Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÇOLUK ÇOCUK GÜNLERCE NÖBET BEKLEMİŞLERDİ...

ÇOLUK ÇOCUK GÜNLERCE NÖBET BEKLEMİŞLERDİ.

Okunma: 630

13.02.2019 10:58

Facebook'ta Paylaş

Bartın Merkeze bağlı Kozcağız beldesinde baraj inşaatı devam ederken baraj ve yol sahasında kalan Şarköy Boğaz Mahallesi sakinleri kendilerine yeni yerleşim yeri gösterilmediğinden dolayı köy içinden geçecek yol çalışmalarını engellemişlerdi.

 

Baraj inşaatı ile birlikte bir kısmı sular altında kalacak ve bir kısmından da yol geçecek olan Şarköy Boğaz Mahallesinde yaşayan vatandaşlar kendilerine yerleşim yeri gösterilmesi için yol çalışmalarını durdurmakla birlikte eylem başlatmışlardı.

 

Gençleri, yaşlıları, yetişkinleri ve çocuklarıyla birlikte eylemlerine haftalar boyunca devam eden köylüler yetkililerden ormanlık arazide kendilerine yerleşim yeri gösterilmesini istemişlerdi.

 

Şarköy Boğaz Mahallesi sakinlerine sevindirici haber AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’tan geldi.

 

Milletvekili Tunç Şarköy sakinlerini sevindirecek haberi, “Şarköy Boğaz Mahallesi’nin yerleşim yeri problemini de çözdük...” diyerek duyurdu.

 

Milletvekili Tunç açıklamasında, “Kozcağız Barajının kamulaştırma sahasında kalan Şarköy Boğaz Mahallesi’nin kamulaştırılmayan hazineye ait alanda toplu yerleşim yeri talebine ilişkin etüd proje raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygun görülerek onaylandı. 2019 yılı programına alınan Şarköy Boğaz Mahallesi köy nakli ile ilgili çalışmalar neticelendiğinde Şarköy Boğaz Mahallesi sakinleri köylerine uzak olmayan, tarlalarına yakın Kozcağız Barajının yanında yeni yerleşim yerlerine kavuşmuş olacaklar.” ifadelerini kullandı.

Bartın Televizyonu Kozcağız Şarköy Boğaz Mahallesi sakinlerinin sesini yaptığı haberlerle kamuoyuna duyurmakla kalmamış yetkililerin de harekete geçmesini sağlamıştı. İşte köylülerin nöbet tutarak isteklerini dile getirdiği o habere ait görüntüler...

 

 

https://www.facebook.com/bartintv/videos/2065453783488185/ 

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04032
0.040682020-05-26 03:17:31