bartın doğal güzellikleriyle, çevresiyle cennet gibi bir kent. Ne yazık ki bu güzellik önce Amasra’yı sonra tüm çevreyi mahvedecek olan Termik Santral projesi ile ses getiriyor. Hemşehrilerimizle toprağa, havaya, suya, esnafa, kısa ve uzun vadeli ekonomimize hem maddi hem de manevi zararlar verecek olan bu Termik Santral projesi ile 8 yıldır savaşıyoruz. Bartın bizim sadece geçmişimiz değil aynı zamanda geleceğimizdir. Dünya Bisiklet Günü’nde Termik Santral nereden çıktı demeyin. Bartın ve ülkemiz ekoturizm ile ihya olacak potansiyele sahiptir. Bunu görmezden gelmek akıl işi değil.” dedi.

 

Kentimizin kaderini değiştirmek mümkün

 

Amasra’nın gördüğü değer ve turizm ile ilişkisinin de ortada olduğunu söyleyen CHP Milletvekili Adayı Av. Bankoğlu, “Bartın ve çevresi tüm köy ve akarsularıyla, dağlarıyla, kanyonlarıyla eşsiz turistik değerlere ve ekonomik gelir elde edeceği fırsatlara sahip. Sadece Küre Dağları Milli Parkı’nın iyi bir tanıtımı ile kentimizin kaderini değiştirmek mümkün.” diye konuştu.

 

Bisiklet özgürlüktür

 

Etkinliğin 30 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında 5. Kez düzenlenecek olan Bartın Bisiklet Festivali öncesi bir prova niteliği taşıdığını da kaydeden CHP Milletvekili Adayı Av. Bankoğlu Dünya Bisiklet Günü’ne farklı bir açıdan bakarak şu değerlendirmeleri de yaptı; “Tour de France Fransa’da düzenlenen ve hepimizin bildiği dev bir spor müsabakası. Aslında sadece bisiklet sporunu değil bir Fransa belgeseli gibi 21 parkuruyla 3500 km dağları, köyleri, kasabaları, ırmakları ve son olarak Paris’i anlatan, kültürlerini pazarladıkları bir organizasyondur. İnsanda özellikle Fransız taşrasına  gitme arzusu uyandıran canlı bir belgeseldir. 190 ülkede 121 TV kanalının canlı verdiği bu yarış aslında siyasi, iktisadi ve kültürel bir girişimdir. Bir yaşam modelini, bir ülkeyi kültürel ve coğrafi özellikleri ile pazarlama girişimidir. Dünyanın dört bir yanından gelen yol kenarındaki izleyicilerin, 3500 km’lik 21 etapta yarattığı panayır havası ile çevresine müthiş hareketlilik kazandıran bir ekonomidir. Bisiklet özgürlüktür, çevreye duyarlılıktır, sağlıklıdır, ekonomiktir ve çok insanidir.  Yakın zamanda Sayın Muharrem İnce ile gündeme gelen bisiklet; medeni ülkelerin, çevreye saygı ve sevgi duyan bireylerin, doğayı sevmenin belirgin bir sembolüdür. Yapılacak yatırımların bir getirisi yoksa, o yatırım anlamsızdır. Örneğin uzun süredir tartışılan bir proje var. Coğrafi ve ekonomik olarak büyük riskleri olan bir kanal projesi. Milli gelirimizin %5’ini bu projeye harcamak isteyen bir bakış açısından söz ediyorum. Oysa Türkiye’nin pek çok bölgesini içine alacak bir organizasyon çok daha küçük bütçelerle sürdürülebilir bir değer olarak hayata geçirilebilir. Fransa Bisiklet Turnuvası’nın bu yıl 115. sinin yapılacağını söyleyerek “İyi düşün, doğru karar ver Türkiyem” diyor, herkesi bisikletsever olmaya davet ediyorum.”

 

 

Etiketler: chp, aysu bankoğlu, milletvekili adayı, 24 haziran seçimleri, aday tanıtım toplantısı, bartın, bartın adaylar, bartın chp, chp milletvekili aday, pedaldaşlar, termik santral, amasra, bartın haber
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.09104
0.091362020-05-31 18:53:22