Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
CHP’DEN BİR DAKİKALIK EYLEM

...

Okunma: 4454

16.01.2017 18:57

chp, eylem,
Facebook'ta Paylaş

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), başkanlık sistemini içeren anayasa teklifine karşı ülke genelinde bir dakikalık ayağa kalkma eylemi gerçekleştirdi. Bartın’da CHP il ve ilçe örgütlerinin katılımıyla gerçekleşen 1 dakikalık eylemin Salı ve Çarşamba günüde gerçekleştirileceği belirtildi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin başkanlık sistemini içeren anayasa teklifine karşı ülke genelinde başlattığı 1 dakikalık ayağa kalkma eylemi Bartın’da Hükümet Caddesinde gerçekleşti. Eyleme CHP Bartın İl Başkanı Mehmet Arslan, Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, Kadın Kolları Başkanı Fatma Özcan, il ve ilçe örgütlerinin mensupları katıldı.

 

Eylem öncesinde açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Mehmet Arslan, “Getirilmek istenen başkanlık sistemine meclisi ve yargıyı etkisizleştiren tüm yetkileri tek kişinin eline veren anayasa paketine hayır demek için hep birlikte ayağa kalkıyoruz. Vatanımız için, demokratik laik hukuk devleti için, Cumhuriyetimiz için, çocuklarımızın geleceği için hayır diyoruz ve hep birlikte ayağa kalkıyoruz. Bu siyasi bir mücadele değil Türkiye Cumhuriyeti’nin laik demokratik hukuk devletinin var olma mücadelesidir.” diye konuştu.

 

Daha sonra parti mensupları bir dakikalık eylemlerini gerçekleştirerek ayrıldılar. 1 dakikalık eylemlerin 15 Ocak Salı günü saat 17:00’da, 18 Ocak Çarşamba günü ise saat 18:00’da gerçekleştirilmeye devam edeceği belirtildi.

Etiketler: chp, eylem,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.27877
0.279112020-02-19 15:53:55