Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
CHP VE İYİ PARTİ’DEN SİREN TEPKİSİ...

10 Kasım Atatürk’ü Anma Gününde Bartın’da belediye hoparlörlerinden sirenlerin çalmadığı iddiasıyla Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’den peş peşe açıklamalar geldi.

Okunma: 1623

14.11.2018 13:36

Facebook'ta Paylaş

10 Kasım Atatürk’ü Anma Gününde Bartın’da belediye hoparlörlerinden sirenlerin çalmadığı iddiasıyla

Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’den peş peşe açıklamalar geldi.

 

10 Kasım Sabahı saat 09:05’te belediye hoparlörlerinden siren çalınmadığı gerekçesiyle ilk açıklama Cumhuriyet Halk Partisinden geldi.

 

Gölbucaklı: “Sirenler nerede?

 

Hükümet Caddesi’nde gerçekleşen basın açıklamasında konuşan CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, “Bu gün Atamızı sonsuzluğa uğurladığımız gündür. Bu gün hayatımızda bir dönüm noktasıdır. Bu gün hiç unutamayacağımız bir gündür. Saat 9’ u 5 geçe çalması gereken sirenler nerede, Maalesef Bartın Belediyesi sınıfta kalmış, içimizdeki bu Atatürk sevgisini köreltmek için anma töreninde sirenleri dahi çalmamıştır. Bu hatanın hiçbir bahanesi olamaz ve olmamalıdır da.” dedi.

 

Daha sonra CHP İl ve İlçe Örgütü temsilcileri tarafından Hükümet Caddesinde vatandaşlara 2 bin adet Türk Bayrağı dağıtıldı.

 

Kasapoğlu: “Heyecanla beklememize rağmen…”

 

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu’da konuya ilişkin açıklamasında, “10 Kasım Atatürk'ü Anma ve Atatürk haftası kapsamınca saat.09.05 geçe tüm yurtta atamızı saygı ve özlemle tek bir yürek olarak milletçe anmak için Bartın ilinde sirenlerin çalmasını heyecanla beklememize rağmen Bartın'ın hiçbir mahallesinde ve caddesinde sirenlerin çalmamasını, üzüntüyle karşıladığımızı belirtmek istiyoruz. Ülkemizin kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk bu vatana yalnızca bir özgürlük kazandırmamış olup ilkelerini ve devrimlerini hayata geçirmek için ömrünün son dönemine kadar çalışmış ve Türk toplumunun muasır medeniyet seviyesine ulaşması için her türlü gayret ve fedakarlığı göstermekten geri kalmamıştır.” dedi.

 

“Bir skandal”

 

Kasapoğlu açıklamasının devamında siren çalmakla ilgili yükümlülüğün Bartın Belediyesi ve AFAD yetkililerinde olduğunu belirtip ihmali olanlar hakkında idari tahkikat yapılması gerektiğini kaydederek, “Atatürk'ü milletçe ve tek yumruk olarak tekrar hatırlamak ve ilkelerine sahip çıktığımızı göstermek ve 2 dakikalık saygı duruşu yaparak sessiz şekilde saygımızı göstermek için saat:09.05'de sirenlerin çalmasını beklerken belediye hoparlörlerinden hiçbir sesin duyulmaması ancak öğleden sonra anma etkinlikleri kapsamında hoparlörlerin çalıştığı ve buna bağlı olarak Bartın halkı ve Bartın İYİ Parti Teşkilatı tarafından tepki ile karşılanmış olup bu olayın bir skandal olduğunu tüm kamuoyuna duyuruyoruz.  Ayrıca Sirenlerin çalınmasına ilişkin yasal düzenleme AFAD'a bağlı ekipler tarafından özel bir tesisat ile belediye tarafından caddelerdeki hoparlöre verilmesi ile gerçekleşmekte olup söz konusu olayda AFAD ve Bartın Belediyesinde ihmali olan kişi veya kişiler hakkında idari tahkikatın yapılmasını ve skandala yol açan bu ihmalin neden kaynaklandığının tüm kamuoyuna ve Bartın halkına açıklanmasını yetkililerden talep ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Akın’dan açıklama geldi…

 

Bu açıklamaların ardından sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ise sirenlerin çaldığını ancak bazı bölgelerdeki elektrik kesintisiyle ilgili sorunlardan dolayı siren sesinin duyulmamış olabileceğini kaydetti.

 

 
  •  

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00874
0.010162024-07-24 01:48:33