Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
DEVLET OLARAK ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZ

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Yaşlılarımızın toplumsal hayata daha aktif olarak katılmalarını, ekonomik, sosyal, kültürel haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak; kişi, kurum ve devlet olarak öncelikli görevimizdir. Bu bilinçle herkesin üzerine düşen sorumlulukla hareket etmesi, yaşlılarımıza olan vefa borcumuzdur.” Açıklamasında bulundu.

Okunma: 3983

01.10.2016 19:37

RIZA YALÇINKAYA, bartın tv, bartın televizyonu
Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu üyesi  Rıza Yalçınkaya 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Yalçınkaya mesajında yaşlı vatandaşlar için huzur, sağlık ve mutlulukla geçirecekleri bir yaşlılık dönemi sağlamak devletin en önemli görevlerinden biri olduğunu söyledi. Günümüzde yaşlılarının yüzünün güldüğünü ifade edebilmenin de zor olduğunu kaydeden Milletvekili Yalçınkaya emekli olduğu halde yaşlı vatandaşların çalışmak zorunda kaldığına, huzurevi ve bakım evlerinin de azlığına dikkat çekti.

Milletvekili Yalçınkaya yaşlılar günü dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı; “Birleşmiş Milletler Teşkilatı, yaşlılara hak ettikleri değerin ve saygının gösterilmesi amacıyla, 1990 yılında 1 Ekim tarihini “Dünya Yaşlılar Günü” olarak ilan etmiştir.

Hayat tecrübemiz, bilgi birikimimiz ve bizler için fedakarlığın diğer adı olan yaşlılarımızın, emeklilerimizin huzur, sağlık ve mutlulukla geçirecekleri bir yaşlılık dönemi sağlamak devletimizin en önemli görevlerinden biridir.

Yapılması gerekenleri hatırlamamız gerekmektedir

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde yaşlılarımızın huzurlu ve sağlıklı bir dönem geçirmeleri için yapılması gerekenleri bir kez daha hatırlamamız gerekmektedir. Çünkü Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur.”

Huzurevleri gibi kurumların sayısı çok yetersiz

Ne yazık ki günümüzde sevgi ve sabırla bizleri yarına hazırlayan, toplumsal değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan tecrübeli yaşlılarımızın yüzünün güldüğünü söyleyebilmek çok zordur. Emekli maaşlarının yetersizliği bir yana, yaşlılarımız sosyal hayattan kopmakta, emekli olmasına rağmen evine ekmek götürmek için çalışmak zorunda kalmaktadır. Sosyal devletin bir gereği olarak sunulan yaşlı bakım evleri, huzurevleri gibi kurumların sayısı ise hala çok yetersiz düzeydedir.

Devlet olarak öncelikli görevimiz

Yaşlılarımızın toplumsal hayata daha aktif olarak katılmalarını, ekonomik, sosyal, kültürel haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak; kişi, kurum ve devlet olarak öncelikli görevimizdir. Bu bilinçle herkesin üzerine düşen sorumlulukla hareket etmesi, yaşlılarımıza olan vefa borcumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle yaşlılarımızın yaşamlarını huzur, sağlık ve refah içinde sürdürebilecekleri politikaların öncelikle hayata geçirilmesini diliyor, tüm yaşlılarımızın gününü kutluyor, şükran ve saygılarımı sunuyorum.”

Etiketler: RIZA YALÇINKAYA, bartın tv, bartın televizyonu
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.4776
0.477932020-07-06 15:09:17