Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
DAKİKALAR İÇİNDE TÜKENDİ

...

Okunma: 4710

29.12.2017 20:17

bartın, fidan dağıtım, orman işletme, selehattin yanık, fidan, bartın fidan
Facebook'ta Paylaş

Orman Genel Müdürlüğünce yeni yıla girerken ağaç kesimini önlemek amacıyla yurdun dört bir yanında yüz binlerce fidan dağıtımı gerçekleştirildi. Bu kapsamda Bartın’da da vatandaşlara 2 bin 100 adet fidan dağıtıldı.

 

Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen fidan dağıtım etkinliğine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Dağıtım etkinliğinin dakikalar öncesinde stant önünde beklemeye başlayan vatandaşlar etkinliğin başlaması ile birlikte fidanlarını alarak alandan mutlu bir şekilde ayrıldı.

 

Fidan dağıtım kampanyasına ilişkin bilgiler aktaran Bartın Orman İşletme Müdürü Selahattin Yanık, “Yeni yıl münasebetiyle ülkemizde çam ağaçlarının kesimini önlemek için Genel Müdürlüğümüz ‘’Yeni Yılda Ağaç Kesme Fidan Dik’’ sloganı çerçevesinde kampanya başlatıyor. Bu kampanya kapsamında tüm illerimizde ve ilçelerimizde fidan dağıtımları yapılıyor. Kampanyamızın amacı insanlarımıza fidan dikmeyi aşılamak ve ağaçların kesilmesini önlemektir. Bu yıl yeni bir uygulama daha yaptık. Yılbaşı kutlamalarında noel ağacı diye süsledikleri bazı boylu fidanları getirtip kutlama yapılacak olan bazı mekanlara verdik. Bu şekilde de bir ilk defa uygulama yaptık. Kutlama sonrası bu ağaçları yılbaşı günü dikecekler. Bugün de 2 bin 100 adet fidan dağıtıyoruz.” dedi.

 

İşletme Müdürü Yanık programı takip eden basın mensuplarına da fidan takdiminde bulundu.

Etiketler: bartın, fidan dağıtım, orman işletme, selehattin yanık, fidan, bartın fidan
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.15798
0.158422020-05-27 15:03:19