Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
DEVLET HASTANESİNDE ACI OLAY

...

Okunma: 8602

14.03.2018 15:17

devlet hastanesi, bartın, sağlık müdürlüğü, hastane
Facebook'ta Paylaş

Bartın Devlet Hastanesinde gece saatlerinde yaşanan ve 89 yaşındaki Mehmet Başak’ın ölümü ile sonuçlanan olay hakkında İl Sağlık Müdürlüğünden açıklama geldi.

 

Yapılan açıklamada, Mehmet BAŞAK  isimli  11.04.1929 doğumlu hasta;  Prostat Ca.  teşhisiyle 09 Mart 2018 dahiliye servisine  yatırılmıştır. İkinci kat  cam kenarında yatmakta olan  hastanın refakatçi olan oğlu, görevli hemşireye babasının yatağında olmadığını bildirmiş, hemşire ve hasta yakını camın açık olduğunu fark edip aşağı baktıklarında çamaşırhane çatısı üzerinde hastanın hareketsiz yattığını görmüşlerdir.

 

Mavi Kod verilen vakada,  ilk müdahalesi olay yerinde yapılan hastanın nabız ve solunum olmadığı tespit edilmiş, hastaya olay yerinde müdahele edilmiş, itfaiyenin  de müdahalesiyle hasta çatıdan alınıp acil servise getirilmiştir.

 

Burada müdahaleye devam edilmiş, müdahalelere cevap alınamayan hasta saat 02:20 de exitus kabul edilmiştir.  

 

Hastaya ilk müdahale için gelen mavi kod ekibinden Dr. Abdullah BAYKUŞ’ta hastaya  ulaşabilmek amacıyla birinci kattan ( 2 metre) çamaşırhane çatısına atlarken linier fibula kırığı oluştuğu ilk müdahale ve hastanın acil servise transportu sonrası yapılan değerlendirmeyle anlaşılarak ayağı alçıya alınmıştır. 

 

Olay yeri polis tarafından incelenmiş, adli süreç başlayarak vakanın otopsisi yapılmıştır. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

 

Etiketler: devlet hastanesi, bartın, sağlık müdürlüğü, hastane
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.53967
0.540072020-05-25 04:29:10