Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÇOK KUVVETLİ GELİYOR

Meteorolojiden uyarı...

Okunma: 8175

21.08.2017 17:43

bartın, meteoroloji, yağmur, sağanak yağmur
Facebook'ta Paylaş

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ UYARDI

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bartın ve çevresi için ‘Gökgürültülü Sağanak Yağış’ uyarısında bulunurken ani sel, su baskını, yıldırım ve benzeri hadiselere karşı dikkatli olunmasını gerektiği bildirildi.

 

Bartın, güneşli geçen hafta sonunun ardından yeni haftanın ilk gününe yağmurla uyandı. Sabah saatlerinde bulutlu bir gökyüzüne uyanan Bartın halkı öğle saatlerinde ise yağmur yağışı altında kaldı.

 

Yağışın zaman zaman şiddetini artırarak sağanak şekilde gerçekleştiği Bartın’da binlerce kişi şemsiyeleri ile sokağa çıkarken yağmura hazırlıksız yakalananlar ise dükkanlara ait tentelerin altına ve çatı saçaklarına sığındı.

 

 Trafiği de olumsuz etkileyen yağışın ardından  akşam saatlerinde tekrar güneş yüzünü gösterdi. Ancak Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağışların  devam edeceği ve etkili olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasında da yer alan uyarıda, “Bartın çevrelerinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması (21-75 mm) beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” denildi.

 

Yarın öğle saatleri ile Çarşamba günü sabah saatleri arasında etkili olması beklenen yağışlar meteoroloji resmi internet sayfasında ‘Çok Kuvvetli yağış’ olarak sınıflandırıldı.

Etiketler: bartın, meteoroloji, yağmur, sağanak yağmur
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.60257
0.602982020-05-28 04:22:18