Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
DEVLET HASTANESİNDE BÜYÜK BULUŞMA

Bartın hastanesine sahip çıkacak... Tepkiler demokratik bir ortamda dile gelecek...

Okunma: 6353

02.04.2018 17:52

bartın, devlet, devlet hastanesi, bartın devlet hastanesi, başhekim, abdullah danışman, basın, bartın haberleri, hastane haberleri, bartın tv
Facebook'ta Paylaş

Son dönemde Bartın Devlet Hastanesinde yönetimsel nedenlerden dolayı yaşanan huzursuzluk hastane sınırlarını da aşarak Bartın gündeminde geniş yer tutmaya başladı.
 
 
Yeni Başhekim Abdullah Danışman’ın göreve başlamasının ardından 8 uzman doktorun çeşitli nedenlerle tayin isteyerek Bartın’dan ayrılmaları hastane içerisinde ve şehirde şok etkisi yaratmıştı.
 
 
Öte yandan Haziran ayında ki tayin döneminde de birçok doktor ve sağlık çalışanının tayinlerini isteyerek başka şehirlere gitmeyi planladıkları gündeme gelmişti.
 
 
Bartın Devlet Hastanesi çalışanları ise içinde bulundukları bu gidişata “Dur” demek için vatandaşlarında katılımlarıyla şenlik havasında gerçekleşecek bir buluşmaya hazırlanıyor.
 
 
Sağlık çalışanları başta olmak üzere aileleri ve vatandaşlarında katılımıyla düzenlenecek olan basın açıklamasının Çarşamba günü öğle arasında gerçekleştirileceği öğrenildi.
 
 
Daha önce planlanan oturma eyleminden vazgeçildiği ve Çarşamba günü 12:00-13:00 saatleri arasında gerçekleşecek basın açıklamasında yönetimsel sorunlara karşı “Hastanemize Sahip Çıkıyoruz” mesajı verilecek.
 
 
Sağlık Sen Bartın Şube Başkanı Naci Durmuş yaptığı açıklamada, “Çarşamba günü sağlık çalışanları, aileleri ve vatandaşlarımızla bir araya gelerek “Hastanemize sahip çıkıyoruz” mesajını en demokratik bir biçimde seslendireceğiz. Sıkıntılarımızı dile getireceğiz. Adeta bir şölen havasında gerçekleşecek basın açıklaması hiçbir sendika çatısı ve gölgesi altında olmayacak. Sağlık çalışanları, aileleri ve halkımızın birlikteliği ön planda olacak. Bartın halkının da hastanemize sahip çıkma noktasında bu demokratik şölene katılımlarını bekliyoruz. ” dedi.

Etiketler: bartın, devlet, devlet hastanesi, bartın devlet hastanesi, başhekim, abdullah danışman, basın, bartın haberleri, hastane haberleri, bartın tv
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

2.84665
2.847092020-02-21 05:06:15