Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
DİJİTAL UÇURUM GİDERİLECEK

AMASRA BELEDİYESİ HALK KÜTÜPHANESİ VİZYONUNU YENİLİYOR

Okunma: 3100

04.10.2016 22:27

Facebook'ta Paylaş

 

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde bilgiyi her bireye ulaştırmak adına Amasra Belediyesi "Herkes İçin Kütüphane Projesi" ile kütüphanesini "Cazibe Merkezi" haline getirecek yeni bir sosyal reform programına başladı.

 

 

Amasra Belediyesi tarafından halk kütüphanesin uygulanacak sosyal reform programı ile ‘Cazibe Merkezi’ haline getirecek çalışma hakkında yapılan açıklamada, “Kütüphanemizde kitap, dergi, gazete gibi yayınların yanı sıra herkes için kütüphane projesi ile bilgisayar ve internet hizmetini vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı amaç edindik. Çünkü internet günümüzde bireyin sosyal  ve mesleki yaşamını doğrudan etkilemektedir. Ancak vatandaşların bir kısmı bu hizmetten yeterince yararlanamamaktadır. Özellikle yaşlı, düşük gelirli, eğitim seviyesi düşük, engelli grupların büyük bir kısmı için durum böyledir. Bu nedenle bu gruplar arasındaki dijital uçurumun ve dijital bölünmenin giderilmesi için bu program hizmet olarak büyük bir önem taşımaktadır.” Denildi.

 

Güvenlik endişesi

 

Ayrıca açıklamada “e-devlet, e-belediye hizmetlerinin elektronik ortamda verilmeye başlanması, kamu hizmetlerinin verimliliği açısından büyük önem taşımaktadır. Bu hizmetler vatandaşların para ve zamandan tasarruf etmelerini sağlarken kamu kurumları ve belediyelerin yükünü hafifletmektedir. Ancak bazı vatandaşlar farkında olmadıkları, sistemleri nasıl kullanacaklarını bilmedikleri ve bazıları da güvenlik endişesi nedeniyle bu hizmetleri kullanmamaktadırlar.

 

Büyük yarar sağlayacak

 

Hacettepe Üniversitesi Teknokent-Teknoloji Transfer Merkezinin girişimiyle başlatılan "Herkes İçin Kütüphane" projesi ile  bu sorunun çözümüne yardımcı olmak üzere uygulanacak bu projenin ilçemizdeki vatandaşların bilgi dağarcığını genişletmesi adına büyük bir yarar sağlayacak önemli bir hizmettir. Tek amacımız Halka Hizmet olduğundan böylesi güzel bir projeyi vatandaşlarımızla buluşturmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.” Denildi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00236
0.002752020-08-13 22:39:56