Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
DEDİKODU KAZANI KAYNIYOR

Okunma: 7172

05.07.2018 20:04

Facebook'ta Paylaş

BARTIN AK PARTİ’DE YEREL SEÇİM DEDİKODULARI BAŞLADI

 

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimlerinin ardından şimdi gözler 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak belediye başkanlığı seçimlerine çevrildi.

 

AK PARTİ ADAYLARI HAKKINDA DEDİKODULAR BAŞLADI

 

31 Mart 2019 tarihinde yapılması planlanan belediye başkanlığı seçimleri ile ilgili Bartın’da Ak Partiden aday olması muhtemel 4 isim konuşuluyor.

 

Birincisi isim Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz, ikinci isim Ak Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, üçüncü isim Ak Parti Bartın Milletvekili Adayı Yaşar Arslan ve son isim ise?

 

Birinci isim olan Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz. 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti belediye başkanı aday adayı olarak meydanlara çıkmış son anda Bartın Devlet Hastanesi eski başhekimi Seyfettin Kalay belediye başkanı adayı olarak açıklanmıştı. CHP milletvekili ve Belediye Başkan adayı Rıza Yalçınkaya’da aynı seçimde yarışmış her iki isimde Cemal Akın karşısında seçimi kaybetmişti. Ak Parti Merkez ilçe başkanlığı görevine devam eden Yusuf Ziya Aldatmaz 2019 yılı mart ayında yapılması planlanan belediye başkanlığı seçimleri öncesinde görevinden istifa edip Ak Parti Bartın Belediye başkan aday adayı olacağı konuşuluyor.

 

İkinci isim olan Ak Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı. Geçmiş dönemde Ak Parti Bartın il yönetiminde görevde bulunmuş 2017 yılında genel merkezin talimatı ile İl başkanlığına ataması yapılmış ve aralık ayı sonunda seçimle il başkanlığı görevine seçilmişti. İl başkanı olarak ilk kez seçime giren Turhan Kalaycı başkanlığındaki yönetim Cumhur İttifakı ile 2 vekil kazanmayı hedeflemiş son anda 2 vekilden bir vekili Millet İttifakı içinde yer alan Cumhuriyet Halk Partisi’ne kaptırmışlardı. Ak Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın 2019 yerel seçimleri öncesinde il başkanlığından istifa ederek Ak Parti Belediye başkanı aday adayı olarak başvuru yapacağı konuşuluyor.

 

Üçüncü isim ise Yaşar Arslan. 2011 yılında milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa eden eski il başkanı Yakup Ulupınar’ın yerine il başkanı olarak atanmıştı. 2012 yılı 3. Ayında yapılan kongrede il başkanı olarak seçilen Yaşar Arslan 2014 yılı Haziran ayında parti genel merkezinin talepleri doğrultusunda il başkanı ve il yönetimi olarak komple istifa etmişlerdi. Yine aynı ayın 17 sinde tekrar il başkanı olarak ataması yapılmıştı. 2015 yılında milletvekilliği genel seçimleri için il başkanlığı görevinden istifa ederek Ak Parti Bartın Milletvekilliği aday adayı oldu. Aday listesine giremeyen Yaşar Arslan aktif siyasetten pasif siyasete geçti. 2018 24 Haziran milletvekilliği genel seçimlerinde yeniden milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yapan Arslan Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un ardından 2. Sıra milletvekili adayı olarak sahaya indi. 24 Haziran akşamı milletvekili olma şansını kıl payı kaçıran Yaşar Arslan 2019 yılı mart ayında yapılması planlanan belediye başkanlığı seçimlerinde muhtemel aday adayı olarak konuşuluyor.

 

Son olarak ise Ak parti Bartın Milletvekili Av. Yılmaz Tunç’un adı geçiyor

 

5. kez Ak Parti Bartın Milletvekili seçilen Avukat Yılmaz Tunç’un erken genel seçimler öncesinde belediye başkanlığına aday olabileceği konuşuluyordu. Bu ihtimal devam ediyor. 2014 yılında CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya milletvekili iken CHP Bartın Belediye başkanı adayı olmuş seçimi kazanamadığı için tekrar milletvekilliği görevine devam etmişti. Aynı durum Milletvekili Tunç içinde konuşuluyor. 2019 belediye başkanlığı seçimlerinde Bartın’dan aday olabilir. Kazanması durumunda Bartın Belediye Başkanı olarak hizmetlerine devam edebilir, kaybetmesi durumunda milletvekili olarak hizmetlerine kaldığı yerden devam edebilir şeklinde yorumlar yapılıyor.

 

Diğer taraftan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yeniden belediye başkanı adayı olmasına kesin gözüyle bakılırken, CHP Bartın eski milletvekili ve belediye başkanlığı görevi yapan Rıza Yalçınkaya’nın tekrar belediye başkanlığı seçimlerinde aday olup olmayacağı merak konusu.

 

Bakalım zaman neyi gösterecek?

 

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.0536
0.053932020-01-24 09:21:27