Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
CHP'DEN İMAR PLANI AÇIKLAMASI

...

Okunma: 5311

03.09.2018 16:38

bartın belediyesi, chp, meclis üyeleri, imar, imar planı, imar planı revize, revize imar, itiraz, imar planına itiraz, bartın haber, bartın haberleri, bartın imar haberi, bartın imar haberleri, abamedya
Facebook'ta Paylaş

CHP MECLİS GRUBU: “PLANDA İNİSİYATİFİMİZ YOK”

 

Bartın Belediye Meclisi’nin CHP grubu, tartışmalara yol açan ve vatandaşların mağdur oldukları gerekçesiyle belediyeyi dilekçe yağmuruna tuttuğu 1/5000 ve 1/1000 ölçekli İlave ve Revizyon İmar Planı'nda her hangi bir etkilerinin olmadığını açıkladı.

 

Bartın ili 1/5000 Ölçekli Revizyon+İlave Nazım İmar Planı ile 1/1000 Ölçekli Revizyon+İlave Uygulama İmar Planı Ağustos ayında askıya çıkarılırken tartışmaları da beraberinde getirdi.

 

İmar planının askıya çıktığı günden itibaren birçok vatandaş arazilerinin büyük kısmının söz konusu imar planı çalışmaları ile adeta yok edildiği görüşünde birleşerek itiraz başvurusunda bulundu.

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı’da konuya dikkat çekmiş ve sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, “Bartın Belediyesi artık belediyecilik vasfını yitirmiştir. Yeni imar planında Bartın; Durnuk bölgesinden Kasapoğlu Bölgesine kadar imara açılmıştır. 60 dönüm arazisi olan yeri yeşil alan ilan edip, 1 dönüm yeri 7 kata kadar çıkartma cüretini göstermektedir. Bunun altında leş gibi rant kokmaktadır. Bu ranttan kimler istifade etmektedir. Bir de bunu araştırmak gerekir.” dedi.

 

CHP Meclis Grubundan da açıklama geldi

 

Bartın Belediye Meclisi’nin CHP grubu, tartışmalara yol açan ve vatandaşların mağdur oldukları gerekçesiyle belediyeyi dilekçe yağmuruna tuttuğu 1/5000 ve 1/1000 ölçekli İlave ve Revizyon İmar Planı'nda her hangi bir etkilerinin olmadığını açıkladı.

 

Planı kısıtlı bir zaman zarfında inceledikleri ve gördükleri aksaklıklarla ilgili uyarıları yaptıklarını kaydeden CHP Belediye Meclis Üyeleri Grubu, Başkan Cemal Akın’ın mağduriyet oluşturulmayacağı yönünde kendilerine güvence verdiğini ifade ettiler.

 

İtiraz süreci Cuma günü sona erecek

 

CHP Grubunun açıklaması şöyle: “Yaklaşık 1 aydır Bartın'ın gündemini meşgul eden ve gerçekten önemli olan 1/5000 ve 1/1000 ölçekli İlave ve Revizyon İmar Planı'nın askı ve itiraz süresinde son günlere yaklaşılmış olup 08.09.2018 Cuma günü bu süre sona ermektedir. Öncesinde de yaptığımız açıklamalarda da belirttiğimiz üzere halkımız, imar planını inceleyerek mağduriyetleri konusunda gerekli itirazları yapmaları konusunda tekrardan bir hatırlatma gereği duyulmuştur.

 

Kısıtlı sürede inceleme şansı yakaladık

 

Söz konusu planın hazırlanması sürecinin içerisinde CHP meclis ve komisyon üyeleri bulunmamış olup, sadece planın hazırlanmasından sonra imar komisyonu olarak hazırlanan planı kısıtlı sürelerde inceleme şansımız olmuş ve sakıncaları konusunda komisyonda görüş belirtmiştik. Sistemin yürümesi, şehrin plansız kalmaması adına mecliste CHP grubu olarak plana evet dediğimizi belirtmiştik. Sayın Belediye Başkanı halkımızın mağdur edilmeyeceğini, verilmiş imar haklarının yeni planla eksiltilmeyeceği konusunda güvence vermiş, bu sorunların itiraz süresinde giderileceğini bildirmiştir.

 

İnisiyatifimiz bulunmamakta

 

Plana yeni dahil edilen alanlardaki kat tercihleri, yapılaşma koşullarındaki düzenlemede sorumluluk ilgili idarenin yani Belediye başkanlığının sorumluluğundadır. CHP grubu olarak planın hazırlanması ve tercihler konusunda inisiyatifimiz bulunmamaktadır. Bu doğrultuda yapılan itirazlardaki verilmiş imar hakkının korunması konusunda CHP grubu olarak gerekli hassasiyeti göstereceğimizi komisyonda ve mecliste bu konuyu dile getireceğimizi kamuoyuna bildiririz.” denildi.

 

Etiketler: bartın belediyesi, chp, meclis üyeleri, imar, imar planı, imar planı revize, revize imar, itiraz, imar planına itiraz, bartın haber, bartın haberleri, bartın imar haberi, bartın imar haberleri, abamedya
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00341
0.00392021-10-21 02:22:05