Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
DAVUT FIRINCIOĞLU CADDESİNDE 900 KİŞİLİK İFTAR

...

Okunma: 3497

24.05.2018 17:15

davut fırıncıoğlu, iftar, bartın iftar, cadde iftar, esnaf iftar, kemerköprü iftar
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da Kemerköprü Mahallesi Davut Fırıncıoğlu Caddesi’nde geçtiğimiz yıllarda esnaflar tarafından başlatılan iftar geleneği sürdürülüyor.

 

Her Ramazan ayında onlarca esnafı ve yüzlerce vatandaşı bir araya getiren Kemerköprü Mahallesi Davut Fırıncıoğlu Caddesi iftar programı bu yılda yaklaşık 900 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

 

İftar programı için sabah saatlerinde başlayan hazırlıklar kapsamında Davut Fırıncıoğlu Caddesi’nin bir bölümüne masalar kuruldu. İftar saatine kadar süren hazırlıklarda esnaf ve çalışanlar masaların kurulması ve yiyeceklerin hazırlanıp servis edilmesine yardımcı oldular. Onlarca esnafın yanı sıra yüzlerce vatandaşında katılımıyla yaklaşık bin kişinin katıldığı iftar programı caddede renkli görüntüler oluşturdu.

 

İftara siyasilerde yoğun ilgi gösterdi

 

İftara Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, AK Parti Merkez İl Başkanı Turhan Kalaycı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf Aldatmaz, AK Parti Milletvekili Adayı Yaşar Arslan, MHP Milletvekili Adayı Orhan Kırşanlı, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş adamları, bölge esnafı, bölge çalışanları ve aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Akşam ezanının okunmasıyla birlikte yüzlerce kişi dualar eşliğinde oruçlarını açtılar.

 

Önümüzdeki yıllarda da sürecek

 

Bu yıl 6’ncısı gerçekleşen iftar geleneğini yaşatmak istediklerini belirten esnaflar, “Esnaf arkadaşlarımızla 11 ayın sultanı Ramazan ayı vesilesi ile aynı sofralarda bir araya gelme imkanı buluyoruz. Ramazan ayının maneviyatını düzenlediğimiz iftar programı ile dolu dolu yaşıyoruz. İftar programımıza esnaf arkadaşlarımızın yanı sıra vatandaşlarımızda katılıyorlar. İftar programlarımızda oldukça güzel bir  tablo oluşuyor. Kaynaşma, birlik ve beraberlik sağlanıyor. Bu güzel tablonun oluşmasında emeği ve katkısı olan tüm arkadaşlarımıza ve davetimize katılarak sofralarımızı onurlandıran tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah bu gelenek önümüzdeki yıllarda da sürecek. Biz bu geleneği çok daha uzun yıllar sürdürmek ve daha geniş katılımlarla devam ettirmek için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerinde bulundular.

 

 

Etiketler: davut fırıncıoğlu, iftar, bartın iftar, cadde iftar, esnaf iftar, kemerköprü iftar
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.24686
0.247332020-02-28 08:47:02