Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÇOCUKLARDAN BAŞKAN AKIN'A TEŞEKKÜR

Çocuklar Başkan Akın'a 550 Bin TL'ye mal olan üst geçit için teşekkür ettiler...

Okunma: 3981

02.11.2017 22:23

bartın hendekyanı üst geçit, üst geçit, bartın üst geçit, hendekyanı üst geçit, bartın belediyesi, bartın belediye başkanı, cemal akın, üst geçit açılış, bartın haberleri, bartın haber
Facebook'ta Paylaş

550 BİN TL’YE MAL OLAN ÜST GEÇİT TÖRENLE AÇILDI

 

Bartın Belediyesi tarafından Hendekyanı Mahallesi İnönü İlkokulu önünde yapımına başlanılan üst geçit törenle kullanıma açıldı. Belediye Başkanı Cemal Akın 3. üst geçit projesini hayata geçirdikleri ifade ettiği konuşmasında açılışı yapılan Hendekyanı Üst Geçidinin 550 bin TL’ye mal olduğunu söyledi.

 

Öğrenciler ve diğer yayaların can güvenliği için yapımı başlatılan Hendekyanı Üst Geçit projesi tamamlandı. Öğrenciler ve yayalar için hayati önem taşıyan üst geçidin açılışına Belediye Başkanı Cemal Akın’ın, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, İl Genel Meclis Üyesi Savaş Buyurman, Demirciler Mahallesi Muhtarı Şeref Lüleci, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul idarecileri ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Başkan Akın şehitlerimizi andı

 

Belediye Başkanı Cemal Akın törendeki konuşmasında Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde teröristlerle çıkan katışmada 6’sı asker 2’si korucu 8 şehidimiz için, “Bugün her şeyden evvel sınırlarımızı korurken Şemdinli’de şehit düşen 8 kardeşimize Allahtan rahmet diliyorum. Allah mekanlarını cennet eylesin. Allah ailelerini de sabırlar versin.” dedi.

 

3. üst geçit projesi

 

Başkan Akın konuşmasının devamında yapımı tamamlanan üst geçidin çevre düzenleme çalışmaları ve ilavelerle 550 bin TL’ye mal olduğunu belirterek, “Bartın Belediyesi olarak yaptığımız 3. üst geçit projesi bu. İlk üst geçidi 15 Temmuz 2011 tarihinde Çatmaca Gölbucağı’na yaptık. Orada sıkıntı ve kazalar çok oluyor idi. Karayollarından izin alarak projelendirdik ve tarafımızdan karşılanan bütçesi ile tamamladık. İkinci üst geçidi Cumhuriyet Mahallesi’nde Pelenkoğlu firmasının katkıları ile yaptık. O da 23 Kasım 2012’de gerçekleştirildi. Orada yine aynı sıkıntılar kazalar yaşanıyordu. Üçüncü üst geçidimiz ise bu bölgede yapıldı. Bu bölgede özellikle çok sayıda öğrencimiz var. Bu gençler burada çok kazaya maruz kalıyorlardı. Bunun üzerine görüşmeler yaparak ne yapabiliriz diye düşündük ve burada da bu projeyi gerçekleştirdik. Güzel bir proje yapıldı. Bütün maliyetleri Bartın Belediyesi tarafından karşılandı. Çevre düzenlemesi hariç 451 bin TL’ye mal oldu burası. Çevre düzenlemesi ve ilave yaptıklarımızla beraber 550 bin TL’ye mal olan bir üst geçit çalışması gerçekleştirildi. Buradan da borcumuz yok.” dedi.

 

Doğalgaz Bartın’ın artık %97’sine ulaştı

 

Tamamlanan diğer projeler ve devam eden çalışmalarla ilgilide bilgiler veren Başkan Akın, “Sadece bu yıl yaptığımız birkaç tane projeyi söyleyeceğim. Yalı mevkiinde bir cami açılışı yaptık. Bartın kanalizasyon Atıksu Arıtma Tesisinin açılışını yaptık. 31 Milyon TL’lik bir projeydi. Bartın’ın kanalizasyonu, atıksuyu artık ırmağa gitmiyor. 3 bin ton her gün ırmağa gidiyordu. İnkumu’na kanalizasyon atıksu arıtma tesisi derin deniz deşarjı yaptık. Kavaklı Caddesinde yenileme yaptık. Önemli ve sıkıntılı olan Kemerköprü, Şadırvan, Su Terazisi, Karakaş, Piryancılar, İskele Hükümet Caddeleri ile Rüştiyeler Sokakta doğalgaz, su şebekesi, yağmur suyu gibi yenilenme çalışmalarını bitirdik. Aydınlatmalar yapıldı. Yine Cumhuriyet Caddesi, Yukarı Çarşı ve Hamam Sokağı da en kısa zamanda bitireceğiz. Doğalgaz Bartın’ın artık %97’sine ulaştı. %3’lük bir kısım kaldı o da şehir merkezinde kapalı alanlardaki alanlara girmedik. Yine bu sene Gazhane Kültür Parkını açtık. Aladağa mesire alanı yaptık. Şiremirçavuş’a yaşam merkezi yaptık. Tarihi çeşmelerimizin restorasyonlarını yaptık. Aladağ, Şiremirçavuş, Cumhuriyet Mahallesi su hatlarını büyüttük. 1 Milyonluk bir proje bu. Parklar yaptık. İnkumu alt yapı çalışmalarını Yeni Mahalle tarafında gerçekleştirdik. Bu da 5 Milyonluk bir proje oldu. Yeni iş makinaları aldık. Devam eden işlerde ise eski Belediye Binasında restore ve kent müzesi çalışmaları devam ediyor. 3,5 Milyon TL’lik bir proje. Kaynarca Spor ve Yaşam Merkezi gerçekleştiriyoruz. Seneye inşallah Nisan ayında açılışını yapacağız. 5 Milyonluk bir proje bu da. Kavallara yine bir yaşam merkezi açacağız. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze sanayide yeni bir hizmet binası ve seralar yapıyoruz. Bu da 800 Bin TL’lik bir proje. Kanlıırmak Caddesinde yürüyüş yolu yapıyoruz aydınlatmasıyla beraber projeyi tamamlayacağız. Hendekyanında 35 yıl sonra kaldırımları değiştirdik. 30 yıl sonra yolları yaptık. İki tane yerimiz vardı her yağmur yağdığında en az 15 tane ev sele gidiyordu. Buralara hizmet vermeye çalıştık ve bu hizmetler devam edecek. Bu hizmetler sadece bu sene yapılanlar seneye de birçok hizmet vermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Etiketler: bartın hendekyanı üst geçit, üst geçit, bartın üst geçit, hendekyanı üst geçit, bartın belediyesi, bartın belediye başkanı, cemal akın, üst geçit açılış, bartın haberleri, bartın haber
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.03018
0.032992024-07-24 03:31:51